Bauskas novada jauniešu domē sadala amatus 1

Bauskas novada jauniešu domes pārstāvji aizvadījuši pasākumiem piepildītu nedēļu – vispirms domes sēdē sadalīti amati sektoru vadībai, un nākamajā dienā domnieki apmeklēja Valmieras jauniešu mājas «Vinda» rīkoto forumu.

Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļas telpās 3. martā uz sēdi sanāca Bauskas jauniešu dome. Sanākušie ievēlēja sektoru amatu vadītājus un ieskicēja turpmākās darbības plānu.

Jauniešu domi ievēl uz trim gadiem. «Pats galvenais ir izveidot saturiski labu komandu. Tas nav vienkārši. Lai izvērtētu un iepazītos ar katru kandidātu individuāli, divu nedēļu garumā notika intervijas ar tiem, kas bija iesūtījuši savas anketas. Domes sastāvā var būt līdz 25 cilvēkiem, un sēdēm un darbībai jābūt maksimāli produktīvai,» stāsta Elīna Elizabete Daugule, Bauskas novada jauniešu domes priekšsēdētājas vietniece. Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Rotbergs uzsver, ka dome ir izveidota, lai jaunieši vairāk iesaistītos novada attīstībā, veicinātu jauniešus, kas aizbraukuši prom, atgriezties atpakaļ, veidotu jauniešiem interesantus un noderīgus pasākumus.

Sēdes laikā izraudzījās atbilstīgākos kandidātus sektoru vadībai. Sociālo tīklu pārvaldību uzņēmās Paula Šumina un Keitija Enija Ramona, finanses un budžetu – Marika Palma un Denisija Šteinberga, pasākumu organizēšanu un plānošanu – Alise Lapsa, Viktorija Buhbindere un Keita Kondore, sadarbības partneru piesaisti – Keita Luīza Muceniece, Katrīna Velta Ūdre, informācijas tehnoloģiju tehniskais sastāvs – Kristers Čakāns un Kristaps Zentelis, interešu izglītību – Elīna Elizabete Daugule un Katrīna Velta Ūdre, vizuālo noformējumu – Viktorija Buhbindere un Gerda Veršinska, sabiedriskā darba plānošanu un iesaisti – Alise Lapsa, Viktorija Jermakova un Nikoleta Prokopčuka, sadraudzības projektu plānošanu – Patrīcija Rācenāja. «Nākt un iesaistīties jauniešu domes darbā var arī citi. Svarīgi ir veidot saliedētu komandu, kas spēj un spēs paveikt daudz,» saka Katrīna Velta Ūdre. Viņa ir Bauskas novada jauniešu domes priekšsēdētāja.

Nākamajā dienā, 4. marta rītā, baušķenieki devās uz Valmieras jauniešu mājas «Vinda» forumu. Pasākumu veltīja mentālajai veselībai. Bija iespēja uzklausīt dažādu nozaru pārstāvjus un viņu pārdomas un ieteikumus par laika plānošanas nozīmi, kā, neaizmirstot par laiku, kurš jāvelta sev, rūpēties par savu mentālo pašizaugsmi. «Bija lieliska iespēja baudīt Valmieras kultūras dvesmu. Lieliskus iespaidus atstāja Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornis, kur varējām apskatīt pilsētu no augšas. Šī bija lieliska un notikumiem bagāta diena, iegūstot pieredzi no citiem jauniešiem,» tā K. V. Ūdre.

Septembrī notiks Bauskas novada jauniešu forums, uz kuru gaida arī jauniešus no citiem novadiem. Forums notiek ne pirmo gadu, un ir doma to veidot ar pēctecību. «Jauniešiem būs iespēja noklausīties dažādas lekcijas, iepazīties ar citu novadu pārstāvjiem. Būs uzdevumi, kas saistīti ar novadu, piemēram, izstrādāt projektu atpūtas laukumam vai organizēt kādu pasākumu,» stāsta J. Rotbergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ip

Viss tiek izteikts tajā,ka abām meitenēm katrai ir divi vārdi. Latviešu dzimtai vienmēr ir bijis viens vārds-kāpēc . Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Rotbergs ir ar vienu vārdu? Vajadzēja Jānis Džons Rotbergs. Tas vien parāda,ka neies tie jaunieši Latviskā attīstībā šo divvārdu meiteņu vadībā.

pirms 2 mēnešiem, 2020.03.13 16:27

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju