ĀCM mūspusē konstatē mežacūkām Mežotnē, Skaistkalnē un Vallē

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 14 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, tostarp sērga pirmo reizi konstatēta vienai mežacūkai Stendē, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Saslimšana arī ĀCM konstatēta arī divām mežacūkām Bauskas novada Mežotnes pagastā un divām mežacūkām Talsu novada Ģibuļu pagastā.

ĀCM šonedēļ konstatēts arī pa vienai mežacūkai Vecumnieku novada Skaistkalnes un Valles pagastos, Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Kandavas novada Kandavas pagastā, Krāslavas novada Robežnieku pagastā, Ozolnieku novada Salgales pagastā, Talsu novada Lībagu pagastā, Tukuma novada Irlavas pagastā, Sējas novada Sējas pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 374 ar to slimām mežacūkām 67 novadu 156 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju