Ar Zemgales rajona tiesas izveidošanu noslēgusies tiesu teritoriālā reforma 2

Ar televīzijas tiltu no visām Zemgales rajona tiesā iekļautajām tiesām, preses konferenci un tieslietu ministra Dzintara Rasnača svinīgu jaunās plāksnes pie tiesu nama Jelgavā, Dambja ielā 12, atklāšanu tika paziņots par tiesu reformas noslēgumu Zemgales tiesu apgabalā atbilstoši Tieslietu padomes 2017. gada 12. jūnijā atbalstītajam rajonu (pilsētu) tiesu reorganizācijas plānam, ziņo portāls zz.lv.

No ceturtdienas, 1. marta,  Tukuma rajona tiesa, Dobeles rajona tiesa, Bauskas rajona tiesa, Aizkraukles rajona tiesa, Jēkabpils rajona tiesa un Ogres rajona tiesa ir pievienotas Jelgavas tiesai, bet šo tiesu sastāvā esošās zemesgrāmatu nodaļas – Jelgavas tiesas zemesgrāmatu nodaļai, mainot tiesas un zemesgrāmatu nodaļas nosaukumu: Zemgales rajona tiesa un Zemgales rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa.

Zemgales rajona tiesa no 1. marta darbosies visu līdzšinējo tiesu atrašanās vietās. Iedzīvotāji dokumentus varēs iesniegt jebkurā no tiesas līdzšinējām atrašanās vietām. Tāda pati kārtība attieksies arī uz zemesgrāmatu nodaļu. Tiesu teritoriālā reforma tiesas skar organizatoriskā līmenī. Uzsākto, bet vēl nepabeigto lietu izskatīšanu turpinās tie paši tiesneši.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra, ka no reformas ieguvēji būs visi un pirmkārt iedzīvotāji, jo lietas skatīs ātrāk un veiksmīgas “loģistikas” kārtā izlīdzināsies tiesnešu noslogotība, tiks nodrošināta tiesnešu specializācija, uzlabosies lietu izskatīšanas kvalitāte un samazināsies atcelto vai grozīto spriedumu skaits.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina uzsvēra, ka Zemgale šajā tiesu reformā palikusi pēdējā, jo pārējo Latvijas tiesu vidū izceļas ar vislielāko tiesnešu skaitu – 50 tiesnešiem. Tāpat ministrijas pārstāve uzsvēra videokonferences kā svarīgu tiesu darba sastāvdaļu, lai cilvēkiem viena reģiona robežās nebūtu jābraukā. Ar esošajām videokonferences iekārtām vēl nepietiek, taču nākamgad vairākums Latvijas tiesu būs aprīkotas ar atbilstošām iekārtām. Tieslietu ministrs gan piebilda, ka pilnīgi visas tiesu zāles Latvijā aprīkot ar videokonferences iekārtām un pāriet tikai uz elektronisko saikni nav plānots. Tas būs tikai līdzeklis, lai pārvarētu attālumu, ja citādi nevar.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja (pēc reformas – Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja) Līga Ašmane solīja uzlabot tiesu un tiesu darbinieku darba vidi, emocionālo komfortu, darbinieku zināšanas un prasmes, lai sniegtu vēl kvalitatīvākus pakalpojumus. Savukārt Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāja Inguna Preisa atgādināja, ka iedzīvotājiem, plānojot doties uz tiesu, tagad svarīgākais ir vispirms izlasīt adresi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ja jau

reforma noslēgusies,tad rabarberu kātus var nodot arhīvā ...

pirms 2 gadiem, 2018.03.02 11:06

Bijušo

Novicot kārtīgi rabarberu rausi

pirms 2 gadiem, 2018.03.02 20:36

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju