Bauskas muzejā atklās papīra rotaļlietu izstādi

Ceturtdien, 23. janvārī, Bauskas muzejā tiks atklāta mākslinieces, kolekcionāres Tamāras Čudnovskas izstāde «Papīra brīnumi», portālu informēja Bauskas muzeja vecākā speciāliste Ieva Bronko-Pastore.

«No bērnības mēs katrs atceramies rotaļlietas no papīra: zēniem parasti bija tanki un mašīnas, meitenēm – lelles un to tērpi. Arī pieaugot interese par papīra rotaļlietām nemazinās, jo papīrs kā materiāls var būt par pamatu bezgalīgam radošas fantāzijas lidojumam. Ar papīra palīdzību var realizēt praktiski jebkuru ideju vai sižetu. Savukārt noteikta iegriezumu un locījumu secība ļauj izgatavot priekšmetus ar apjomu,» tā par šo interesanto mākslas veidu stāsta kolekcionāre T. Čudnovska.

Izstādē būs aplūkojamas lelles, teātri, mājas, transporta līdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnes. Katrs šīs kolekcijas eksponāts demonstrē sava laikmeta raksturu un garu. Viena daļa kolekcijas – oriģinālie priekšmeti, kas izturējuši laika pārbaudi. Otra daļa –  mūsdienu reprodukcijas un vecu papīra rotaļlietu kopijas, kas izgatavotas speciāli šai izstādei.

Izstāde sola piedzīvojumu gan tiem, kuriem jau no bērnības ir pazīstamas papīra rotaļlietas, gan tiem, kuriem tikšanās ar papīra rotaļlietām būs pirmo reizi.

I. Bronko-Pastore uzsvēra, ka ekspozīcijas atklāšanā īpaši gaidīti bērni, jo viņiem sagatavotas dāvanas no Bauskas muzeja.
Izstāde Bauskas muzejā būs aplūkojama līdz 29. martam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju