Bauskā skanēs pagānu melodijas un smagais metāls 9

Skaļa mūzika, sakāpinātas emocijas un ar patriotismu pildīts pašlepnums – tie ir etniskās mūzikas un seno amatu festivāla «Zobens un lemess» galvenie raksturlielumi. Citādas mūzikas festivāls «Zobens un lemess» notiek jau ceturto vasaru, šogad tas pirmo reizi radis mājvietu Bauskā.

Uz trīs dienu muzikālajām izklaidēm interesentus gaidīs jau piektdien, 15. jūnijā. Līdz ar tādām pašmāju muzikālajām apvienībām kā «Rāva», «Darrva», «Deodium» klausītājus iepriecinās arī viesi no Baltkrievijas, Īrijas. Bauskā varēs dzirdēt somu folkpagānu metāla grupu «Moonsorrow». Tā savu tumšo, blekmetālam raksturīgo skanējumu papildina ar elementiem no somu folkloras. Taču mūziķi distancējas no tā dēvētā vikingu metāla, dzīvespriecīgā folkmetāla, klausītāju ievedot drūmas mitoloģijas pārpilnā pasaulē.

«Moonsorrow» ir atteikušies no dziesmām angļu valodā, viņu tekstos var atrast tiešus citātus no seno skandināvu dziedājumiem. Pagāni pēc pārliecības, metālisti pēc muzikālajām izvēlēm – «Moonsorrow» pamatoti tiek uzskatīta par vienu no žanra kulta grupām, tā par Somijas mūziķiem vēstī portāls lsm.lv.

Festivāla organizatoru pārstāvis Valdis Bērzvalds portālam skaidro, ka pirmajā festivāla dienā vairāk skanēs skarbāki, smagāki ritmi. Savukārt sestdienas, 16. jūnija, programma žanriski ir daudzveidīgāka, vairāku grupu skanējumā būs izteikti folkmūzikas ritmi. Tos skandēs pašmāju kolektīvi «Auļi», «Vilki», arī apvienība no Lietuvas «Žalvarinis». Ar savu īpatno balss tembru priecēs Haralds Sīmanis.
 
Otrajā festivālā dienā būs klausāma pasaulē pazīstamākā igauņu folkmetāla apvienība «Metsatoll», daudzi būs dzirdējuši par zviedru vikingu metālistiem grupu «Ereb altor». Taču šīs dienas centrālais notikums būs pagānmetāla apvienība «Skyforger».

Iepriekšpārdošanā triju dienu festivāla biļete maksā 27 eiro. Savukārt par 20 eiro varēs iegādāties tikai sestdienai paredzēto ieejas karti. Saņemot aproci, apmeklētāji uz laiku varēs pamest festivāla norises teritoriju. Protams, kā līdzīgos pasākumos, ienācēju personīgās mantas tiks pārbaudītas, liedzot ienest teritorijā alkoholiskos dzērienus. Ēdināšana būs pieejama pilskalna parkā uz vietas.

Pērn trešo festivālu «Zobens un lemess» Viesītes novada Lonē apmeklēja ap 2000 dalībnieku. Bauskā interesentu skaits varētu būt krietni prāvāks. Par festivālu plaša interese ir Lietuvā, virtuālajā vidē piedāvā transporta pakalpojumus nokļūšanai uz Bausku.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

VDH.

Dievs esi žēlīgs Bauskai !!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 13:07

cilvēks

Žēlīgais Bauskas dievs

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 13:23

Andulis

Beidzot Bauskas iedzīvotājiem būs iespējams paplašināt savu skatu uz dzīvi, nevis tikai čunčulēt pie DJ Guncha mūžīgi vienādajām dziesmām.

Tomēr gribu uzsvērt, festivāls ir ne tikai par mūziku, bet arī citām lietām, ja nepatīk konkrētā mūzika, vismaz atveriet prātus iespējai apskatīt aktivitātes.

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 16:07

NA spīļarkls

Un tas viss balstīsies uz kristīgajām vērtībām,par kurām gari un plaši muldēts Satversmes Preambulā.

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 16:18

man patīk

Nu tad beidzot Bauskā kas īsts, smags un varbūt ne visiem saprotams...Ne tur sātans , ne kas... labs, smags, folk un citādi roks. Ja kas, man personīgi šlāgeri nepatīk, bet es tak viņus nesaukāju šā un tā, katram sava gaume.Kā es es pieciešu Jūsu kantrī, piecietiet manu roku :) visiem jauku vasaru!

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 17:25

plūškoks

Super! Beidzot kaut kas jaudīgs.

pirms 2 gadiem, 2018.06.13 19:32

ES

es arī PAR!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.15 18:29

Resnā Berta

Labais pasākums

pirms 2 gadiem, 2018.06.15 22:23

Še

Še ņemiet vienu kartejo debilu mītiņu

pirms 2 gadiem, 2018.06.16 19:45

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju