Bauskas BJC telpās apskatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde

Līdz 20. martam Bauskas bērnu un jauniešu centra telpās apskatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde «Radi rotājot», kas veltīta XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Par izstādi stāsta Ilze Krieviņa, Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) metodiķe. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ir ne tikai dziesmas un dejas, bet uzmanība ir veltīta arī vizuālajai mākslai. Tāpēc notiek konkurss «Radi rotājot», kura mērķis ir veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā lietpratību, kā arī svētku tradīciju saglabāšana un kopšana.
Konkursa pirmā kārta noris novados. No Bauskas novada piedalās Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC), Bauskas pilsētas pamatskolas, Uzvaras pamatskolas, Īslīces pamatskolas un Griķu pamatskolas jaunieši, kas veidojuši savus darbus gleznošanas, šūšanas un keramikas tehnikā. Viņu paveiktais arī skatāms izstādē. Piedalās vairāk nekā simts darbi, stāsta Ilze Krieviņa.

Bauskas BJC Dzeltenajā mājā 10. martā svinīgā pasākumā notiks pirmās kārtas laureātu apbalvošana, būs tērpu kolekciju skate un radošo darbnīcu konkursi. 15 labākie darbi dosies uz Zemgales novada kārtu Bauskas muzejā, kas noritēs no 31. marta līdz 15. aprīlim. Otrās kārtas tērpu skate un radošās darbnīcas būs apskatāmas Bauskas kultūras centra telpās. Zemgales kārtas noslēguma pasākums notiks 15. aprīlī.

Pēc Zemgales kārtas notiks valsts izstāde, kas notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā no 6. līdz 12. jūlijam kultūras, mākslas un mūzikas telpā «Hanzas perons», bet radošās darbnīcas – Vērmanes dārzā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju