Bauskas «Galms» gatavojas festivālam «Vivat Curlandia!» 1

Noslēgusies jaunu dalībnieku pieteikšanās seno deju grupā «Galms», lai gatavotos koncertuzveduma «Zaudētā paradīze» tapšanā.

Uzvedums tiks izrādīts Bauskas pilī 2019.gada 20.jūlijā Kurzemes - Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā «Vivat Curlandia!».

Otrdienas, 11.decembra, vakarā Bauskas pils zālē pulcējās četras jaunās dalībnieces un dažas pieredzējušās dejotājas, lai Ilonas Ozolas vadībā sāktu pirmos soļus renesanses deju apgūšanā. Pirmajā reizē nodarbība deva ieskatu trīs dažādās dejās, kurām soļi ir gana vienkārši, bet dejas raksti tik viegli nepadodas un prasa treniņu. Īpašs izaicinājums bija topošās koncertprogrammas deja, kuras latviskotais nosaukums ir «Indiāņu karaliene».

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka iecerētās koncertizrādes «Zaudētā paradīze» tēma saistīta ar Jaunās pasaules atklāšanu, kad Kristofers Kolumbs nejauši nokļuva Amerikā, cerēdams sasniegt Indiju. Uzveduma stāsts ir par to, kā jaunatklātās zemes zaudē savu statusu, un no tām plūstošās bagātības maina Eiropu.

Seno deju un galma izrāžu vēsturisko rekonstrukciju meistares no Anglijas Heizela Denisone un mūzikas pasniedzēja Temzina Lūisa augsti novērtējušas gan «Galma» 2018. gada koncertuzvedumu «Ignis», gan ir ļoti ieinteresētas Ilonas iecerētajā uzvedumā «Zaudētā paradīze». Abas speciālistes piedāvājušas savu atbalstu un plāno ierasties Bauskā nākamā gada martā, lai praktiski līdzdarbotos un pievienotu savu pieredzi programmas tapšanā.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ineta

Paldies par jauko iespēju:)!

pirms gada, 2018.12.13 10:49

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju