«Aprīļa pilieni» visus gaida Īslīcē 2

Vairāk nekā 700 dziedošu, dejojošu bērnu, jauniešu un pieaugušo šajā nedēļas nogalē no 20. līdz 22. aprīlim piepildīs Īslīces kultūras nama zāli. Šeit jau 11. reizi norisināsies starptautiskais populārās mūzikas izpildītāju konkurss festivāls «Aprīļa pilieni». Piektdien, 20. aprīlī, uz skatuves kāps solisti, sestdien savas prasmes rādīs popgrupas un deju kolektīvi, bet svētdien izskanēs noslēguma koncerts, kurā varēs skatīt visus konkursa laureātus.

Idejas autore un festivāla organizatore Nijole Berezina atklāja, ka šāda veida sarīkojums ir vienīgais Latvijā, turklāt ar starptautisku mērogu. «Gribu uzsvērt, ka šis nav lokāls pasākums, bet pārrobežu. Šogad vien savu dalību «Aprīļa pilienos» apstiprinājuši jaunie talanti no 12 pasaules valstīm. Īslīcē varēs vērot pārstāvjus no kaimiņvalstīm, kā arī Kubas, Francijas, Azerbaidžānas, Vācijas, Gvinejas un citām zemēm. Konkursam šis būs jau divdesmitais gads, bet vienpadsmito gadu pēc kārtas tam ir starptautisks skanējums. Jāuzsver, ka tas ir populārās mūzikas izpildītāju konkurss, tas nozīmē, ka arī reperi var droši piedalīties. Šis formāts nederēs vien akadēmiskās dziedāšanas pārstāvjiem – koriem, folkloras un tautu deju izpildītājiem,» stāsta N. Berezina.

Viņa atminas, ka pats pirmais pasākums sarīkots tikai studijas «Aprīļa pilieni» dalībniekiem. Tolaik tagadējā Iecavas kultūras nama direktore Alma Spale bijusi Īslīces kultūras nama vadītāja, pagastā darbojās paju sabiedrība «Līdums», tās vadītājs Aivars Upenieks kļuvis par konkursa krusttēvu un lielāko atbalstītāju.


«Toreiz uz Īslīces kultūras nama skatuves bija konstruētas kāpnes augšup, tālāk sekoja izvirzīta mēle, kura aizstiepās līdz pat zālei, un pa to pārvietojās dziedātāji. Tie tiešām bija neaizmirstami laiki, ja mums tagad būtu tāds lieldraugs, ne viena vien ideja tiktu realizēta,» nelielā nostalģijā ieslīgst Nijole.

Vaicājot, vai šogad sasniegts dalībnieku rekords, Nijole atbild noliedzoši. Esot bijuši gadi, kad jaunie censoņi sabraukuši vairāk nekā astoņi simti. Otro gadu pēc kārtas konkursā nepiedalās pašmāju deju grupa «Lēra», šis apstāklis arī pakoriģējot konkursantu skaitu. Šajā sarīkojumā no mūspuses startēs ap 30 talantu, daļa studijas «Aprīļa pilieni» dalībnieki, uz kultūras nama skatuves varēs redzēt arī Kitijas Zosas trenētās karsējmeitenes.

Jaunos māksliniekus vērtēs profesionāla, starptautiska žūrija. Katrs žūrijas loceklis izvirza arī savu simpātiju, kurai piešķir balvu, – piedalīšanos attiecīgās valsts līdzvērtīgā konkursā, kas arī esot nozīmīgākā šī konkursa velte. N. Berezina atzīst, ka neapšaubāmi pašiem labākajiem pienāktos vērā ņemama naudas balva, taču pagaidām konkursa budžets šādu dāsnumu nepieļauj. «Citviet līdzīgus pasākumus gatavo veselu gadu, meklē dažādus atbalstītājus, kas var segt lielāko daļu izmaksu. Man nav tik daudz brīvā laika, lai varētu dienām pavadīt, meklējot sponsorus. Esmu uzrunājusi savus bijušos audzēkņus, kuri studē pasākumu menedžmentu, taču bez rezultātiem, nevienam nav intereses iesaistīties «Aprīļa pilienu» organizēšanā,» teic N. Berezina.

Šogad konkursu atbalsta SIA «Lamela», SIA «Bauskas alus», viesu nams «Bērzkalni», z/s «Strīķeri», Bauskas novada dome, veikalu tīkls «Elvi», Dailes teātris, mūzikas studija «Anima» un citi labvēļi.

Līdz šim festivāla noslēgumā līdzās konkursa laureātiem uzstājās arī viesmākslinieki, taču šoreiz iedibināta cita kārtība. Svētdienas koncertā būs tikai viens spīdeklis – populārs Turcijas estrādes pārstāvis Denizs Cems, kā arī varēs dzirdēt un redzēt visus konkursa laureātus. N. Berezina atgādina, ka pasākuma apmeklētājiem koncerti ir bez maksas, Īslīces kultūras namā darbosies kafejnīca.

Bauskas novada domes deputāts Artūrs Toms Plešs savulaik vairākkārt piedalījies «Aprīļa pilienos». Pēc savas pieredzes viņš apgalvo, ka konkurss ir nozīmīgs gan visam Bauskas novadam, gan māksliniekiem, kas tajā piedalās. «Dziedātāju sarīkojuma kvalitāte ir viena no augstākajām visā valstī, un tas sniedz jaunajiem talantiem lieliskas iespējas sevi pilnveidot. To lieliski apliecinājuši tādi mākslinieki kā Ralfs Eilands, Emīls Balceris («Musiqq»), Sabīne Berezina, Aivo Oskis, kuri ir gan regulāri piedalījušies šajā konkursā, gan attīstījuši savas vokālas prasmes «Aprīļa pilienu» studijā. Tāpēc iesaku katram, kuram ir iespēja, apmeklēt šo pasākumu, jo tur varēs dzirdēt nākamās Latvijas mūzikas zvaigznes,» teic A. T. Plešs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kaka

tāds melns pasākums , par dalību tiek vākta nauda , bet čeki netiek doti!?

pirms 2 gadiem, 2018.04.21 09:48

Una

Очень несправедливо оценивают жюри!!!Возраст группы они вообще умеют оценивать?Обидно за детей.

pirms 2 gadiem, 2018.04.21 12:51

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju