Bauskā sestdien notiek koru skate 1

Bauskas koru apriņķa skatē sestdien, 7. aprīlī, piedalīsies desmit kolektīvu. Tā ziņo Bauskas kultūras centra (BKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

BKC dziedātprasmi Bauskas koru apriņķa skatē rādīs Bauskas, Iecavas un Rundāles novada kori. Tie ir sieviešu kori «Runda» un «Skalve», senioru koris «Sarma», kā arī jauktie kori «Grenctāle», «Mēmele», «Kamarde», «Dzīle», «Četri vēji», «Iecava» un «Mežotne».

Bauskas koru apriņķa virsvadītājs Uģis Matvejs «Bauskas Dzīvei» pauda pārliecību, ka skanējums visiem kolektīviem būs labs: «Zinu, ka visi kori cītīgi gatavojas. Kolektīvi ir piedalījušies koncertos, notiek papildu mēģinājumi. Ceru, ka  mūsu apriņķa koru sniegums žūrijai patiks.»

Koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu vērtēs žūrijas komisija. Tajā strādās Dziesmu svētku virsdiriģenti Romāns Vanags, Aira Birziņa, Māra Marnauza, Gints Ceplenieks un noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» sadziedāšanās mākslinieciskais vadītājs, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Ozols.

Jauktie A grupas kori skatē dziedās trīs dziesmas – divus izlozes skaņdarbus un vienu brīvas izvēles dziesmu no svētku noslēguma koncerta repertuāra a cappella. Jauktie B grupas un sieviešu kori skatē izpildīs trīs dziesmas, no kurām divi ir izlozes un viens izvēles skaņdarbs no svētku repertuāra. Savukārt senioru kori skatē dziedās divus izlozes un vienu pašu izvēlētu skaņdarbu.

Skate Bauskā sāksies pussešos vakarā. Pirms tam žūrija būs novērtējusi Jelgavas koru apriņķa dziedātāju sniegumu. U. Matvejs spriež, ka nav būtiskas nozīmes, kad uzstāties žūrijas priekšā, dienas pirmajā pusē vai pievakarē. Klausītājiem ieeja koru skatē ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ratītis

Man asara nobira,jo es kā Bauskas mērs no NA nebiju uzaicināts. :))

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 01:22

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju