Atkritumu maisus pilsētā atstāj ielas malā 17

Pagājušā nedēļā vien piecdesmit metru no tuvākā atkritumu konteinera, kas novietots pie pilsētas stadiona Krasta ielā, vairākas dienas, sastatīti brauktuves malā, stāvēja piecpadsmit maisi ar dažādām drazām. Celtniecības ķelles, smilšpapīra ruļļi, apavi, cimdi, pīti groziņi, grāmatas, pudeles un citi atkritumi bezkaunīgi, iespējams, nakts aizsegā novietoti ielas malā.

SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins sacīja, ka šāda situācija te novērota pirmo reizi, jo ierasti dažnedāžadi mēsli tiek atstāti tieši pie jau minētā konteinera. Viņš atzīst, ka kopējā situācija pilsētā uzlabojas, neapzinīgo mēslotāju kļūstot arvien mazāk. «Dažu rīcība tomēr nav saprotama. Akcijas laikā iedzīvotājiem bija iespēja nodot nevajadzīgās automašīnu riepas ar septiņdesmit procentu atlaidi, kas nozīmē par vienu riepu jāmaksā vien 40 centi. Taču tāpat atrodas tādi, kas riepas novietos pie konteinera vai aizvedīs uz mežu. Ceļš uz neapdzīvotāku, klusāku vietu izmaksās dārgāk, nekā būtu samaksājis 1,60 eiro par četriem gumijotiem riteņiem,» ar piemēru situāciju ilustrē R. Bitins. 

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne atzīst, ja atkritumu maisu novietotājs nav pieķerts notikuma vietā, tad atrast vainīgo ir gandrīz neiespējami.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Aivars Vilciņš apstiprināja, ka policijas darbinieki šo pārkāpumu piefiksējuši. «Apskatot maisu saturu, norādes par to īpašnieku netika atrastas. Par šo pārkāpumu ir sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Par atkritumiem  informācija nodota SIA «Vides serviss»,  kas uzkopj šo teritoriju,» atklāja A. Vilciņš. Viņš piemetina, ka tiks izvērtēta iespēja topošās sporta halles teritorijā izvietot novērošanas kameras, kas varētu arī fiksēt iespējamos apkārtnes piesārņotājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

kā savādāk?

nav jau ekspresis, gribētāji(maisi) jāuzņem visās pieturās....

pirms mēneša, 2020.05.26 14:42

Vietējais

Kādas muļķibas ,par auto riepām! Pagājušajā nedēļā biju "'Vides Servisā" ,jautāju tieši par riepām ,darbiniece atbildēja ,ka Bauskā nepieņem. Kurš melo?

pirms mēneša, 2020.05.26 15:53

kā tad

Būtu par velti tā nepiesārņotu.Par maz vai maksājam 100 un vēl dažādos izspiedējveidos.

pirms mēneša, 2020.05.26 18:05

tā tad

Varbūt arī pārtiku veikalā gribi saņemt pa velti? Tā taču arī neko nemaksā, tāpat kā atkritumu izvešana un noglabāšana. Dodiet takš visu pa velti!

pirms mēneša, 2020.05.27 08:29

kā tad

nevajadzētu atkritumu izvešanu un noglabāšanu pārvērst par biznesu, kurā pelnīt miljonus, jo diez vai bez šādas iespējas, miljoniem vērtas, gan Šķēle, gan citi miljonāri "pievāktu" šo nodarbi. Un nevajag teikt, ka no atkritumu "apsaimniekošanas" neviens cents neieripo novada kasē. Varbūt, laiks būtu atgriezties pie bezpeļņas uzņēmumiem, kāds KUK bija sākumā, bet ne jau pie tās varzas "apgādājamo" novada domē.

pirms mēneša, 2020.05.27 11:14

tad kā

Bet kāpēc tu domā, ka tavi atkritumi kādam jāizved par velti tev, bet izvedējam jāsponsorē tavu atkritumu izvešana, t.i. jāizved uz sava rēķina, kur tu tādu muļķi atradīsi.Tas tiesa, tur met visi, kam nav slinkums, arī no tām mājām, kam pašiem savi konteineri, bet tikai nedaudzi, pamatā jau met lielgabarīta dīvānus, krēslus u tamlīdzīgus. Tos gan varētu organizēt savākt biežāk.

pirms mēneša, 2020.05.28 11:52

tev kā?

ar to galviņu, neviens šeit nerunā par mēslu savākšanu par velti, bet pelnīšanu, lielas naudas pelnīšanu uz šo mēslu rēķina.

pirms mēneša, 2020.05.28 14:34

VIDEO

Kad tiks sakārtota atkritumu izmešana Dārza ielā 22\1 un 22\2.Kādēļ tur savus mēslus met Dārza iela 18 un Dārza iela 24.Gultas un skapjus ved un noliek visa Bauska.Tur nevajag video kameru.Atrada 5 maisiņus un ir brēka,bet ja katru mēnesi 90 dzīvokļi samaksā vēl par 115 dzīvokļiem,tad tas ir normāli.Es iesūtīšu foto,lai viss ir skaidrs.

pirms mēneša, 2020.05.26 20:43

ptecizēsim

Bet nav tajā laukumā konteineru ar uzrakstu- tikai Dārza ielai 22, tur nes atkritumus arī no Dārza ielas 14. Dārza iela 24, bet Dārza ielai 18 pašai ir savi 2 konteineri ,bet papīrus un plastmasu , un stiklu uz atsevišķajiem konteineriem nes visi , jo tie ir koplietošanas.

pirms mēneša, 2020.05.26 22:13

kāpēc

Kāpēc Bauskā nav online kameru? Visu laiku notiek visādi *** ,bet kameras nav.Pat tādā pilsētā kā Mērsrags ir online kamera.Mūsu pilsētā visu laiku kaut ko zog,atstāj atkritumus,taisa nepatikšanas.

pirms mēneša, 2020.05.26 21:43

Direktoram V.s

4 cilvēki no dzīvokļa DĀRZA ielā 22 mēnesī par atkritumiem maksā 23.52 eiro.Nevar vairāk izturēt šo ņirgāšanos......

pirms mēneša, 2020.05.26 21:58

INGA

Jā,tas jau nekāds jaunums Bauskā,kad pie daudzdzīvokļu māju konteineriem ar automašinām atved maisus ar sadzīves atkritumiem,un jāmaksā to māju iedzīvotājiem.Laimīgas tās mājas,kurās slēgtās šahtas,un arī jau pamanās ''gudrinieki'' visādus maisiņus un maisus nomest pie šahtu durvīm.Apbrīnojama ir dažu cilvēku vēlme dzīvot uz citu iedzīvotāju rēķina.Domāju,ka tur vajadzētu padomāt mūsu domei un Vides servisam,lai atrisinātu šo problēmu mūsu pilsētā.

pirms mēneša, 2020.05.27 17:02

Ingiņ, meitiņ,

bet tev taču vieds mobilais, ar ļoti kvalitatīvu kameru, ja tu redzi tos maisu vedējus uz "tavu" konteineru....

pirms mēneša, 2020.05.27 20:16

INGA

ATBILDE: nē,cienītais komentētāj,tie maisiņu licēji strādā tumsā,un,ja pustumsā,tad noliek auto tā,ka nekādus numurus nevar pamanīt.tur par visu padomāts!

pirms mēneša, 2020.05.28 15:44

Ingiņ,

bet sensācijas pēc Tu taču vari kādu vakaru pavaktēt, būsi pirmā, kura noķērusi "maisiņu licējus"

pirms mēneša, 2020.05.28 20:14

Šķirotājs

Saliku kartonu,dažādus papīrus un vedu uz šķiroto atkritumu konteineri netālu no vienas mājas.Pār manu galvu nāca tādi lamu vārdi no blakus esošās mājas,ka pārgāja vēlme atkritumus šķirot.

pirms mēneša, 2020.05.29 06:47

INGA

Nu šodien lieku reizi pārliecinājos,ka cilvēki ir tik ļoti nekārtīgi,slinki.Šķiroto aatkritumu konteiners pašā priekšpusē it kā ir pilns,bet ,kaad pastumj tālāk,vietas pietiek.Tā vietā,lai censtos savus šķirotos atkritumus salikt konteinerī,pastumjo tālāk priekšpusē esošos,atrodās ''gudrinieki''.kas nomet savus 3 maisus starp šķirotajiem konteineriem! Nu,kā tur lai nedusmojās,tagad vējš iznēsās pa visu apkārtni.Tur neviens nav jāvaktē,kā te viens otrs izsakās,bet cilvēkiem jābūt cilvēkiem,nevis cūkām!!!

pirms mēneša, 2020.05.30 14:45

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju