Bauskas un Iecavas novada SMU piedalīsies gadatirgū Mārupē un Rīgā

Šajā nedēļas nogalē Mārupē un 7. martā Rīgā notiks skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgi «Cits bazārs». Pasākumos piedalīsies arī Bauskas un Iecavas novada skolēnu mācību uzņēmumi.

Mārupes «Biznesa vēstniecībā» skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus notiks 15. februārī. Mārupes Valsts ģimnāzijas pedagoģe Solvita Lauzēja informēja, ka reizē ar vietējiem uzņēmumiem piedalīsies arī Rīgas, Tukuma un Madonas pilsētu SMU, kā arī Īslīces pamatskolas un Iecavas vidusskolas uzņēmumi. S. Lauzēja aicina uz gadatirgu arī citu novadu pārstāvjus.

Par saviem plāniem apmeklēt tirdziņu jau informējusi Īslīces pamatskolas SMU «Odziņas». 3. klases audzēknes Loreta Jonašku un Monta Rimševica pirms jaunā gada Rīgas gadatirgū ieguva vienu no lielākajām balvām un arī citos pasākumos dažādas godalgas. «Mums ir jaunumi – kivi ievārījums, kā arī zemeņu-banānu un banānu-rabarberu ievārījumi, kuri jau bija beigušies, un tagad mēs tos izvārījām no saldētām ogām. Rezultāts mūs pārsteidza!» meitenes raksta sava uzņēmuma facebook.com lapā.

«Būs iespēja iegādāties dažādus skolēnu veidotos izstrādājumus – unikālu dizainu apģērbus un aksesuārus, dažādas tradicionālas ēdamlietas netradicionālā izpildījumā – čili mērcītes, cepumus, šokolādes ar kaņepju sēklām, ābolu čipsus, kaltētus augļus un ogas, karameles un netradicionālus ievārījumus, kā arī citas interesantas lietas. Vairāki skolēnu uzņēmumi veido savu produkciju saskaņā ar videi draudzīgāku domāšanu un pielieto dažādus inovatīvus risinājumus ražošanā,» stāsta Solvita Lauzēja.

Savukārt visiem citiem SMU līdz 19. februārim ir iespēja pieteikties organizācijas «Junior Achievement Latvia» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajam Latvijas mēroga pavasara pasākumam «Cits bazārs», kas notiks 7. martā tirdzniecības centrā «Domina Shopping». Atgādinām, ka līdzīgā pasākumā pirms jaunā gada divi Bauskas novada SMU ieguva žūrijas augstākos vērtējums un nominācijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju