Bauskas novadā aicina neizmantot bērnu rotaļu laukumus un atpūtas vietas 9

Bauskas novadā bērnu rotaļu laukumos un atpūtas vietās izvietotas brīdinājuma zīmes – ārkārtējās situācijas laikā šīs vietas neizmantot, portālu informēja pašvaldībā.

Bauskas novada domes veselības veicināšanas koordinētāja Marta Augucēviča sacīja, ka «Covid-19» koronavīrusa infekcijas izplatības ierobežošanai un rūpēs par sabiedrības veselību Bauskā vairāk nekā 20 vietās – rotaļu un atpūtas laukumos –  izvietoti brīdinājumi, kuros iedzīvotāji tiek informēti par infekcijas izplatīšanās ceļiem un aicināti neizmantot rotaļu iekārtas, solus un galdus. Pagastu pārvaldēm šādi informatīvie materiāli ir pieejami, un pārvaldnieki rūpējas, lai tie tiktu izvietoti pagastu publiskajos bērnu spēļu laukumos un brīvā laika pavadīšanas vietās.

Līdzīgus ierobežojumus Latvijā ir īstenojušas citas pašvaldības, piemēram, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Mārupē jau no pagājušās nedēļas ir pilnībā slēgti publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi. Tie ir norobežoti ar brīdinājuma lentēm, tomēr policijas rīcībā esošā informācija liecinot, ka daudzviet tie tomēr tiek izmantoti, lai gan Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss par norobežojumu patvaļīgu šķērsošanu paredz naudas sodu līdz 280 eiro.

Savukārt Jelgavā bērnu rotaļu laukumi un aktīvās atpūtas laukumi pašlaik netiek slēgti, bet to apmeklētāji aicināti lietot personīgos dezinfekcijas līdzekļus un ievērot distanci, ziņo aģentūra LETA.

Jelgavā, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, vecākiem jāizvērtē nepieciešamība un riski ar bērniem apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, savukārt pieaugušajiem un jauniešiem – aktīvās atpūtas laukumu un āra trenažieru izmantošana. Bērnu rotaļu laukumā un aktīvās atpūtas laukumā jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem un sapratīgā attālumā jāuzgaida, kamēr cits apmeklētājs izmanto laukuma aprīkojumu.

Apmeklējot laukumu, pēc iespējas jānodrošina sevi un bērnus ar dezinfekcijas līdzekļiem un pirms rotaļu iekārtu vai trenažiera izmantošanas tie jāapstrādā ar šo līdzekli.

Jau vēstīts, ka līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar «Covid-19» vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Ir arī ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Nu gan

Ko dod šīs zīme, ka tāpat šūpoles pilnas ar bērniem un atpūtas vietās pie galdiņiem tusētāju arī netrūkst.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 07:35

eu

pašiem ar galvu ar jādomā! Pašvalbība visu aizslēgs, atkal iedzīvotāji bļaus. Nekad nav labi. Tagad ir izlikti brīdinājumi, katra paša atbildība, ko ar šo info darīt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 08:18

Eu

Nu pašvaldība tik tiešām atķeksējās, ka kaut ko dižu paveikusi. Cik tad iztērēja uz tām plāksnēm un kāda no tā jēga, ka neievēro. Ja grib aizliegt, tad velk lentu kā citur un par pārkāpumu soda reāli ar naudassodu, lai nelien vairāk. Iekasē budžetā naudu, lai ir par ko algas maksāt. Ja atstāj atvērtus, tad lai dezinficē, lai parāda, ka rūp iedzīvotāju veselība, nevis visu noveļ uz iedzīvotājiem, kuri jau parādīja, ka neprot ievērot ne pašizolēšanos, ne karantīnu. Te demokrātija nestrādā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 09:41

Eu eu

Un ko Tu piedāvā? Dzeloņdrātis apvilkt riņķī? Lentu tāpat momentā noraus. Ja vecāki ar galvu nedraudzējas, tad ne jau pašvaldība tagad būs tas vagars.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 15:10

Jās

Lentu vismaz pamana, arī policistus pamana, bet tavu niecīgo zīmīti diez vai.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 17:33

Par laukumiem

Pilnīgi piekrītu Eu, Daugavpilī visos bērnu laukumos novilktas lentas... Ko gaida Bauska???

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 12:10

Eh

Bauska gaida kamēr kāds cits viņu vietā novilks lentes, lai tikai nepārstrādātos pašvaldības policija, sodus izrakstot. Varbūt, ka šiem bail iziet uz ielām, ka vīrusu nesaķer. Šitajā skaistajā laikā tusētāju, ka biezs.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.26 13:31

Baušķenieks

Nu velns parāvis ko dara tā pašvaldības policija. Visur jaunieši tu sejas baros, satiekoties apkampj as, nu nekur nevar redzēt nevienu policistu kas patrulētu pilsētā. Ko dod tā braukšana ar auto. Paceliet savas pēcpuses un tak staigajiet pa pilsētu. Valsts policija vispār guļ. Tādas Bauska Nav. Pie lielveikaliem cilvēki bariņos pļurkst savā starpā. Nu tak cilvēki saprotiet šis vīruss nav joks.

pirms 4 mēnešiem, 2020.03.27 20:40

Anna

Jāliek lentas un jāsūta pašvaldības policija. Jāuzliek liels plakāts ar informāciju par vīrusa izplatīšanās veidiem. Vēlams attēlu veidā.

pirms 4 mēnešiem, 2020.03.29 10:43

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju