Bauskā pirmo reizi notiks mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls «Bauska TasTe» 65

Nedēļas nogalē Bauskas kultūras centrs (BKC) sadarbībā ar vietējo pašvaldību sper plašu soli Bauskas kā festivālu pilsētas statusa veidošanā. Līdzās jau stabiliem kultūras notikumiem – Kantrimūzikas un Senās mūzikas forumiem, festivālam «Vivat Curlandia!» un Vimbu svētkiem – tauta aicināta uz vēl jauniem svētkiem.

Bauskas pilskalna parkā 5. un 6. augustā pirmo reizi norisināsies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei – «Bauska TasTe».

BKC direktors Jānis Dūmiņš norādīja, ka  šogad tas ir pasākums, kura organizēšanu finansiāli nodrošina Bauskas pašvaldība. Festivālam tā atvēlējusi 30 000 eiro.

«Ieguldījumi ir  lielāki, kaut vai pieskaitot klāt organizatoru darbu. Mēs gūstam arī ienākumus, pārdodot biļetes, tirdzniecības atļaujas, bet pašvaldības finansiālais pamats tomēr ļauj justies stabilākiem. Pirmajā reizē, cenšoties iegūt auditorijas un mākslinieku interesi, tas ir ļoti būtiski,» portālam uzsvēra J. Dūmiņš.

Festivālā  uz divām skatuvēm uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki kā «Skyforger», Intars Busulis un Abonementa orķestris, «Carnival Youth», Fēlikss Ķiģelis, Normunds Rutulis un Slavenais Rīgas orķestris, Pēteris Upelnieks, «Pērkons», «Jumprava», «Dakota», «Franco Franco», «AK69», radio SWH raidījuma «Priekšnams» muzikālās apvienības, kā arī citi mākslinieki.

Jāatzīmē, ka festivāls norisināsies ne tikai Bauskas pilskalna parkā. Festivāla norises aptvers arī pilsētu un tās tuvējo apkārtni. Bauskas Rātslaukumā notiks «Ghetto Basket» ielu basketbola posms, Bauskas pilī apmeklētāji varēs vērot paukošanās turnīru, kā arī izmēģināt spēkus orientēšanās sacensību organizētāja «Magnēts» rīkotajā rogainingā, kurā dalībnieki varēs iepazīt trīs piļu – Bauskas, Rundāles un Mežotnes, kā arī trīs upju – Mūsas, Mēmeles un Lielupes apkārtni. Rogainingā pieejamas četras dažādas distances – divu, trīs un sešu stundu ilgumā, kā arī bērnu pārgājiens. Lai iepazītos ar Bausku, ikviens būs aicināts izstaigāt Bauskas TIC sagatavoto maršrutu «Atklāj Bausku no jauna», kura uzdevumu izpilde garantēs iespēju piedalīties konkursā un saņemt Bauskas TIC sarūpētu dāvanu.

«Bauska TasTe» apmeklētāji maltīti varēs baudīt festivāliem neraksturīgā ēdināšanas zonā, kur vienā virtuvē būs apvienojušies seši Bauskas ēdinātāji, kas festivālam ir izstrādājuši speciālu ēdienkarti. Tajā ir iekļauts arī oficiālais «Bauska TasTe» burgers, kuru jau pirms festivāla varēs nogaršot dažādos Bauskas restorānos un kafejnīcās. Ēdināšanas zonā tiks pasniegti ne tikai festivāla gaisotnes cienīgi ēdieni, bet norisināsies arī dažādas aktivitātes.

Līdztekus minētajām norisēm, festivālā būs atrakcijas bērniem, «Antigravity Yoga» audumos, mobilā observatorija, līdzsvara sporta veids slackline, galda spēļu entuziasti no «Brain Games», viduslaiku aktivitātes pils gravās, kā arī citas laika pavadīšanas iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 65

MammA

Absurds, ka pat bērnam kurš vel ratiņos, nedrīkst būt dzeramais.Lika izmest pie ieejas! Redz varot visu nopirkt iekšā! Necilvēcīgi, pat lidostā mazam bērnam neatņem dzeramo!

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 01:41

Mamma mele

Bērnu pārtiku drikstēja ienest. ja tu savu sīci gribi dzirdīt ar Colu vai Limonādi vai spirtiku.. tad tev bērnu tiesību inspekcija jāuzsuuta

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 22:14

MammA

Mamma mele
nebij ne Cola vai Limonāde vai spirtiks!!!!!

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 22:59

arī biju

un nepiekrītu, ka mamma mele, jo ar mums kompānijā arī bija zīdainītis, un biezenīti lika apēst pirms ieejas, nerunājot par tīru ūdeni, kas bija pudelē, lai nomazgātu rociņas vai padzertos.
un ne velti gribējām ūdeni paņemt jo ātrāk bija aiziet līdz upei bērnu nomazgāt, nekā izstāvēt rindas pie Vides Servisa izlietnēm, kurās jau beidzās ūdens, kad pienāca rinda..

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 13:57

Tētis

Un iekšā esošās rindas pēc ēdiena un dzēriena, nekam neder. Ja jau iekšā visu var nopirkt, tad bez tik garām rindām, ne ko organizatori?

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 12:36

Dainis

Super pasākums, ievērojami pārspēj Rādio 2 pasākumu Dobelē.
Paldies organizatoriem!
Jāpiestrādā pie biļešu skenēšanas mobilajos telefonos, jo par labu produktu var atļauties mazliet samaksāt.

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 14:30

Es

Super festivāls!
Paldies par svētkiem!

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 14:58

pasakiet

Kas par idiotiem uzstājās pēc Jumpravas?

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 16:45

reinītis

Jumprava neuzstājās, tik gorījās pie fonogrammas

pirms 3 gadiem, 2017.08.11 20:20

Bauska

Pasākums vienkārši super!!!
Diemžēl, kā jau baušķeniecei, jāiemet arī kāds akmens dārziņā! Un tā ir ēdināšana!!!! Ja reiz neko nevar ienest, tad, vells parāvis, arī jānodrošina piejlājīgs serviss! Šoreiz ēdināšana bija murgs kubā!!!!
Bet pats pasākums, vēlreiz, SUPER!!!!

pirms 3 gadiem, 2017.08.06 23:38

sandra

Es ar'i piekr'itu ka festiv'als bija jauks,bet par ėdinasanu tiesam kauns. izstavi rindu,bet neka nav. Vismaz cipsu paku butu piedavajusi.!

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 08:52

sandrai

no kura laika čipsi ir ēdiens????
Es arī biju pie ēdinātājiem, pat divas reizes, nevienā no tām rindas nebija! Paēdu ļoti garšīgi, Bauskas burgers ir superlabs!

pirms 3 gadiem, 2017.08.08 08:45

Alise

Lielisks pasākums! Jā, rindas ēdināšanas zonā bija liels mīnuss, bet tādēļ jau ir kļūdas no kurām mācīties un nākamgad šī zona varētu būt plašāka. Un manuprāt tur bija gan ko ēst, gan ko dzert, varbūt neliela izvēle, bet toties pārdomāta un garšīga!
Tā turpināt!

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 10:41

Njamm

Biš garīgo nosita ka 40min vajadzēja pēc alkash stāvēt. Protams, ienest neko nedrīkstēja. Lunis aukgstākajā pakāpā tādā ziņā
Bet jaunie mākslinieki baigi foršie bija

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 11:35

es te tastē

Super, super, super! Fantastisks pasākums - pārdomātas un interesantas iespējas pavadīt laiku ikvienam sākot no ģimenītēm ar bērniem līdz pat senioriem. Katrs kādā brīdī varēja atrast gan savai muzikālajai, gan visai citai gaumei atbilstošo. Par teritorijas noformējumu un kopējo atmosfēru vispār nav ko teikt - vienreizēji. Daudzi saka par ēdinātājiem - jā, rindas bija, bet, kad izstāvējām rindu, paņēmām uzreiz daudz un otro reizi vairs tajā rindā jāstāv nebija. Ja ej pēc viena, tad gan jau pēc stundas jāstāv atkal, tad tiešām varbūt liekas apnicīgi. Ēst neēdu, nevaru komentēt. Paši ēdinātāji jau arī droši vien apzinās savu problēmu un izdarīs secinājumus un ticu, ka nākamgad jau būs labāk, jo pati ideja par vietējo Bauskas ēdinātāju apvienošanu ir baigi labā! Paldies organizatoriem!!!

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 13:14

arī biju

Paldies tiem, kas pasākumu izplānoja, skaisti, grupas super, dekorācijas ekselentas, bet skaņa gan :( izbojāja lai varētu izbaudīt mūziku, saklausīt vārdus, nevis tikai "basot", daudziem tas traucēja. Paldies Picu darbnīcai kur varēja pus 4tros no rīta bez rindas vēl dabūt siltu kumosiņu, bet laikā, kad ar bērniem bijām festivālā rindas līdz pus 2viem. viss laiks jāpavada rindas pēc padzerties, tā vietā baudīt muzikantus.

pirms 3 gadiem, 2017.08.07 13:54

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju