Autovadītāju eksāmenā jaunums – video jautājums

No šī gada 2. maija Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) B kategorijas teorijas eksāmenā iekļaus jaunumu – video jautājumus. Tie atspoguļos reālo situāciju uz ceļa un aicinās autovadītājus domāt, analizēt un pieņemt satiksmes drošībai atbilstīgāko lēmumu.

Video jautājumu mērķis ir veicināt jauno autovadītāju izpratni par drošu rīcību uz ceļa, kā arī sekmēt pieklājību un toleranci starp satiksmes dalībniekiem, informē CSDD.

No maija katrs B kategorijas teorijas eksāmens tiks papildināts ar trīs video jautājumiem par tēmām – ceļš un laikapstākļi, bīstamības paredzēšana ceļu satiksmē un satiksmes kultūra –, kas jau tagad iekļautas mācību programmā. Jautājumu skaits eksāmenā nemainīsies, tāpat netiks mainīts eksāmena ilgums un maksa par to.

Iepazīties ar jaunajiem video jautājumiem varēs visu aprīli. Šomēnes gan jaunie, gan esošie autovadītāji tiek aicināti iesniegt savus ierosinājumus par situācijām ceļu satiksmē, ar kurām papildināt eksāmenu jautājumus.

Auto apmācības speciālists Bauskā Imants Geiba jauninājumu atbalsta: «Protams, jaunie autovadītāji būs tikai ieguvēji. Dinamisks, kustīgs attēls jeb video ir daudz efektīvāks mācību līdzeklis nekā statiska bilde. Ideja ir laba un atbalstāma, jo video jautājumi ietver situācijas prognozēšanu, kas ceļu satiksmē ir izšķiroši. Jauninājums ir maksimāli pietuvināts realitātei. Ļoti atzīstami, ka sekojam līdzi laikam.»

«Video jautājumos attēlotās situācijas ir reālistiskas, ar tām ikdienā var sastapties jebkurš autovadītājs. Jau vairākus gadus ir ieviesti un sekmīgi darbojas kompetences vērtēšanas principi,» skaidro CSDD kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris, «izmantojot jaunāko tehnoloģiju risinājumus, tagad katram virtuāli ir iespēja izdzīvot sarežģītas, pat bīstamas situācijas. Šāda pieeja attīsta spēju prognozēt notikumus un veido lielāku izpratni par iespējami labāko rīcību dažādās situācijās, paaugstinot satiksmes drošību un kultūru uz ceļa.»

CSDD 29. martā sāka autoskolu pārstāvju iepazīstināšanu ar jauninājumiem eksāmenu pieņemšanas un vērtēšanas kārtībā un video jautājumiem. Visos Latvijas reģionos un Rīgā tika rīkoti semināri.

Video jautājumus iespējams izmēģināt interneta vietnē http://csnt2.csdd.lv/

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju