Bauskas biznesa inkubatorā aicina jaunos uzņēmējus 1

Sākot no 30. augusta, līdz pat 20. septembrim jaunie uzņēmēji var pieteikties Bauskas biznesa inkubatorā. Sākusies šī gada rudens uzņemšana.

Atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Bauskas inkubatorā.  Atbalsta programmām var pieteikties fiziskas personas un uzņēmumi, kas nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem.

Uz pirmsinkubāciju aicinātas pieteikties personas, kam ir vēlme sākt uzņēmējdarbību, tomēr trūkst atbalsta un pārliecības. «Pirmsinkubācija ir lieliska iespēja pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju, kā arī saprast, vai tevī mīt uzņēmējs. Sešu mēnešu periodā pirmsinkubācijā dalībniekiem sniedzam iespēja piedalīties lekcijās, semināros saņemt profesionāļu konsultācijas, aprīkotas darba telpas, kā arī vērtīgus kontaktus,» informē Madara Zemke, Bauskas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja.

Iestājoties inkubācijā, uzņēmējiem ir iespēja pirmā gada laikā tikt pie dažādu pakalpojuma līdzfinansējuma 50 procentu apmērā, pakalpojumos iekļaujot telpu īri, grāmatvedības pakalpojumus, mārketinga pakalpojumus, prototipu izstrādi, sertificēšanu un citus pakalpojumus. Turpmāko trīs gadu laikā iespējams pretendēt uz 50 procentu līdzfinansējumu izejmateriālu un iekārtu iegādei. Sīkāk par inkubatora piedāvātajām iespējām iespējams uzzināt magneticlatvia.lv mājaslapā.

«Inkubators ir īstā vieta, kurp doties ar savu ideju un sastapt cilvēkus ar citām idejām – gan amata meistarus, gan sapņotājus, gan inženierus, gan birokrātijas pazinējus. Tu ļoti ātri  saproti, ka ar ideju vien nepietiek – ir nepieciešama drosme un jāiegulda milzīgs darbs, enerģija un uzmanība, lai no sākotnējās idejas taptu kas dzīvotspējīgs. Reizēm šķiet, ka tas ir neiespējami, tomēr, ejot soli pa solim cauri ļoti labi organizētam procesam, izkristalizējas domas, atsijājas liekais un tiek iegūtas atbildes,» par savu dalību inkubatorā stāsta Solvita Jirgensone, «jirgensone» zīmola veidotāja – pirmsinkubācijas dalībniece.

«Sākot uzņēmējdarbību, centos to attīstīt, strādājot no mājām. Varbūt kādam tas izdodas, bet man ne. Mājās ir izveidojusies vide, kas paredzēta atpūtai, nevis darbam, un tā mazināja koncentrēšanās spējas. Tādēļ strādājot pie Maneg.net, jau no paša sākuma esmu izmantojis sadarbības iespējas ar Bauskas biznesa inkubatoru. Vienmēr ir kāds, kas mani uzklausa par aktuāliem izaicinājumiem uzņēmuma attīstībā, dalās ar pieredzi un zināšanām, kas man ir liels ieguvums, it īpaši tāpēc, ka savu ideju attīstu viens,» vērtē Vitālijs Čemeris, SIA «Ruvi» dibinātājs – inkubācijas dalībnieks.

Pašlaik Bauskas biznesa inkubatorā darbojas 37 dalībnieki – 15 pirmsinkubācijā un 22 inkubācijā. Pārstāvētās jomas ir ļoti dažādas, piemēram, pārtikas, apģērbu, dizaina produktu, mēbeļu, šūpoļu, auto detaļu ražošana, druka, IT pakalpojumi, metālapstrāde u. c. Vairāk par uzņēmumiem un iekšējām aktivitātēm iespējams uzzināt inkubatora «Facebook» lapā www.facebook.com/LIAABauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vanckars

nāksies iet - joprojām jūtos neinkubatorēts (neizperēts - lai tauta saprot)

pirms gada, 2019.08.30 16:41

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju