Viss, kas ir jāzina par zobu balināšanu

Ikviens no mums sapņo par skaistu un apburošu smaidu. Ievērojot pēdējo gadu tendences un šī brīža tehnoloģiskās tendences zobārstniecībā, ir neskaitāmu veidu, kā padarīt zobu krāsu gaišāku un gūt pievilcīgi baltu smaidu.

Tikpat kā visas zobārstniecības piedāvā dažāda veida zobu balināšanas metodes (skatīt - zobu balināšanas izmaksas Rīgā), kā arī ir pieejami mūsdienīgi veidi kā gūt gaišāku smaidu mājas apstākļos.

Zobu nokrāsas rašanās iemesli

Izmaiņas zobu krāsā var notikt pakāpeniski un nepamanāmi, bet neliela iekrāsošanās ir neizbēgama. To galvenie iemesli:
•    uztura un dzīvesveida ieradumi: tēja, kafija, sarkanvīns, u.c.;
•    zobakmens;
•    medikamentu lietošana;
•    dažāda veida zobu defekti, to skaitā fiziskas traumas;
•    ķermeņa dabiskais novecošanas process.

Ja vēlies iegūt patiesi baltu smaidu, ir pieejamas daudz metodes, kas dara tieši to profesionālos apstākļos, kā arī mājās. Tik jāatceras, ka zobu balināšanu ir lielākoties pārbaudīta un droša, ja to veic zobu higiēnista vai zobārsta pārraudzībā!

Zobu balināšanas metodes

Ir liels daudzums ar zobu balināšanas metodēm, un katrai no tām ir sava efektivitāte un lietošanas princips. Katra produkta iedarbīgums ir atkarīgs no balināšanas intensitātes. Galvenokārt, jo baltāku smaidu vēlies sasniegt, jo profesionālāki līdzekļi būs jāpielieto.


Balinošas zobu pastas un mutes skalošanas līdzekļi

Zobu pastas sastāvā, kas nodrošina baltinošu efektu, ir vairāk abrazīvo daļiņu, nekā ikdienas zobu pastās, tā rezultātā parastās zobu pastas nevar pārveidot zobu fizisko krāsojumu. Speciālās pastas noņem tikai virsējos netīrumus un pārtikas atstāto pigmentāciju uz zobiem, jo abrazīvās daļiņas tik nopulē zobu virsmu.
Savukārt, ar mutes skalošanas līdzekļiem ir iespējams panākt balinošu efektu, taču tas var aizņemt līdz trīs mēnešiem.
Šie divi produkti radikāli nemainīs smaida toni, bet drīzāk veicinās profesionālās zobu balināšanas rezultātu ilglaicīgu noturību.

Profesionālā zobu balināšana

Viens no iedarbīgākajiem zobu balināšanas veidiem ir profesionālā balināšana. Profesionālās procedūras var krasi uzlabot zobu toni, salīdzinot ar citām metodēm. Neskatoties uz to nav garantijas, ka zobi iegūs precīzi tādu toni, kādu paredz konkrētais zobu balināšanas veids. Ja ir vēlme iegūt patiešām baltus zobus ar precīzu toni, konsultējaties ar zobārstu par porcelāna plāksnītēm.
Balināšanu iespējams veikt mājas apstākļos, piemēram, ar kapēm, kā arī pie higiēnista vai zobārsta ar līdzekļiem, kas noņem gan virsmas, gan dziļāka slāņa pigmentāciju. Kopumā ir trīs veidi, kā panākt šādus rezultātus:
•    profesionālā zobu balināšana zobārsta kabinetā. Lielākoties ir tūlītējs un pamanāms rezultāts.
•    individuālā kape zobu baltināšanai mājās. To rekomendē un individuāli zobārsts ar zobu tehnisko laboratoriju. Visbiežāk to jālieto divas reizes dienā, divas nedēļas. Iegūtais rezultāts ir vienāds profesionālajai zobu balināšanai kabinetā, tomēr rezultātu ir iespējams iegūt nevis stundas laikā, bet divu nedēļu laikā.
•    zobus balinošie līdzekļi, ko var iegādāties aptiekās vai speciālos veikalos, tomēr tie palīdzēs uzturēt profesionālās balināšanas iegūtos rezultātus, nevis to iegūt.
Balināšana ar lāzeri vai gaismu

Balināšana ar lāzeri tiek izpildīta, lietojot īpašu aparatūru ar lāzera staru zobu higiēnista vai zobārsta kabinetā. Šis ļoti iedarbīgs un tūlītējs veids, kā gūt vēlamo zobu toni. Labākajos apstākļos ir iespējams iegūt līdz pat desmit toņiem baltākus zobus.

Tomēr procedūras un pēc tās zobi var tapt jūtīgi, tāpēc balināšana ar UV stariem tiek uzskatīta par drošāku variantu.

Iespējamās komplikācijas pēc zobu balināšanas

Lai gan zobu balināšana lielākoties ir droša procedūra, atsevišķiem pacientiem pēc procedūrām pieaug zobu jūtīgums, sevišķi, kad tiek ēsti vai dzerti pārlieku auksti vai karsti produkti. Taču pēc 48 stundām parasti jutība krītas un pēc balināšanas kursa beigām, šis kairinājums vairs nav jūtams.

Zobu jūtīgumu ir iespējams novērst:
•    izmantojot zobu pastu jutīgiem zobiem un smaganām;
•    uz pāris dienām atliekot zobu balināšanu;
•    ja tiek izmantota kape, tad jāsaīsina tās lietošanas laiks.
Vēl, kas būtu jāņem vērā ir, ka balinošās loksnītes vai mutes ieliktņi, ko var iegādāties speciālos veikalos vai aptiekās, spēj bojāt zobu emalju un pasliktināt tās cietību.

Ja tomēr esat pieņēmis lēmumu par zobu balināšanu, iepriekš konsultējaties ar pieredzējušu zobu higiēnistu vai zobārstu. Nekādā gadījumā nemēģiniet veikt eksperimentus ar tūlītējas iedarbības līdzekļiem, kurus var nopirkt par lētām cenām veikalos, aptiekās vai arī internetā.

Vienīgi zobārsts pratīs identificēt, kāds zobu balināšanas veids būs vispiemērotākais tieši Jums. Uztici savu smaidu profesionāļiem!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju