Aicina Iecavā un Bauskā pievienoties līgodziesmas dziedāšanai 1

 Līgodziesmas maratons 21. jūnijā līdz ar saullēktu plkst. 4.29 sāksies Latvijas Radio 2 studijā. No plkst. 5.45 līgodziesma sāks apceļot Latvijas novadus, dienas laikā mērojot teju 4000 kilometrus, portālam vēsta Ieva Aile, Latvijas Radio komunikācijas daļas vadītāja.


Latvijas Radio pārstāve informē, ka Zemgalē gadsimta garākā līgodziesma skanēs Leimaņu tautas namā Jēkabpilī, Aizkraukles kultūras namā, Ogrē pie promenādes uz peldošās skatuves, Tērvetes brīvdabas estrādē.


Mūspuses novados nākamceturtdien plkst. 12.15 Iecavas tirgus laukumā garāko līgodziesmu dziedāt aicināti kopā ar folkloras kopu «Tarkšķi», savukārt Bauskas pilskalnā plkst. 12.45 dziedāsim kopā ar jaukto kori «Mežotne».

Dienas izskaņā plkst. 22 gadsimta garākā līgodziesma atgriezīsies galvaspilsētā, aicinot ikvienu rīdzinieku, Dziesmu svētku dalībnieku, garāmgājēju pievienoties sadziedāšanās zibakcijai Doma laukumā.

No Latvijas Radio balkona Ints Teterovskis diriģēs zibakcijas kopkori, izdziedot skaistākās līgotnes – «Kas dziedāja Jāņu nakti», «Pie Dieviņa gari galdi», «Tumša nakte, zaļa zāle», «Jāņu vakars» u. c. Diriģents Ints Teterovskis atgādina, ka saulgriežos nedrīkst nedziedāt. Dziedāšana ir labākais veids, kā sevi sakārtot un likt mūsu dvēselēm un sirdīm gavilēt vienā tonī.


«Mēs katrs savā stūrītī jau šad tad dungojam, bet atnākt šeit, Doma laukumā, kas nav nemaz tik pierasta vieta un lieta, būs neaizmirstama pieredze. Līgo tulkojuma viens no variantiem ir ‘lai top!’, un, lai kaut kas taptu, ikvienam ir roka jāpieliek,» aicina diriģents.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

vārgais tapinātājs

Piedodiet,bet tik agri es vēl nevaru būt piedzēries. Skumji,bet uz līganās vaimanāšanas maratona starta līnijas nevarēšu stāties.

pirms gada, 2018.06.14 18:04

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju