Zobu kapes – efektīvs risinājums bruksisma gadījumā

Skaisti un veseli zobi ir mērķis uz kuru tiecas gandrīz katrs cilvēks. Taču ar tā  sasniegšanu bieži vien nav pietiekami. Lai pēc jebkuras ārstniecības procedūras rezultāts saglabātos ilgi, zobi ir pienācīgi jākopj un jāsargā. Daudzi cilvēki nakts laikā “griež zobus”. Tas rada ne tikai nepatīkamu skaņu, kas traucē blakus esošiem cilvēkiem, bet arī manāmi kaitē zobu veselībai un bojā estētiku.

Kas ir bruksisms?
Zobu griešana jeb tā saucamais bruksisms ir diezgan izplatīta parādība. Parasti cilvēki griež zobus stresa periodā. Bruksisms izpaužas kā nekontrolēta žokļa muskuļu sasprindzināšana miega laikā. Cilvēks cieši sakož zobus un rīvē apakšžokļa zobus gar augšžokļa zobiem. Rezultātā rodas berze un tiek bojāta zobu emalja. Savukārt, tas var radīt daudzas citas zobu problēmas, piemēram, zobu audu nodilumu, plaisas zobos vai protēžu un zobu lūzumus. Biežām galvassāpēm un sejas muskuļu sāpēm par iemeslu nereti var būt bruksisms.

Kā izvairīties no bruksisma?
Ja cilvēks vairākas reizes no ģimenes locekļiem ir saņēmis piezīmes par zobu griešanu nakts laikā, pareizi būtu griezties pie zobārsta. Nereti cilvēks pats nenojauš, ka griež zobus pa nakti. Problēmu var konstatēt zobārsts ikgadējas profilaktiskas vizītes laikā. Zobārsts novērtē mutes dobuma veselības stāvokli un laicīgi var pamanīt zobu griešanas pazīmes. Bruksisma gadījumā ārsts var ieteikt nakts kapi.

Nakts kapes
Nakts kapes tiek izgatavotas individuāli, tās vienmērīgi sadala košanas slodzi un ideāli pieguļ pacienta zobiem. Nakts kapes izgatavo no biopolimēra, kurš neizraisa alerģiskas reakcijas. Kape ir mīksta un caurspīdīga, tāpēc pierašana notiek diezgan ātri un pēc dažām naktīm to vairs nejūt. No rīta kape ir jāizņem, jānomazgā ar ziepēm un zobu birsti, jānoskalo un jānovieto speciālā glabāšanas trauciņā.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā ir pieejams mūsdienīgs aprīkojums, kas palīdzēs veikt rūpīgu mutes dobuma izmeklēšanu un piemeklēt jums labāko risinājumu bruksisma gadījumā. Mēs piedāvājam izgatavot dažādu veidu zobu kapes – ne tikai nakts kapes, kuras palīdzēs jums cīnīties pret bruksismu, bet arī balināšanas kapes, “AirNivol” kapes kā labu alternatīvu breketēm, implantu pozicionēšanas kapes, zobu retensijas kapes un sporta kapes.

Ja jums ir aizdomas par zobu griešanu nakts laikā, iesakām griezties pie zobārsta un konsultēties par nakts kapju izgatavošanu. Bruksisms ir nopietna problēma, kuras rezultātā var rasties neatgriezeniski zobu bojājumi. Savlaicīga vizīte jums palīdzēs izvairīties no bruksisma radītām sekām, saglabāt veselu un skaistu smaidu daudzu gadu garumā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju