Bauskas muzejs iepazīstinās ar vietējiem māksliniekiem un viņu darbiem 4

Sestdien, 31. jūlijā, Bauskas muzeja pagalmā notiks mākslas darbu tirgus, sarunas par grāmatu «Mākslinieki. Bauska. Iecava. Rundāle. Vecumnieki» un jaunas izstādes atklāšana.

Ekspozīcijā, kas iekārtota izstāžu zālē, varēs aplūkot gleznas, grafikas un mazo formu tēlniecības un datorgrafikas darbus no muzeja krājuma un privātkolekcijām. To autori ir daudzi grāmatā minētie novadnieki.

Mākslas darbu tirgū piedalīsies mūsu laikabiedri – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku profesionālie mākslinieki. Katrs piedāvās vienu darbu, informē Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja un izstādes iekārtotāja Ilga Balode.

Viņa skaidro: «Biedrības «Meistars Gothards» pērn izdotā informatīvā grāmata «Mākslinieki. Bauska. Iecava. Rundāle. Vecumnieki» kļuva par stimulu izstādei. Muzeja krājumā glabājas daudzu novadnieku mākslas darbi un atsevišķu autoru kolekcijas, bet publikai tie nav pieejami. Līdzīga situācija ir gandrīz visos muzejos, jo trūkst telpu pastāvīgai krājuma artefaktu eksponēšanai. Tāpēc ir ļoti svarīgi rīkot tematiskas izstādes, lai sabiedrība iepazītu vērtīgo mākslas mantojumu.»

Muzejā jau ir notikušas vairākas novadnieku gleznu ekspozīcijas, bet jaunā izstāde būs visplašākā, skatītājiem piedāvājot 40 profesionālu mākslinieku darbus. Periodā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām viņi darbojās vai joprojām radoši strādā Bauskā, Iecavā, Rundālē un Vecumniekos.

Jaunums būs Bauskas novada profesionālo mākslinieku darbu tirgus, kas muzeja pagalmā notiks pirmo reizi. Īpaši gaidīta tiek gleznotāja, kritiķe un muzejpedagoģe Rasa Jansone. Viņa ir dzimusi Bauskas rajona Gailīšu pagastā, mācījusies Uzvaras vidusskolā, beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Rasas glezniecības stilu eksperti ir nodēvējuši par intelektuālo ekspresionismu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Hm

Cikos notiks (sāksies) pasākums, kā vienmēr, uzrakstīt neizdevās.

pirms mēneša, 2021.07.29 22:05

...

Pasākumu sadaļā ir, 12.00

pirms mēneša, 2021.07.31 08:11

Hm

Ak tad pasākumu sadaļā gan?

pirms mēneša, 2021.07.31 21:59

Lasītāja

Parasti žurnālistiska satura tekstos puilksteņa laikus un ieejas biļešu cenas nemēdz rakstīt, jo jānošķir reklāma no žurnālistikas, cenas un pulkst. laiki tiek minēti reklāmās un sludinājumos, to māca skolā medijpratības pamatos.

pirms mēneša, 2021.08.01 17:51

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju