Basketbolisti beidzot uzvar savās mājās 1

Pirmo panākumu Latvijas Basketbola savienības 2. divīzijas (LBL2) čempionātā savās mājās 14. novembrī izcīnīja «SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» basketbolisti, kuri dramatiskā spēles galotnē izrāva izlīdzinājumu, bet pagarinājumā ar 96:91 pārspēja BA «Turība» spēlētājus.
 
Ar rīdziniekiem baušķenieki tikās sezonas čempionāta pirmajā spēlē. Toreiz Rīgā viesi uzvarēja ar 76:80. Tāpat kā abu komandu pirmajā tikšanās reizē, arī duelī Bauskā panākumu lielā mērā kaldināja baušķenieks Ivars Zemītis, kurš sezonas atklāšanas mačā guva 35 punktus, savukārt Bauskā Ivars pret BA «Turība» sameta 33 punktus. Pirmajās divās čempionāta mājas spēlēs viens no LBL2 līderiem spēlēja pieticīgi, attiecīgi gūstot tikai 18 un 13 punktus, beidzot savus skatītājus Ivars iepriecināja ar 30 punktiem.

Mājinieku atbalstītājus ielīksmoja ne tikai Ivars. Spēles sākumā neprecīzi spēlējošais Arnis Simsons mača pēdējā ceturtdaļā apliecināja savu «snaipera» godu komandā no trīspunktu metienu atzīmes. Tieši Arnis realizēja izšķirošo trīspunktu metienu, kas deva neizšķirtu astoņas sekundes pirms spēles beigām. Par laimi mājiniekiem, viesi savā pēdējā uzbrukumā no groza apakšas nebija precīzi, un sekoja pagarinājums.

Arnis no saviem 18 punktiem 12 iemeta tieši spēles pēdējā ceturtdaļā. Pagarinājumā par cīņas varoni kļuva Ivars, kurš guva 12 no komandas 16 punktiem.

Četrpadsmit punktus katrs savāca Toms Vilks un Kristaps Šteinbergs. Otrajam arī astoņas atlēcošās bumbas zem groziem, kas bija labākais rādītājs Bauskas komandā. Elmārs Arcimovičs iemeta deviņus punktus, savukārt astoņus sakrāja Māris Skrējāns.

Viesu komandas rezultatīvākais spēlētājs Dāvids Kārlis Muižnieks mačā guva 26 punktus. Spēlētājs pēc cīņas pauda sašutumu par izlaistu uzvaru. «Vairākas reizes mums bija +10 punktu pārsvars, kuru nespējām vairākkārt noturēt. Spēles izskaņā pazuda koncentrēšanās, netrāpījām vairākus vieglus metienus un spēli zaudējām. Mača izskaņā un pagarinājumā kaut kā pietrūka, lai gūtu svarīgus punktus. Esam jauna komanda, kura vēlas iekļūt izslēgšanas spēlēs.»

BA «Turība» vienības treneris Ziedonis Jansons pēc cīņas apsveica baušķeniekus ar panākumu. «Visu cieņu tiem Bauskas komandas basketbolistiem, kuri nospēlēja visas 45 minūtes. Spēli norakstu uz pieredzes trūkuma un jaunības rēķina. No rokām izlaidām teju uzvarētu cīņu, kuru kontrolējām visa mača gaitā, izņemot pēdējās pamatlaika 30 sekundes. Ar to pietika, lai zaudētu.»

Treneris neslēpj, ka viņa vienībai trūkst tāda līdera, kāds Bauskas komandā ir Ivars. «Zemītis paņēma bumbu un izdarīja visu, kas bija jāizdara, lai uzvarētu. Diemžēl mūsu komandā šāds spēlētājs šovakar neuzradās. Esam jauna vienība. Pērn ielauzāmies labāko komandu četriniekā un bez vienas uzvaras gandrīz iekļuvām finālā. Sastāvs ir mainījies pat par 80%, tāpēc šogad primārais ir iespēlēt jaunos spēlētājus. Pirmās divas čempionāta cīņas zaudējām, un jau šķita, ka būsim peramie zēni, bet tad sekoja piecu uzvarētu spēļu sērija, kura diemžēl pārtrūka, mērojoties spēkiem pret Bauskas basketbolistiem,» pēc spēles sacīja BA «Turība» komandas treneris Ziedonis Jansons.

«SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» komandas galvenais treneris neslēpa prieku par panākumu, puišu raksturu un cīņassparu. «Jā, nenoliegšu, ka spēle kopumā nebija labākās kvalitātes mūsu izpildījumā. Basketbolistiem nebija dzirksteles acīs. Trešajā ceturtdaļā Toms Vilks sāka pakaļdzīšanos, pēc kuras sportisti sev noticēja un metās atspēlēties. Sakārtojām aizsardzību – ciešāk sedzām arī tos spēlētājus, kuri bija bez bumbas, un pretiniekam spēle uzreiz nepadevās tik labi. Ja zaudētu, tad varētu teikt, ka zaudējām skaistā spēles galotnē, bet, pateicoties dažām veiksmīgām epizodēm, var teikt, ka esam uzvarējuši mazliet neglītā cīņā. Tomēr uzvara ir un paliek uzvara. Prieks, ka beidzot varējām iepriecināt mūsu skatītājus.»

Bauskas komanda ar šo panākumu atgriezās ceturtajā vietā C grupā. Nākamā spēle baušķeniekiem 21. novembrī mājās pret «RTU».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skatitajs

4 ceturtdalas veiksmigais metiens bija 3.5sekundes lidz pamatlaika beigam nevis 8 - starpcitu.

pirms 2 gadiem, 2017.11.16 02:11

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju