Augsta ugunsbīstamība mežos nerimstas

Daudzviet Latvijas mežos saglabāsies oranžā jeb ļoti augsta ugunsbīstamības pakāpe, īpaši laika posmā no 7. jūnija līdz 10. jūnijam, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

No pagājušās nedēļas līdz 6. jūnijam mūsu meži deguši Iecavas novada pusē divās vietās – kopējā platība 0,8 ha, informē Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis. Šajā laika periodā ugunsgrēku kopumā esot bijis ļoti daudz, un situācija esot ļoti smaga Zemgales reģionā – Jelgavas novadā. M. Vainovskis min, ka nelielais lietus, kas bija, nemaz nelīdzēja, jo mežos tas tāpat neko neesot devis. Meži joprojām esot sausi, un nebūtu vēlams neko lieki dedzināt gan mežos, gan savos īpašumos, uzsver inženieris.

Ugunsgrēku Iecavas novadā esot izdevies nodzēst tikai diennakts laikā. «Ļoti daudz izdarīja valsts ugunsdzēsēji, tādēļ mūsu mežu ugunsdzēsēju komandai darbs vairs nebija tik grūts. To pamanīja darbinieki no ugunsnovērošanas torņa, kuri strādā no plkst. 10 dienā līdz plkst. 20. Visticamāk, tas izcēlās neuzmanīgas rīcības dēļ,» uzskata mežsargs Vairis Stūris.

Vissausāk un bīstamāk mūspuses novados ir Iecavas novada Dzelzāmurā. «Pašreiz mēs turamies, izsaukumu nav, bet bīstamības pakāpe ir ļoti augsta. Uztraukums ir katru dienu, iedomājoties par to, ka varētu izcelties kāds ugunsgrēks Dzelzāmura pusē. Mēs noteikti gaidām lietu, lai paši justos drošāk, bet katru dienu esam kaujas gatavībā,» teic mežzinis Andis Kavoss.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju