Bauskas novada amatierteātru skatē vērtēs 11 izrādes 8

24. un 25. novembrī Bauskas novadā notiks ikgadējā amatierteātru skate, kurā savu jaunāko veikumu skatītājiem un žūrijai rādīs 11 novada mākslinieciskie kolektīvi, kuri sacentīsies par iespēju mūspusi pārstāvēt Zemgales teātru skatē.

Bauskas kultūras centra (BKC) pārstāve Ilze Lujāne informēja, ka skates pirmajā dienā, 24. novembrī, uz BKC skatuves kāps pieci amatierteātri – Jaunsaules amatierteātris «Laucis» ar izrādi «Labie nodomi jeb viena traka diena», «Spēlētprieks» ar iestudējumiem «Spietu laiks» un «Sonāte vijolei un klavierēm», bērnu un jauniešu teātris «Kājām gaisā» ar uzvedumu «Maināmies» un  Bauskas Tautas teātris ar lugu «Laulību līgums».

Savukārt skates otrajā dienā, 25. novembrī, Īslīces kultūras namā savu sniegumu žūrijas vērtējumam nodos amatierteātris «Dadži» ar lugu «Mežrozīte», amatierteātris «Artis» ar iestudējumu «Ģimenes pusdienas», kultūras centra «Kamarde» bērnu teātra pulciņš ar ludziņu «Mūsu sētas Reksis», Īslīces pagasta jauniešu teātris ar uzvedumu «Vīrs un vārds», Uzvaras amatierteātris ar Annas Brigaderes «Anneli», kā arī amatierteātris «Vecsaule» ar fragmentiem no Jāņa Sarmas darbiem «Stāvu starp jums un klausos, kā mani vārdi skan».

Bauskas novada amatierteātru sniegumu vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra Amatierteātru konsultatīvās padomes pārstāve, Salaspils amatierteātra un Rīgas kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» Vecpilsētas teātru mākslinieciskā vadītāja un režisore Edīte Neimane un Cēsu teātra režisore Edīte Siļķēna. Mākslinieciskos kolektīvus vērtēs atbilstīgi šādiem kritērijiem – literārā materiāla izvēle, režisora un aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls. Katru kritēriju žūrija vērtēs pēc desmit ballu skalas, līdz ar to viens žūrijas loceklis katram iestudējumam maksimāli var piešķirt 50 punktus. Atbilstīgi iegūtajam punktu skaitam, amatierteātris saņems   noteikto kvalitātes pakāpi un diplomu.

Augstāk novērtētos iestudējumus žūrija var virzīt Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrāde 2018» Zemgales reģiona kārtai. I. Lujāne atgādina, ka aizvadītajā sezonā reģiona skatei žūrija nominēja Bauskas Tautas teātri ar izrādi «Ērika» un Vecsaules amatierteātri ar iestudējumu «Apvienosimies». Reģiona mērogā Bauskas Tautas teātris ieguva I pakāpes, bet Vecsaules amatierteātris III pakāpes vērtējumu.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Prieks

Lai veicās!

pirms gada, 2018.11.21 07:56

Uģis

nu protams bez neprecizitātēm Bauskas dzīve nevar..., lugu "Annele", pēc Annas Brigaderes darba motīviem rādīs Uzvaras amatierteātris nevis Īslices, varbūt pirms publicēšanas tomēr var pārbaudīt ko saraksta...

pirms gada, 2018.11.21 08:21

Kuģis

Uģis nemāk lasīt.

pirms gada, 2018.11.21 08:50

Uģis

Malači jau izlabojuši, no rīta bij savādāk...

pirms gada, 2018.11.21 15:05

Bruģis

No rīta viss ir savādāk.

pirms gada, 2018.11.21 15:46

zemgalīša

Viss jau būtu labi,ja būtu uzrakstīts,cikos sāksies pasākums...

pirms gada, 2018.11.22 11:12

!!!

Paskatieties pasākumu kalendārā, ļoti labi uzrakstīts pa laikiem!

pirms gada, 2018.11.22 15:57

tagil

vovans ari būs?

pirms gada, 2018.11.22 13:10

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju