Bauskas 53. kājnieku bataljons aizvada dzimšanas dienu 9

Piektdien, 16. oktobrī, Grenctāles kultūras namā Bauskas novadā, ievērojot epidemioloģiskās prasības, aizritēja 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona otrās gadadienas konference. Īstā dzimšanas diena ir 17. oktobrī. Bataljons dibināts 1991. gadā, darbojies līdz 2002. gada maijam, savukārt atjaunots 2018. gadā.

Īpašās situācijas dēļ plašajā kultūras nama zālē bija ieradušies nepilni divi desmiti ļaužu, visi sēdēja atstatus norādītās vietās. Svinīgais pasākums sākās ar Valsts himnu. Pēc tam 1. Rīgas brigādes komandieris Aivars Krjukovs uzrunāja klātesošos, uzsverot, ka 53. bataljons spējis sevi labi parādīt gan Bauskā, gan arī mācību noslēgumā Rīgā, Zaķusalā, lieliski demonstrējot spēju sadarboties arī ar citiem dienestiem. Pašlaik komandieris vēlēja iekārtot jauno mājvietu. Viņš uzsvēra, ka ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts, pievienojoties bataljonam. A. Krjukovs bataljona komandierim Kasparam Kokinam nodeva brigādes dēlīti, vēlot tam atrast vietu jaunajā bataljona mājvietā.

«Bez kopīga darba nevaram uzbūvēt valsti. Mēs gribam un varam sastrādāties. Jābūt skaidriem mērķiem, pārējās lietas ir izdarāmas ar pacietību un sūru darbu. Jāplāno uzdevumi, tas ļauj attīstīties,» pauda K. Kokins, «valsts ir izmainījusies, mēs esam izmainījušies. Toreiz, kad tikai veidojās neatkarīga valsts, zemessargiem vajadzēja nodrošināt kārtību. Turpretī pašlaik zemessargi vairs nav iesaistīti šādos uzdevumos. Tagad akcents ir valsts aizsardzība. Teiciens par Bausku un nepiekaušanu vairs nav spēkā. Pašlaik tu neesi bijis Bauskā, ja neesi redzējis tās pili un Rundāles pili.»

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs priecājās par labo sadarbību ar bataljonu un to, ka «dzimtajā pilsētā Bauskā ir zemessargi, kas to apsargā».

Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un viņa vietnieks Voldemārs Čačs sumināja bataljonu dzimšanas dienā. «Gods un slava mūsu novadam, ka viņi mums ir. Labi, ka tagad būs arī atbalsta bāze Bauskā. Veselību, izdošanos, piepildījumu!» pauda pašvaldības pārstāvji.

Svētku reizē tika apbalvoti arī vairāki zemessargi un karavīri. Daži saņēma 53. kājnieku bataljona krūšu nozīmi, citi tika pie jaunas dienesta pakāpes vai pie bataljona komandiera godaraksta vai pateicības.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

jop

Labāk pastāstiet kā zemessargi ir iesaistīti Covid profilakses darbā? Kāpēc zemessardze neapseko saslimušos,nepiegādā pārtiku cilvēkiem ,kuri ir pašizolācijā? Vai es kļūdos? Zemessardzes būtība ir palīdzēt tautai,vai spēlēt kariņus.?

pirms mēneša, 2020.10.19 12:41

skaistkalnietis

zel ka netika piemineti veterani,kas tulit pec neatkaribas iegusanas pildija gan robezsargu gan policijasfunkcijas, ,kaut apsveikuma kartiti butu atsutijusi

pirms mēneša, 2020.10.19 19:50

Jurka

Vetrāni ņēma lielu piķi par kontrabandu,,,,ko tur pieminēt. :))

pirms mēneša, 2020.10.19 20:47

karlis

ko nokera ,tas patiesam nema,nejau visi,bet ja reiz dibinasanas gadadiena tad pieklajiba s pec japiemin

pirms mēneša, 2020.10.19 20:59

bijušais

Nesaprotu kur tās ordeņu lentītes tik daudz, miera laikā, tādā vecumā, par ko? Gribētu paskatīties to varoni darbībā, kā šauj, kāda tuvcīņas prasme, izturība, piemērām, piecu dienu mācībās, ar miegu ne vairāk kā trīs stundas diennaktī, kā kādreiz apgabala mācībās, krievu laikos.

pirms mēneša, 2020.10.19 23:06

Kkk

Jūs visi esat aprobežoti ar saviem Krievijas laikiem, nav tie laiki un nebūs, aizmirstas par to, ir jauns laiks cita paaudze citi uzskati, tāpat arī zemmesasrdze un armija nav tikai, mocīšana bet arī zināšanu ielikšana, protams ka ir mācības kuras knapu guļam uz to jau parakstījamies

pirms mēneša, 2020.10.20 13:51

Ainars

Bijušie 53.Bauskas ZS bataljona zemessargi, apsveicu Jūs ar bataljona dibināšanas gadadienu un ar bataljona atjaunošanu. Jāsaka gan, ka bataljons tika likvidēts 2002.gada 01.septembrī, nevis maijā. Tie, kuri vēlējās turpināt dienestu, tika iekļauti 54. Ogres ZS bataljonā. 2018.gadā tika atjaunots 53. kājnieku bataljons (53.Bauskas ZS bataljons). Bet, vai tas ir tas pats bataljons? Cauri 53.Bauskas ZS bataljonam, izgāja vairāk kā 700 zemessargu. Izrādās, ka šogad svinīgā pasākumā, ir piedalījušies nepilni divi desmiti ļaužu! Bet, vai kāds no veterāniem par šo pasākumu zināja? Pieļauju, ka baušķenieki zināja. Un ceru, ka ballē bija vairāk nekā svinīgajā pasākumā. Nākošajā gadā ir ZS 30 gadi!?

pirms mēneša, 2020.10.21 06:05

Vietējais

Vienīgais pelnīti saņēma apbalvojumus ozoliņš,tālāk jau kas nu kuram bij lietderīgs

pirms mēneša, 2020.10.21 09:11

Einārs

Žēl,ka nezināju,būtu labprāt aizbraucis.Vispār jau pēc personāldaļas datiem varēja sameklēt un uzaicināt.Biju dalībnieks visos minētajos pasākumos.1.rotas 2.vada komandieris,virsseržants veterāns.

pirms mēneša, 2020.10.21 11:03

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju