1. maijā stāsies spēkā jauni tarifi ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem Vecumnieku pagastā 6

Vecumnieku novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Mūsu saimnieks» mainījusi maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanu klientiem Vecumnieku, Piebalgu un Klīvu ciemā. Piektdien, 1. maijā, stāsies spēkā jaunie tarifi.

Turpmāk uzņēmuma apkalpes teritorijā maksa būs vienāda visiem patērētājiem: par ūdensapgādi – 1,20 eiro/m3, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN); par kanalizāciju – 1,77 eiro/m3 ar PVN. Jaunais cenrādis domes sēdē apstiprināts 31. martā.
«Pēdējoreiz ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi Vecumnieku ciemā mainīti 2015. gadā, bet Piebalgās – 2018. gadā. Kopš tā laika izmaksas ir augušas: palielinājusies maksa par elektroenerģiju, ūdens analīzēm, ūdenstorņu dezinfekciju un ūdens atdzelžošanas staciju uzturēšanu, pieaugusi valstī noteiktā minimālā atlīdzība strādājošajiem un ar to saistītās sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas,» galvenos izmaksu posteņus aprēķinu kalkulācijā nosauc Ivars Staškevičs, SIA «Mūsu saimnieks» valdes loceklis.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» viņš uzsvēra, ka mainījusies arī metodika, kas ieviesusi korekcijas, jo nācies pārkārtot grāmatvedības sistēmu. Tarifu projekts veidots saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmumu Nr.1/2 «Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika». Izmaiņas cenrādī saistītas arī ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteikto pienākumu pakalpojuma sniedzējam par saviem līdzekļiem nodrošināt klientus ar komercuzskaites mēraparātiem, proti, ūdensskaitītājiem. Turklāt uzņēmums uzskatījis par lietderīgu savā apkalpes teritorijā pāriet uz vienādiem tarifiem visiem patērētājiem.
Vecumnieku un Klīvu ciemā sadārdzinājums par 1 m3 aukstā ūdens ražošanu un piegādi ir 0,16 eiro ar PVN jeb 15,38%, savukārt Piebalgu ciemā patērētājiem maksa saruks par 1,01 eiro ar PVN jeb 45,7%. Cenas pieaugums kanalizācijas pakalpojumam par 1 m3 gan Vecumniekos, gan Piebalgās ir vienāds – 0,10 eiro ar PVN jeb 5,99%.
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar «Covid-19» pandēmiju un pasākumiem tās ierobežošanā SIA «Mūsu saimnieks», kā arī citi uzņēmumi, kas Vecumnieku novada pašvaldības administratīvajā teritorijā sniedz komunālos pakalpojumus – SIA «Kūdrinieks» un Valles pašvaldības aģentūra –, klientiem neaprēķina līgumsodu vai nokavējuma procentus par laikā neapmaksātajiem rēķiniem par februāri, martu un turpmāko periodu līdz ārkārtējās situācijas beigām. «To ieviesām vieni no pirmajiem, negaidot valdības rekomendācijas.
Kā tas ietekmēs finanšu plūsmu, vēl grūti spriest, bet skaidras naudas apjoms samazinājās, jo mēs to gluži vienkārši nepieņēmām. Pašlaik rēķinus atkal var apmaksāt klātienē, protams, pastiprinātas drošības apstākļos,» pauda I. Staškevičs. Viņš pieļauj, ka kāds droši vien noteiktos atvieglojumus izmantos, lai «paņemtu maksājumu brīvdienas», taču uzsver, un tāds ir arī pašvaldības uzstādījums, ka rīcībai jābūt motivētai. «Attaisnojums ir tad, ja cilvēks palicis bez darba vai radušies citi neparedzēti apstākļi,» precizē uzņēmuma vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

celms

Elektrības izmaksas un arī visas citas izmaksas ir noteiktas no Kosmosa un tur mūsu valsts vadība neko nevar līdzēt. JĀ, arī krievu armija te ir vainīga, ka izmaksas aug. Ko var te paši noteikt savā zemē?
Minimāli , tikai algu pacelt loceklim, kurš uzskaita ūdeni.

pirms gada, 2020.04.29 09:25

...

Cik slavējoši,vieni no pirmajiem!Cerams ,ka NU nebūs ūdens starpību maksajumi.

pirms gada, 2020.04.29 09:48

FUI

jā,nesaprotami ceļas cenas,kas paliek dārgāks.Vai šajā laikā vispār ir korekti celt cenas?Vecumnieku kungi,vai jūs paši to ūdeni ražojiet/

pirms gada, 2020.04.29 13:03

FUI-jam

Paši tik tiešām neražo, bet to mistisko starpību gan paši safabricē un piesavinās. Ja ne pa tiešo, tad caur starpnieku, kurš šo starpību "nokārto".

pirms gada, 2020.04.29 13:16

FUI-jam

Paši tik tiešām neražo, bet to mistisko starpību gan paši safabricē un piesavinās. Ja ne pa tiešo, tad caur starpnieku, kurš šo starpību "nokārto".

pirms gada, 2020.04.29 13:16

Ričavics

Algu vajag pielikt arī domes pr-tājam, vietniekiem, izpildīšanas dipitoram un tā vietniekiem, lai tā pamatīgi šo lietu noved līdz galam un turpina vadīt. Varbūt vajag atsevišķu vietnieku pr-tājam vai izpildīšanas dirkšķim, kas uzmanīs šo lietiņu.

pirms gada, 2020.04.29 20:32

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju