Bauskas novada skolēni Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Pirmdien, 14. oktobrī, Bauskas novadā atklāta ikgadējā Karjeras nedēļa, kas šogad tiks aizvadīta ar saukli «Ielogojies nākotnē». Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre norādīja, ka šī gada pasākuma mērķis ir ne tikai mudināt skolēnus domāt par savu karjeru, balstoties uz savām interesēm un spējām, bet arī izvērtēt, vai izraudzītā profesija būs pieprasīta nākotnē.

Paredzēts, ka šonedēļ izglītības iestādēs norisināsies dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Bauskas 2.vidusskolā Karjeras nedēļā ir plānoti vairāki pasākumi. Tā kā veiksmīgas karjeras veidošanas prasmes ir skolas mācību stundu plānos, 1.-4. klašu audzinātāji sadarbībā ar skolas pedagogiem - karjeras konsultantiem   ir uzaicinājuši ciemos skolēnu vecākus, kuri iepazīstinās ar savu karjeras ceļu. Par savu profesiju pastāstīs fizioterapeits, vetārsts, jūrnieks un skolotājs. Pirmajām klasēm ir plānots lielāks pasākums «Gribu kļūt policists», kurā interesantā un pašiem mazākajiem saprotamā veidā  par savu darba ikdienu pastāstīs Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki.

Īslīces vidusskolā otrdien, 15.oktobrī, norisināsies tikšanās ar Saulaines tehnikuma audzēkņiem, kā arī konkurss 5.-9. klašu skolēniem «Profesijas vakar,šodien,rīt». 

Vecsaules un Codes pamatskolas pedagoģe karjeras konsultante, Daina Jarmalaviča, informē, ka Vecsaules pamatskolā 1.-4. klašu skolēniem būs konkurss «Mana vecāku profesija», kā arī skolēniem būs iespēja iepazīt mežziņa profesiju Ogrē, kur būs iespējams doties 5.,6.,7.klašu skolēniem.

Bauskas Valsts ģimnāzijāsadarbojoties ar pedagogu karjeras konsultantu, tiks organizēta karjeras stunda, lai skolēnus iepazīstinātu ar karjeras izveidošanas pamatprincipiem - pamatnostādnēm. Sadarbībā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas klašu audzinātājiem skolēni tiks iepazīstināti ar nākotnē nepieciešamajām profesijām.

Bauskas novada 9.klašu skolēniem būs iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem 17.oktobrī Bauskas Kultūras centrā pasākumā «Iepazīstam profesijas kopā ar speciālistiem». Ar savu profesiju un darba specifiku iepazīstinās armijas pārstāvji, ugunsdzēsēji, domes priekšsēdētājs, zobārsts, skaistumkopšanas speciālists, mērnieks un žurnālists.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju