Bauskas un Rundāles novada skolās Valsts policija pārbauda drošību, sāktas astoņas administratīvās lietvedības 7

Pagājušajā nedēļā Bauskas un Rundāles novada vairākās skolās notika Valsts policijas drošības pārbaude. Tā bija sadarbībā ar izglītības iestāžu vadību.

Šādas Valsts policijas pārbaudes mērķis ir atklāt, vai jaunieši izglītības iestādēs lieto apreibinošas vielas, tas ir viens no profilaktiskajiem pasākumiem. Kontrole notika, iesaistot kinologu un suni Narko, informē Arlita Dolgā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākās speciālistes pienākumu izpildītāja. Dienesta suns ir viens no galvenajiem un pieprasītākajiem kompanjoniem šajā jomā. Iesaistītās amatpersonas ir pateicīgas mācību iestāžu direktoriem, kas 31. oktobrī personīgi bija klāt katrā situācijā.

Par iespējamu atrašanos narkotisko vielu iespaidā sāktas astoņas administratīvās lietvedības. Astoņas personas, no kurām trīs ir nepilngadīgas, tika nogādātas ārstniecības iestādē ekspertīzes veikšanai uz aizdomu pamata par narkotisko vielu klātbūtni organismā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Egīls Gailis precizē, ka preventīvie kontroles pasākumi notika, pildot Valsts policijas 2019. gada 12. augusta pavēli «Lai mazinātu narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu un izplatību izglītības iestādēs». Tikušas uzrunātas visas mācību iestādes bijušā Bauskas rajona teritorijā, bet šai pārbaudei piekritušas tikai četras.

«Protams, vēl jāgaida ekspertīzes rezultāti, bet tas viss taču noticis mācību procesa laikā. Rezultāti, manuprāt, ir graujoši. Tā nedrīkstētu būt,» uzsver E. Gailis. Policisti centušies skatīt visus aspektus, arī to, vai skolēni nepīpē.

Iespējams, skolas, kas nepiekrita reidam, baidās par savu reputāciju, bet tas ir nepareizi, jo tāpat darbojas «klusie telefoni», informācija izplatās par notiekošo skolā, uzsver Kārtības policijas priekšnieks. Par labu attieksmi pret drošību mācību iestādē liecina tieši kontroles reidi, sadarbība ar policiju. Tas parāda arī skolas vadības rūpes par drošību izglītības iestādē. «Šādā veidā var mēģināt izskaust šīs lietas. Izvēloties šādas «izklaides», ar vienu kļūdainu soli jaunieši var sabojāt visu savu dzīvi un veselību,» uzsver E. Gailis.

Šādas pārbaudes ir audzinoša rakstura, tad arī audzēkņi apzinās, ka viņi tiek kontrolēti. Tas disciplinē. Tas nav soģa darbs, bet veicina atbildību par savu rīcību. Tas ir profilaksei.

Lai kvalitatīvi veiktu šādas kontroles, ir vajadzīgs speciāli apmācīts suns, tāda Bauskā nav. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics «Bauskas Dzīvei» komentēja: «Katram šādam sunim ir sava specifika – narkotiku, cigarešu, sprāgstvielu un citu lietu meklēšanai. Suņa uzturēšanai ir izmaksas, tādēļ šādi suņi tiek nodrošināti centralizēti. Iecirkņos suņu parasti nav, tas nav lietderīgi. Jābūt speciālam voljēram, ar suni jānodarbojas visu diennakti, vajadzīgs kinologs.»

Šādas kontroles ir veiktas iepriekš, un arī turpmāk policija to turpinās darīt sistemātiski Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vot to es saprotu

Esam pilnīgi brīvi un varam ēst, zīst un dzert visu to, ko rietumi pasniedz. Tad, kad bijā apspiesti, šur tur pomarīna zobu pastu gan žļurgāja, Psihiatri panāca tomēr, ka tas pomarīns lēnām izgaisa.

pirms gada, 2019.11.04 15:45

runcis

....piedod, bet tu gan esi stulbs. Manuprāt biežāk šādus reidus.

pirms gada, 2019.11.04 16:02

Smagais

Vot to es saprotu:
Tu tiešam esi dumjšs kā zābaks, tu skola esi kadreiz macijies? Skolas un visparejos noteikumus zini, ka izglitibas iestades aizliegts lietot apreibinošas vielas?

pirms gada, 2019.11.04 21:42

Dezinfo

Citas skolas nav atteikušās!
Par vienu skolu zinu100%, ka nav pat piedāvāts.
Zinu to, ka skola ar atvērtām rokām sagaidītu tādu reidu. Skolas personāls nav tiesīgs pārmeklēt izglītojamos, līdz ar to skola cīnīties pati nevar.

pirms gada, 2019.11.05 20:02

Njā

Skola=Cietums

pirms gada, 2019.11.06 12:32

jautājums

Vai tiešām ir mūsu novadā skolas,kuras baidoties par savu reputāciju nepiekrita šādam reidam.Kā to vispār saprast?Manuprāt tur nav nekādas loģikas.Drīzāk vajadzētu būt otrādi.Normāli domājošs skolas direktors par visiem 100 procentiem,šādus reidus atbalstītu.Kas notiek?

pirms gada, 2019.11.09 07:22

Sliktas lietas

Jā ir skola kura atteicās no šī reida, baidījās par reputāciju

pirms gada, 2019.11.20 20:33

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju