Bauskas kultūras centrā īpašs kino seanss jauniešiem 2

Bauskas kultūras centrā trešdien, 4. oktobrī, īpaši gaidīti kinomīļi. Te  būs iespēja noskatīties kinofestivāla «Manhattan Short» īsfilmu programmu, informē Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Benita Svareniece.

Šis ir pasaules lielākais īsfilmu festivāls. Tajā demonstrētos darbus vērtē skatītāji kinozālē. Katrs saņem anketu un balso par labāko īsfilmu un aktieri. Šogad festivāls notiek visā pasaulē no 28. septembra līdz 8. oktobrim.

Šī gada skates programma ir īpaša Latvijai. Pirmo reizi festivāla vēsturē  programmā iekļauta Latvijas filma. Tā ir režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!». lente vēstī par puisi ar kustību traucējumiem, kurš, neraugoties ne uz ko, nepadodas. Festivāla atlasē piedalījās 1615 īsfilmas no 75 valstīm, tikai desmit izvēlētas «Mahnattan Short» programmai, to vidū ir arī Latvijas filma.
Festivāla programmā šogad skatāmas filmas «Vieglprātīgā Bikla» (ASV), «Cerība mirst pēdējā» (Lielbritānija), «Ideālā diena» (Spānija), «Sarauj, Just!» (Latvija), «Mūsu jūra» (Sīrija), «Viola, Franka», (Itālija), «Īsumā» (Šveice), «8 minūtes» (Gruzija).

B. Svareniece piebilda, ka īsfilmu skatē Bauskā būs īpaša iespēja noskatīties P. Gumennikova veidoto trīs minūšu filmu par Bausku. P. Gumennikovs kopš gada sākuma Bauskas BJC vadīja multimediju studijas nodarbības. Kopā ar vietējiem jauniešiem viņš veidoja īsfilmu, kuras scenārijs bija baušķenieku rakstīts. Septembra sākumā filmiņu novērtēja BJC jaunieši, tagad to varēs redzēt pārējie interesenti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vērotājs

Cikos? Kas liek tās ziņas, nepārlasot???

pirms 2 gadiem, 2017.10.03 13:48

smilga

kapēc es šo info izlasu tikai tagad...

pirms 2 gadiem, 2017.10.17 21:14

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju