Bauskas apkārtnē spiež ābolu sulu 10

Bauskas novadā šoruden savu darbību sāks divas jaunas sulas spiestuves. SIA «Sangas» šonedēļ jau darbina ābolu sulas spiešanas iekārtu Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā, savukārt uzņēmums ar Lietuvas kapitālu «Ābolu mājas» plāno šonedēļ sākt darbu Bauskā pie A7 šosejas.

Ceraukstes pagasta Mūsas ciema Centra ielā ar jaunu ābolu sulas spiešanas iekārtu sāk darboties SIA «Sangas». Uzņēmums piedāvā sulas spiešanas pakalpojumu – izspiež sulu no īpašnieku atvestajiem āboliem un sapilda maisiņos. Jaunā iekārta spēj pārstrādāt pustonnu ābolu stundas laikā – nomazgā, sasmalcina, izspiež sulu, izlaiž sulu caur filtru, pārsūknē tvertnē, tālāk pasterizē. Iegūto sulu sapilda maisiņos – izmēri pieejami dažādi, atkarībā no pasūtītāja vēlmēm.

Jauno sulu spiedi pilnībā sāka darbināt šonedēļ. Izvērtējot pirmos klientus, SIA «Sangas» valdes loceklis Jānis Kronbergs stāsta, ka vidēji viens klients atved apmēram 200 – 300 kilogramus, mēdz būt arī mazāk vai vairāk. Parasti pie iekārtas strādā divi darbinieki – vienam pašam ar visiem darbiem tikt galā ir grūti.

Madara Rigaste no Īslīces pagasta Rītausmu ciema atvedusi sulā izspiest vairākus maisus ar āboliem. «Pamanīju reklāmu sociālajos tīklos. Citus gadus esam meklējuši sulas spiedējus citos novados, bet tagad varam to izdarīt tuvāk. Noteikti brauksim vēl pēc sulas. Ģimene mums ir liela – omītes, brāļi, māsas, visi kopā draudzīgi lasām ābolus un pēc tam arī dzeram sulu,» stāsta M. Rigaste.

SIA «Ābolu mājas», kas plāno šonedēļ sākt sulu spiešanu Bauskas novadā, ir Jelgavā reģistrēts uzņēmums, bet tā pamatā ir Lietuvas kapitāls. Uzņēmums atpazīstamībai izmanto jurtas tipa celtni, kuru viegli var uzsliet dažādās vietās un izmantot tikai sulu spiešanas periodā. Šogad aktīvi darbojas vairākās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Dobelē un Rēzeknē. Uzņēmuma pārstāvji sola, ka Bauskā būšot viena no jaudīgākajām sulu spiestuvēm.


Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas dzīve» piektdien, 6. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Cīruls

Spiež sulu.

pirms gada, 2019.09.06 09:15

in100gramm

Sulu spiež.

pirms gada, 2019.09.06 09:22

precizēsim

Dīvaini jau izklausās- Bauskas apkārtnē, ne jau apkārtnē, bet konkrētās vietās, citādāk-ej un braukā pa Bauskas apkārtni ar savu ābolu maisu..

pirms gada, 2019.09.06 10:27

tiraanija

nu Kronis jau ar driiz saaksn iepirkt abolus, apmainaa pret sulu vai naudu, es pirma paaris gadiem neemu naudaa, pec 2 meen parskaitija naudinu uz kontu. a sulu izspiezu pie pazinaam, un majaa kaatlaa izkarseju, noputoju , un burkaas ieksaa! tik gardi , ka nu! vel dzeru pirms paaris gadiem pildito sulu, tik feina ka nu! var kokteili uztaisiit ar sbolu sulu un saldeejumu! super- kaa senos laikos!))

pirms gada, 2019.09.06 11:56

P

Skaistkalnieši pārrobežu sadarbības ietvaros ved ābolus pāri tiltam un pārdod par 6-iem c/kg.

pirms gada, 2019.09.06 12:05

Uzvārds

Gaidu, kad atvērsies Ābolu mājas, iepakojums patīk. Nebūs jābrauc uz Jelgavu.

pirms gada, 2019.09.06 12:25

uzvārds

jau ir atvērušās

pirms gada, 2019.09.06 14:42

Mēmele

Kādi ir maisiņu izmēri? Un cik tas maksā?

pirms gada, 2019.09.06 15:47

uzturs

cik veseliga ir ābolu sula iekš tiem plastmasa maisiem....

pirms gada, 2019.09.06 18:18

Li

Super prieks par musu latviesiem kas Grib un var tam sanak!!!!! turies!!! Jani Kronberg!

pirms gada, 2019.09.08 01:47

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju