Bauskā apskatāma ceļojošā fotoizstāde «Mīlestība kurpju kastē»

Ceļojošā fotoizstāde «Mīlestība kurpju kastē» augusta vidū «piestājusi» Bauskas kultūras centrā. To pirmdien, 14. augustā, Bauskas kultūras centrā atklāja izstādes kuratore Līva Eglīte, iepazīstinot ar izstādes ideju par labdarības akciju «Zvaigzne austrumos».

Akcija katru gadu norisinās novembrī, un tās mērķis ir sagatavot un nogādāt kurpju kastēs sasaiņotas dāvanas karadarbībā cietušiem bērniem pasaules karstajos punktos.

Fotogrāfiju autori Billijs Locs un Andris Sproģis izstādes apmeklētājiem atklāj, kādas ir bērnu izjūtas un kas redzams viņu acīs, saņemot Latvijā sagatavotās dāvanu paciņas.

Rādot uz fotogrāfijām, kas izliktas uz Bauskas kultūras centra izstāžu zāles sienām, izstādes kuratore L. Eglīte stāsta: «Bildes iemūžinātas no pēdējās rīkotās akcijas ceļojuma uz Jordāniju un Ēģipti šī gada janvārī.» Viņa arī piebilst, ka izstāde ir uzskatāms veids, kā parādīt cilvēkiem, ka kastītes patiesi nonāk karā cietušo bērnu rokās un ir veids, kā uzrunāt citus iesaistīties akcijā.

Izstādes atklāšanu apmeklēja arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Viņš par akciju jau iepriekš bija dzirdējis un uzskata, ka šāda izstāde ir labs veids, kā to popularizēt un uzrunāt cilvēkus iesaistīties. «Mēs sakām, ka mums iet slikti, salīdzinot ar citām valstīm, bet, paskatoties uz šīm bildēm, mēs saprotam, ka mums visa kā pietiek un ir pienācis laiks palīdzēt citiem,» dziļi lūkojoties izstādes fotogrāfijās, teic R. Ābelnieks. Viņš arī ieteic caur skolām popularizēt ideju un mudināt skolēnus un viņu vecākus iesaistīties. «Jāmāca bērniem dalīties,» saka R. Ābelnieks un aicina izstādi apmeklēt vecākus ar bērniem.

Izstādes ideju par labu atzīst Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne: «Uzskatu, ka tieši fotoizstāde ir veiksmīgs veids, kā uzrunāt cilvēkus.» Viņa iepriekš par akciju nebija dzirdējusi un priecājas, ka izstāde atceļojusi arī uz Bausku.

Izstāde kopumā apceļos 12 lielākās Latvijas pilsētas, popularizējot labdarības akciju. Fotogrāfijas bez maksas Bauskas kultūras centra izstāžu zālē vēl var aplūkot līdz pat nedēļas beigām. Izstāde noslēgsies svētdien, 20. augustā, un ceļos tālāk uz citām Latvijas pilsētām.

Savukārt izstādes pēdējais ceļošanas posms beigsies novembrī Rīgā, kad akcija norisināsies jau ceturto gadu pēc kārtas un ikviens varēs nodot sagatavoto kastīti, lai iepriecinātu kādu bērnu, kas cietis no karadarbību sekām.

Vairāk par akciju var uzzināt akcijas mājaslapā www.zvaigzneaustrumos.lv un facebook lapā «Zvaigzne austrumos».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju