Bauskas kultūras centra pagalms «pulsēs» arī augustā 4

Bauskas kultūras centra pagalmā ik nedēļas nogales aizsāktā «pulsēšana» turpināsies arī augustā. Programma ir sagatavota un tuvākajā laikā tā tiks izziņota, apstiprināja BKC direktors Jānis Dūmiņš.

Notikumu pagalms «Pulsēta» apmeklētājiem tika atvērts 27. jūnijā, kopš šī brīža te aizvadīti vienpadsmit notikumi, tostarp koncerti, improvizācijas izrāde, erudīcijas spēle komandām un kino vakars.

«Esam patiesi priecīgi, ka baušķenieki un pilsētas viesi atzinīgi vērtē jaunizveidoto kultūras vietu, ko pierāda pozitīvas iedzīvotāju atsauksmes, izpārdoti koncerti un izsludināti papildkoncerti. Patīkami, ka katru vakaru noskaņa notikumu pagalmā ir cita,» teic BKC pasākumu producente Līga Stankeviča.

Ievērojot kovidlaika noteiktos ierobežojumus, vienkopus «Pulsēta» var pulcēt aptuveni 70 skatītāju. Ātri biļetes sarukušas uz mūziķes Lindas Leen solokoncertu pie klavierēm 18. jūlijā, lielās intereses dēļ šajā dienā rīkots arī papildkoncerts.

Linda Leen Bauskā pēdējo reizi uzstājusies, prezentējot savu debijas albumu 2001. gadā. Speciāli sestdienas koncertam Bauskas kultūras centrs mākslinieces vajadzībām gādāja «Yamaha» koncertflīģeli. Lai slāpētu troksni, ko rada tuvumā esošā maģistrāle A-7, pie pagalma vārtiem izvietota celtniecības vate.

Linda Leen sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina, ka klausītājus visur apvieno un saista viena un tā pati vēlme – sagaidīt brīnumu. «Atslēgšanās no ikdienišķām domām, piedzīvot svētku sajūtu, pacelties virs ierastā. Tieši tā es eju pie katras publikas, katrā pilsētā un pasākumā. Man ir iekšējais uzdevums, kā es smejot saku – atnākt, «noraut jumtu»  un aiziet, atstājot skatītājus mazliet virs zemes. Ne mazāk un ne vairāk,» teic šarmantā mūziķe.

Šāds «viena cilvēka šova» koncerta formāts pašlaik nostiprinās valstī noteikto ierobežojumu dēļ, un savā ziņā tas māksliniekiem nākot par svētību atklāt ko jaunu. «Nedomāju, ka «miera laikos» būtu saņēmusi drosmi uzņemties pilnu koncerta garumu aizpildīt tikai ar savu radošo resursu. Bet manī ir tik liels prieks un pateicība, ka tas izdevās un turpinās tik jaudīgi! Katram formātam ir savi plusi. Mazajā soloprogrammā pie klavierēm var elastīgi pielāgot programmu publikai, improvizēt, jo esmu uz skatuves viena. Vairāk vietas rotaļīgumam, runāšanai ar klātesošajiem. Silta tuvības sajūta. Tas ir to vērts!» pārliecināta ir L. Leen. Viņa piemetina, ka ilgojas arī pēc lielkoncertiem, jo tas sniedz mūzikas varenības un vibrācijas ietekmes sajūtu, dinamiku un spēku. Mūziķe ir droša, ka pienākšot laiks arī tam.

Par kultūras dzīves atjaunošanos priecājas arī «Pulsētas» apmeklētāji. Baušķeniecei Ingai Muižniecei Lindas Leen soloprogramma Bauskā bija pirmais koncerts šovasar. 

«Variants sētā veidot koncertvietu nav slikts, man patīk. Koncerts bija jauks, mājīgs.  Vakaru nesabojāja arī lietus, laiks patiešām burvīgs. Prieks, ka BKC kaut ko dara, cik nu var esošajā situācijā. Ir gana plaši, var ieturēt distanci ar svešiem,» teic I. Muižniece.

L. Stankeviča atklāja, ka pēc katra notikušā sarīkojuma tiek izvērtēta pasākuma norise un apstākļi.  Apmeklētāju ērtībām pagalmā darbojas kafejnīca, BKC aicina iedzīvotājus neņemt līdzi savus ēdienus un dzērienus. L. Stankeviča rosina apmeklētājus nedoties uzreiz mājās pēc pasākumiem, bet vēl stundu pēc norisēm, līdz pulksten 23 uzkavēties pagalmā un baudīt Bauskai vēl neierastu vasaras kultūras oāzi pilsētas centrā.

Patlaban top programma augustam, kas drīz arī tiks izsludināta. Pagaidām citi jauninājumi netikšot ieviesti, bet tiks turpināts labi iesāktais, piedāvājot atbilstošas kultūras un izklaides norises dažādām auditorijām.

Kultūras centrs ir pašvaldības iestāde, tāpēc varot atļauties sarīkojumus veidot arī šādā formātā, taču nosegt visus izdevumus tikai ar biļetēm neesot iespējams un arī paaugstināt biļešu cenas īsti nevarot. Jo lielāks mākslinieks, jo dārgākas biļetes, taču cenas gana demokrātiskas – no 2 līdz 15 eiro, uzskata J. Dūmiņš. Ilgtermiņā gan šāds pasākumu formāts  nepaliks.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Daina

Šāds pasākums ilgtermiņā nenotiks - tiklīdz kas labs iesācies, atkal ņems nost. Nu ne, lai šādi koncerti: cilvēks cilvēkam paliek uz palikšanu. Lai jau ir arī lielie ar visiem šova elementiem, gaismām, iesildītājiem, bet lai arī uz tiem iet kam tas viss patīk. Man patīk šāda veida koncerti un lai šāds formāts nezūd. Kovidlaikā ir kas labs panākts, koncertus nu var klausīties un iejusties vārdos, skaņās. Nē nē, nebeidziet šādus pasākumus pagalmā!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.26 10:21

Dainīt,

Sāks snigt un tad jau gan būs jābeidz.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.27 15:45

Njā

Tekstā tak smuki rakstīts, ka pasākuma izmaksas nav iespējams segt no biļešu ieņēmumiem, tāpēc arī pasākums nebūs ilgtermiņā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 08:21

Par Pulsētu

Tādu pagalmiņu ar ko aplaimota Bauska Latvijā nav daudz.Tas ir brīnišķigi.Tie,kuri tur bijuši ies vēl.

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.05 07:12

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju