Veiksmes formula – kā pārdot savu auto?

Laiks, kad pieņem lēmumu – pārdot savu automašīnu, var veidot ļoti daudzus neskaidrus jautājumus, piemēram, kā labāk, kā drošāk vai kā ātrāk pārdot savu automašīnu? Kur likt sludinājumu, un kādu informāciju būtu jāpublicē sludinājumā, lai potenciālais pircējs kļūtu ieinteresēts? 

Dažkārt automašīnas pārdošana var noritēt ātri un veiksmīgi, tomēr dažkārt auto īpašnieki izmēģina dažādus pārdošanas veidus, bet auto kā stāv, tā stāv pagalmā. 

Šajā rakstā apskatīsim automašīnas pārdošanas veiksmes formulu, jeb kas būtu jāievēro, lai tās pārdošana noritētu ātri un veiksmīgi.

Auto uzkopšana sludinājuma sagatavošanai

Vispirms, lai varētu auto pārdot, ir vajadzīgas labas fotogrāfijas, bet lai tajās automašīna izskatītos iekārojama - iztīri un nomazgā auto! Netīra automašīna rada lēta un nekopta auto sajūtu. Tādā gadījumā, lai kādu cenu Tu norādītu, pircējs noteikti vēlēsies to nokaulēt zemāku. Veic pilnvērtīgu salona apkopi - ja ir auduma sēdekļi, tad vislabāk ir veikt ķīmisko tīrīšanu, kurā var mainīties gan auto sēdekļu krāsas tonis, gan neiztīrāmi pleķi var pazust. 

Iztīri arī bagāžas nodalījumu un veic salona paneļu uzkopšanu. Arī virsbūvei veic pilnu apkopi - ne tikai nomazgā, bet arī ievasko, lai automašīna izskatās jaunāka un pievilcīgāka. 

Tā kā automašīnai ir svarīgs arī dzinējs, tad pārdošanas sludinājumā ir labi ievietot arī foto ar to, kas ir zem automašīnas pārsega. Pirms fotografēšanas veic arī dzinēja mazgāšanu. 

Fotogrāfijas un auto apraksts

  • Parūpējies par fotogrāfiju kvalitāti un neslēp defektus

Automašīnas fotografēšanu veic dienas laikā, kad ir labs apgaismojums. Sludinājumā nevajadzētu izmantot miglainas vai pārāk tumšas fotogrāfijas, rodot sajūtu, ka kaut kas tiek slēpts. 

Nofotografē automašīnu no visām pusēm, tai skaitā to, kas ir zem virsbūves. Neaizmirsti, ka godprātīgs pārdevējs izklāstīs sludinājumā arī defektus, piemēram, kur ir bukte, rūsa vai plaisa, tāpēc, ja ir iespējams - nofotografē arī šos defektus. 

  • Piesaisti uzmanību

Sludinājuma teksta izveidei ir jābūt rūpīgi pārdomātai. Ja tekstā liksi īsu informāciju par automašīnu, neizklāstot tās defektus, nobraukumu, savus ieradumus vai citu svarīgu informāciju, tad sludinājums var mazāk pievērst uzmanību, bet pilnvērtīga informācijas pasniegšana - piesaistīt uzmanību. 

Sludinājumā  norādi tikai un vienīgi patiesību, jo ja pierādīsies, ka kāds no punktiem ir meli, tad diemžēl slikta slava par Tevi kā pārdevēju var aizklejot ātri, tādējādi atņemot iespēju auto pārdot ātri. 

  • Izklāsti svarīgāko sludinājuma tekstā

Sludinājumā pievērsies tikai automašīnas aprakstam - nevienu neinteresē, ka ar automašīnu ir braukusi tikai sievasmāte, vai, ka auto pārdod tāpēc, ka pārvācies uz ārzemēm. Emocionāla informācija pārdošanas sludinājumos ir lieka, turklāt, ja pārdošana noritēs veiksmīgi, tad gan jau šāda saruna ar pircēju tāpat būs klātienē. 

Pamatinformācijā norādi automašīnas datus - auto modelis, virsbūves tips, ražošanas gads, kārba, nobraukums. Norādi arī visas komplektācijas iespējas un aprīkojumu, piemēram, apsildāmie sēdekļi, kruīza kontrole, sensora «pārkings» u.c. Ja pārdod auto ar jumta reliņiem vai līdzi dosi arī riepas - arī to ir vērts norādīt sludinājumā. Šāda informācija var būt kā āķis vai bonuss!

Visbeidzot - norādi arī cenu. Cenai ir jābūt tādai, lai Tu pats justos komfortabli un auto vērtība būtu atbilstoša. 

Komunikācija ar pircējiem

Vēlme pārdot auto izdevīgi un ātri ir jebkuram tirgotājam, tāpēc atceries zelta likumu - komunikācijā ar pircējiem esi draudzīgs, laipns un godīgs! 

Maksimāli centies pielāgoties potenciālajam pircējam - dodies uz viņa norādīto tikšanās vietu, ļauj arī automašīnu pārbaudīt. Nemelo, bet izklāsti gan kā ir ikdienā braukt ar šo auto, gan kādas ir bijušas remontu problēmas, kādas detaļas ir mainītas un ļauj pircējam automašīnu izmēģināt arī testa braucienā. 

Auto pārrakstīšana

Var rasties jautājums - kā pārrakstīt auto attālināti?

Ja pircējs izvēlēsies Tavu automašīnu iegādāties, tad variet veikt pirkumu un pārrakstīšanu uz vietas jeb attālināti online sistēmā. Jau vairākus gadus eCSDD vietnē tas ir iespējams ar pāris klikšķiem, vienīgais - ņem vērā, ka pārdodot auto, ir jābūt nomaksātam ekspluatācijas nodoklim un visiem aktīvajiem naudas sodiem!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju