Zāles pļāvēja izvēle: kā atrast labāko?

Pienākot vasarai, liela daļa privātmāju, dārzu un vasarnīcu īpašnieku domā par jaunu inventāru teritorijas uzkopšanas darbu veikšanai. Viens no aktuālākajiem instrumentiem šajā gadījumā ir zāles pļāvējs.
 
Zāles pļāvēju veidi
Piedāvājumā dažādi zāles pļāvēju veidi. Gan pavisam vienkārši, gan jaudīgāki instrumenti, kas paredzēti lielāku teritoriju uzkopšanai.

Lai saprastu, kādam zāles pļāvējam dot priekšroku, jāņem vērā vairāki aspekti – piemēram, pļaujamā teritorija un svarīgākie uzdevumi, ar kuriem pļāvējam būs jātiek galā. Piemēram, nelielu teritoriju kopšanai noderīgs mazāk jaudīga ierīce, piemēram, trimmeris. Šāda tipa ierīces ir ērtas lietošanā, turklāt ar tām viegli piekļūt vietām, kur ar lielākiem pļāvējiem tas nav iespējams, piemēram, zem krūmiem un ogulājiem. Ar trimmeri arī ērti appļaut taciņu malas. Lielākām teritorijām labāk izvēlēties kādu no citiem zāles pļāvēja veidiem.

Zāles pļāvējus var iedalīt elektriskajos, benzīna un akumulatora. Ikvienam no tiem ir sava specifika, tādēļ svarīgi ņemt vērā visas nianses. Piemēram, elektriskie zāles pļāvēji ir samērā ekonomiski, taču mazās jaudas dēļ vairāk piemēroti nelielām teritorijām. Jāņem arī vērā, ka ierīces darbību ierobežo vads un tā garums. Jāpadomā arī par elektriskā zāles pļāvēju drošu lietošanu un uzglabāšanu.

Benzīna zāles pļāvēji ir jaudīgāki, tādēļ piemēroti lielākām platībām un pāraugušas zāles pļaušanai. Jāpatur gan prātā, ka šāda tipa zāles pļāvējiem vajadzīga regulāra apkope un piemērota degviela.

Trešais variants- akumulatora zāles pļāvēji – ir klusi un parocīgi. Protams, jāatceras, ka akumulatoru periodiski būs jāuzlādē, tāpēc šāda tipa ierīces vairāk piemērotas nelielu platību uzturēšanai.

Zāles savākšanas funkcija
Noteikti uzmanība jāpievērš arī tam, kā tiek nodrošināta nopļautās zāles savākšana. Ir vairāki varianti – zāles izmešana turpat uz zemes, zāles savākšana un mulčēšana. Nopērkamas arī tādas ierīces, kurās pieejamas vairākas zāles savākšanas funkcijas. Te gan jāpiebilst, ka šādu multifunkcionālu ierīču darbība parasti nav tik kvalitatīva, kādu to nodrošina konkrētam uzdevumam paredzēta tehnika.
 
Citas funkcijas un iespējas
Izvēloties zāles pļāvēju, jāizvērtē arī iespēja mainīt zāles pļaušanas augstumu un roktura novietojumu. Svarīgs faktors ir arī zāles pļāvēja platums – ar platākām ierīcēm darbi veiksies ātrāk, jo pļaušanas platums attiecīgi ir lielāks.

Zāles pļāvēji plašākām teritorijām
Plašāku teritoriju apsaimniekošanai noteikti jāizvēlas kas īpaši jaudīgs. Piemēram, zāles pļāvējs – pašgājējs vai mauriņa traktors. Šobrīd populāri ir arī zāles pļāvēji – roboti. Tie darbu paveic bez cilvēku līdzdalības, nodrošinot maksimālu komfortu. Šāda tipa zāles pļāvēji attiecīgi arī izmaksā vairāk.

Kur iegādāties labāko zāles pļāvēju?
Zāles pļāvēji plašā izvēlē nopērkami  dažādās tirdzniecības vietās – gan specializētos veikalos, gan internetā. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, svarīgi salīdzināt vairākus variantus, jo pļāvēju specifikācija un cenas mēdz ļoti atšķirties. Ar piedāvājumu visvienkāršāk iepazīties internetā – tur pieejama plaša izvēle un visa aktuālā informācija.

Nereti tiešsaistē var atrast arī labākos cenu piedāvājumus. Vēl kāda priekšrocība – pasūtījumu tiešsaistē var noformēt jebkurā sev ērtā laikā, tādā veidā ietaupot gan laiku, gan citus resursus. Der atcerēties, ka, iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam ir tiesības 14 dienu laikā atdot preci atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ tomēr neatbilst prasībām.

Kvalitatīvi zāles pļāvēji un viss cits dārza uzkopšanas darbiem nepieciešamais nopērkams arī interneta veikalā 220.lv. Ērtā meklēšanas funkcija ļaus ātri un vienkārši atrast prasībām atbilstošos zāles pļāvējus un tos savstarpēji salīdzināt, lai izvēlētos piemērotāko.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju