Bauskā ar vairākiem koncertiem noslēgsies festivāls «Vivat Curlandia!»

Šodien Bauskā ar vairākiem koncertiem noslēgsies Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!", aģentūru LETA informēja pasākuma producente Laura Šarova.

Plkst.11.30 Bauskas Sv.Gara baznīcā notiks "Jauno talantu koncerts", kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.

Bauskas pilī plkst.13.30 ar koncertu "L’anima della donna" uzstāsies soprāni Ieva Pļaviņa un Anete Viļuma, kā arī mūziķes Māra Botmane un Gertruda Jerjomenko.

Vēlāk, plkst.16, pilī notiks koncerts "Moro per te e tu non lo sai…" senās mūzikas ansambļa "Chiaroscuro" izpildījumā.

Noslēguma koncerts pilī norisināsies plkst.18. Pasākumā piedalīsies Elīna Šimkus, Agnese Kanniņa, Laura Šarova un citi mākslinieki.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, atnesa līdzi renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17.-18.gadsimta kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

Festivāla pasākumi Bauskā aizsākušies sestdien.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju