Bauskas novada vizuālā identitāte ļoti līdzinās «Nestei» 9

Bauskas pašvaldības vizuālajā identitātē krāsas ir mats matā kā degvielas uzpildes stacijai «Neste», ievērojuši «Bauskas Dzīves lasītāji. «Tagad, izkarot vizuālās identitātes karogus uz Mūsas tilta, var labi pamanīt, ka sakrīt gan toņi, gan izmantotie simboli – lāsītes. Vai pašvaldība reklamē degvielas uzpildes staciju?» vaicā baušķeniece Vija.
Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina, skaidrojot šo līdzību, atzīmēja, ka asociatīvi mēs jebkuru lietu varam ar kaut ko sasaistīt.
«Ja iedzīvotājam ir radušās šādas asociācijas, mēs to nevaram ietekmēt. Identitātes toņi ir gana populāri un izteiksmīgi, tādēļ dažādās tonalitātēs tiek plaši izmantoti,» uzsver I. Šomina.
Viņa atgādina, ka Bauskas novada vizuālā identitātes izstrāde noslēdzās 2020. gada sākumā. Logotipa izstrādē bija vairāki koncepti, kas, apvienojoties vienotā, veido Bauskas novada vizuālo identitāti: burts B – bezgalības zīme, atrašanās punkta simbols elektroniskajās kartēs, dubultā līnija, kas asociatīvi saistāma ar ceļu.
«Minētā lāses forma ir atvasināta no paša logotipa kā atsevišķs elements. Par logotipa pamatkrāsu izvēlēta tumši zilā. Tumšzilais tonis ir pārmantots no Bauskas novada oficiālās simbolikas un padarīts tumšāks, lai būtu izteiksmīgāks un atšķirīgs. Simboliski to var pielīdzināt triju upju ūdeņu plūdumam. Iedzīvotāju mērķgrupas tonis ir zaļš. Tā ir dzīvības, dabas, draudzīgas vides krāsa, kas sniedz cerību un ir draudzīga dažādām auditorijām. Uzņēmējiem piešķirtais tirkīzzilais tonis ir inovāciju, unikālu ideju un radošu domu krāsa. Tā ir iedvesmojoša krāsa visiem uzņēmīgajiem. Savukārt tūrisma šķietami neizteiksmīgais pelēkais tonis ļauj izcelt krāšņo un dažādo novada tūrisma, aktivitāšu un svētku piedāvājumu, pats paliekot fonā,» skaidro I. Šomina.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Iedzīvotājs

Švaka identitāte,apvienosies un bůs jauns karogs ,jaunas krāsas un jauna identitāte.
Ko tur daudz părdzīvot.Kā sacīt jāsaka: Miers un bėrziņš.

pirms mēneša, 2021.05.11 11:34

mjāā

Tieši tā, būs jauna valdība un karogs būs jauns, nevar saprast kam to visu īslaicīgo karogu bija vajadzīgs, nebija tak par velti...

pirms mēneša, 2021.05.12 14:18

Kā sacīt jāsaka

naudiņš identitātes veidošanai izplakarēts!

pirms mēneša, 2021.05.11 12:02

????

Nuuu.. Tikai Nestei ir uzpildes stacijas Bauska ????

pirms mēneša, 2021.05.11 16:00

????

2 uzpildes stacijas, gribēju teikt

pirms mēneša, 2021.05.11 16:01

lh

Bauska kādu laiku bija mazā naftas pilsētiņa, tātad atbilstoši. :D

pirms mēneša, 2021.05.11 16:04

Logo

Vēl jau ir tāds interneta veikals Bestsecret. To aplūkojot, kļūst skaidrs no kurienes smelta logo ideja.

pirms mēneša, 2021.05.11 21:16

Šominas kundzei

Mēs atkal nearko neesam mierā,laikam jau apnikuši jums mēs esam. Ceram,ka pēc vēlēšanām vairs nebūs to,kam viss ir slikti,ko uzrauga Šomanas kundze?

pirms mēneša, 2021.05.11 23:04

Baušķiniece

Ceļi ir, tranzīts ir, bet nauda, lai savestu kārtībā Bauskas vecpilsētu nav. Fui! Bauska ir Latvijas korupcijas Metropole.

pirms mēneša, 2021.05.12 07:49

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju