Bauskas sporta halles turpmākā būvniecības gaita joprojām nav skaidra 35

Vēl aizvien nav zināms, kāda būs Bauskas stadiona sporta halles būvniecības nākotne. Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē, kas notiks 18. jūlijā, jautājums par sporta halles būvniecības procesu nav iekļauts.

Atgādinām, ka jau kopš paša projekta pirmsākumiem bija problēmas ar uzņēmumu «Projektēšanas birojs «Austrumi»», kas uzvarēja konkursā par sporta halles projekta izveidi 2015. gadā par summu 43 tūkstoši eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Būvi sākot, projektā atrada nepilnības, kuras bija jālabo. Projekta pārstrāde ievilkās, un pagājušajā gadā būvnieks «Selva Būve» saistībā ar darbu kavēšanos un izmaiņām projektā pieprasīja papildus 806 487 eiro, kam novada domes deputāti piekrita.

Projektētāji turpināja nepildīt darbu, un šogad novada dome līgumu ar viņiem lauza, pārņemot autortiesības. Kārtējo kavēšanos un papildus projektēšanas darbus būvnieks un viņa piedāvātais projektētājs novērtēja kopsummā par vēl papildus 1 187 447,95 eiro, kurus 13. jūnijā deputāti domes ārkārtas sēdē nepiešķīra. Tāpat 27. jūnija sēdē deputāti nepiekrita piešķirt SIA «Baltex Group» par sporta halles būvprojekta pārstrādi un autoruzraudzību 211 750 eiro.

Bauskas novada domes deputāti noraidīja abus novada administrācijas sagatavotos variantus, bet reāla piedāvājuma vietā pagaidām nav. Daļa deputātu uzskata, ka līgums ar būvnieku jālauž un jārīko jauns iepirkums gan uz būvniecību, gan autortiesībām, gan projektēšanu. Opozīcijas pārstāvji savukārt pauž viedokli, ka jārīko iepirkums tikai uz projektēšanas darbiem un autortiesībām, savukārt pēc tam, kad projektētāji būs paveikuši savu darbu un sagatavojuši projekta izmaiņas, SIA «Selva būve» sporta halle jāpabeidz esošā finansējuma ietvaros. Tomēr vēl aizvien nav skaidrs, kāds būtu tas risinājums sporta halles būvniecībai, kuru atbalstītu deputātu vairākums.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

jautājums

kā pašvaldības speciālisti traktē vārdus "projekta nepilnības", tā ir kāda projektētāju pieļauta kļūda aprēķinos, jeb "nepilnības" ir mūsu pašu speciālistu atskārsme, ka tomēr objektā trūkst kāda kabineta, jeb projektu izvētījot nav pamanīts, ka griesti par zemiem. Tad tās nav nepilnības, bet izvērtētāju maigi sakot nolaidība un neatbilstība ieņemajamam amatam.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 08:37

poga

Būvprojekta ekspertīzes atzinums ir pozitīvs.
Secināms, ka "nepilnības" ir mūsu pašu speciālistu atskārsme, ka tomēr objektā trūkst kāda kabineta, jeb projektu izvētījot nav pamanīts, ka griesti par zemiem. Tad tās nav nepilnības, bet izvērtētāju maigi sakot nolaidība un neatbilstība ieņemajamam amatam.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 09:24

slota

Vai abus novada administrācijas "variantus" nav pēdējais laiks palaist privātā biznesa laukos?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 10:01

Gudrā pensionāre

Vajag piesaistīt privāto kapitālu no Islama valstīm.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 10:17

varbūt,

arī Tev laiks nomainīt veci pret islāmticīgo, neatliks laika komentāriem...

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 10:25

bet

kur visu laiku ir bijis būvuzraugs?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 10:33

Gudrā pensionāre

Būvuzraugs: SIA „Firma L4” – Jānis Rikters.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 10:43

b2

uzraugs kurš neslēpj savu nezināšanu:)

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 14:52

Janka

nodarbojās ar vēzītī ,nebija laika uzraudzīt

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:06

Apjāšanas specs

Glupzemes nostūrī ar glupekļiem pie teikšanas un darīšanas tā tam arī jābūt ! Un tā tas ir arī ar Pilskalna ielu,
Nu nevar plikadīda atļauties atslaucīties ar tualetes papīru,tikai ar pirkstu.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 11:32

Saknenis

Ilgstoši Bauskas novada iepirkumu nodaļa dzīvo un strādā kā novads novadā un rada būtiskas problēmas projektu realizēšanā.Prasme ik uz soļa rādīt dežūr smaidus un mūžīgās nevainības ,neaizskaramības iespaidu ļāvusi šiem speciālistiem nodrošināt pašsaglabāšanās varenību .No amata nevajadzēja atkāpties Lindai no Vides servisa ,bet gan daļai iepirkumu nodaļas visvareno.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 12:24

tiešām

Skurbam ir labi priekšlikumi, vajag darīt, kā saka viņš, cilvēks domā ar galvu un saprot no lietām, vienīgais opozicionārs, kura viedoklī vērts ieklausīties, pārējie mākoņu stūmēji, un vien ir apsolūti psih. slims, kurš netiekot pie varas, jau paliek neadekvāts....ja paskatās ierakstus, nav jābūt speciālistam, diagnoze skaidra, nervozitāte, nemiers, nespēja noturēt uzmanību, sevis apgarmstīšana, nespēja pieņemt citu viedokli, smiekli nevietā, neskaidra runa utt.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 13:24

tiešai

administrācijas samazgaino komentāru klabinātāja ar nemitīgo žults atrīšanu sagandēsi veselību!

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 14:22

nervozajam depiņam

taisnība kož???

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 15:21

diez?

kāda diagnoze ir pašai diagnozes noteicējai, varbūt, sen jau vajadzētu atrasties ārstu pastiprinātā uzraudzībā, jo vardarbība mēdz progresēt.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 18:34

Sašiņa aizstāvībai

Var jau N. kungs kādam nepatikt, taču man vairāk krīt uz nerviem tie domes bezdomu radījumi, kuriem nekad nav ne jautājumu, ne komentāru, ne viedokļa. Nesaprotu, kāpēc jūs vienmēr lienat tajos deputātos.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 19:24

aiztāvim

Viņš nepatīk vairs ne kādma vien, viņa populisms un agresivitāte patīk jau vien retajam. Tā normāls cilvēks nedrīkst uzvesties, kaut kur jau pavīd viņa runā patiesības stars, bet, piedodiet, ne jau tādā stilā, visi ir idioti, zagļu un korumpanti tikai viņš tāds nevainojams, pareizs un godīgs, ja vēl tā būtu, bet tā nav, tāpat varaskāre traku padra! Piekrītu daži deputāti, tur mierīgi varētu nebūt, tikai atsēž un saņem par to ne mazu naudu...kāds atsēž, kāds velk laiku, lai naudas būtu vairāk...

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 23:35

vulgārā blondīne

tavu nedienu, rajona partnerības ģimenītei kāds nepliškina plaukstas un nebučo attīstības dalītājas roku kā ierasts? vai administrācijas tingeļtangeļu brigādei sākušās (nebeidzas) nedienas un pašu savārītiem mēsliem jāmūk no darba vai jāplēš naba zākājoties komentāros?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:06

blondīne

Taisnība vien ir, tas cilvēks nekad nav izcēlies ar īpašu gudrību. Viņam, nu gan būtu jāpatur muti, abi ar savu polisko pārbēdzēju (žurkas viemēr pamet grimstošu kuģi, bet šoreiz būs nošavusi greizi) tāpat savu polisko karjeru, ja tāda bija, norakuši ar savu netradicionālo dzīvesveidu, būtu ņēmuši piemēru ni Raimonda un izrādot cieņu vēlētājiem, nolikuši savus mandātus...Ne jau halle viņus interesē, bet kā tikt Jātnieka krēslā- nespīd vecīt!

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 10:08

vulgārā blondīne

ne jau komentāros lejot samazgas noteiksi kam spīd vai nespīd, kam mandāts vai Jātnieka krēsls pielaulāts! Gribās jau turpināt ģimenes “barotavu” attīstīt un dalīt kurš pie pašvaldības silītes iekārtojams! Iedzīvotāji jau nav akli un uz saviem maciņiem ir izbaudījuši domes tingeļtangeļu varēšanu un nesavtīgumu visā godībā. Vari te palikt no naida te dzeltena vai sarkanu ģimi piepampušām acīm! Īpašās gudrības, dzīvesveida un diagnozes noteicējai par skādi administrācijas Augeja staļļi tiks patīrīti ????

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 12:10

mazajam napalionam

Noliec mandātu un beidz mocīties komentāros, ne jau pats savu algu pelni, bet mēs nodokļu maksātāji, tad strādā, mums deputāti no sava novada vajadzīgi, nevis ievazāti citas Latvijas daļas,, kuri ar viltu un meliem tika ievēlēti....nespīdi tev mēra krēsls, JEBKURAM CITAM TIKAI NE TEV, un tu to saproti, un tava "biedrene" arī to saprot, ja nu vienīgi ģinterenē, jo sirgsti ar napaliona sindromu!

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 12:55

lielajai paranojai

te nu viss redzams pat bez speciālista psihiatra slēdziena, kā saka, kas tajā galvā, to var redzēt jau pa gabalu...

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 15:26

hihihi

un ko Uzulēns? Turpina saņemt naudiņu?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 15:40

Ideja

Jādibina Saeimas izmeklēšanas komisiju. Bet, ja nopietni, visas pazīmes liecina, ka problēma sākās pavirši sastādītā projektēšanas uzdevumā, nodempingotā projektā, bezatbildīgā espertīzē, visādu uzlabojumu vēlmēs jau būvniecības stadijā un citās "sīkās neveiksmēs", kā rezultātā būvniekam tika ieliktas kārtis rokā, lai varētu sākt šantažēt pasūtītāju. Pirmoreiz izdevās, otrreiz Čačiņš uzmeta. Pārējie mūsu politiskie līderi taču bija gatavi dot tik miljonus, cik būvniekam pietiks nekaunības paprasīt. Tas, ka pašvaldības vadība un administrācija ir ievedusi novadu bezcerīgos parādos, nu ir skaidrs kā diena.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 19:20

poga

Ja iepirkuma procedūrā ir iespēja dempingot - tiek noslēgts līgums ar nepamatoti zemu cenu, tad par to jāatbild iepirkumu daļas juristiem.
Vai ir iespējams, ka kāds / kādi deva mājienu iepirkumu daļas juristiem TĀ iepirkt?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 21:19

Raimonds

Vai tad šamejiem nekas nav sakāms , ntās darba grupas , sēdes ????????????????????COPY Paste.Lai veiksmīgi īstenotu projekta aktualizāciju, ar Bauskas novada domes priekšsēdētāja rīkojumu tika izveidota darba grupa divpadsmit cilvēku sastāvā. Darba grupā kopā ar SIA „Projektēšanas Birojs AUSTRUMI” valdes priekšsēdētāju Ivo Dembovski, projekta vadītāju – arhitekti Lieni Līci, juristu Edgaru Šilinu, kā arī ūdens apgādes un kanalizācijas, apkures un ventilācijas, un elektroapgādes speciālistiem strādāja Bauskas novada administrācijas darbinieki, novada domes deputāti, Bauskas novada Būvvaldes pārstāvji, sporta centra „Mēmele” un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas speciālisti. Projekta aktualizācijas izstrādes procesā, laika periodā no 2014.gada jūlija līdz 2015.gada februārim, tika organizētas 12 darba grupas sēdes. Iespējams, tieši ieguldītais darbs novedis pie tik veiksmīga un pārdomāta rezultāta, jo neviens projektētājs nevar būt pietiekami kompetents, lai bez ieinteresēto pasūtītāja pārstāvju klātbūtnes, izstrādātu projektu, kas apmierinātu visas pasūtītāja vajadzības, turklāt būtu skatāms kontekstā arī ar pasūtītāja finansiālajām iespējām.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 20:22

Pamats

Visu bezizejā ieveda ekonomiski nepamatotais iepirkums projektēšanā ,būvniecībā..

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 07:55

Bratva

Kontekstā bablo nebūs vot vis konteksts

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:11

Aija

Pajāt

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 20:23

ZK

Kā tu vēlies pajāt ?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:09

Arlovskis

Biedri pietiek muldēt, kur nauda?

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.16 21:45

antra

Jāprasa Grantiņai ordeņu kavalierei ,kā viņa nolaida savu lolojumu par dambīti.

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:08

Bijušais deputāts

Kamēr ANDRĪTS darbosies iepirkumu nodaļā neviens vien projekts aizgājis un aizies pār dambīti .

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:24

precīzāk

no kalna lejā!

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.17 09:26

jop

kādēļ nepateikt skaidri - valstij naudas nav , jānomet pa bremzēm ! āksti taisa teātri un komposterē smadzenes !

pirms 7 mēnešiem, 2019.07.28 09:22

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju