Vai visas ragavas ir vienādas un kā izvēlēties īsto veidu? 1

Pienākot ziemai, daudzi no mums sāk domāt par to, kā aktīvi pavadīt laiku ārpus telpām. Tiem, kurus aukstums nebiedē, noteikti piemēroti būs dažādi ziemas sporta veidi, tai skaitā slēpošana, snovošana un slidošana. Taču, ja meklējat jautrāku nodarbi visai ģimenei, tad braukšana no kalna ar ragavām būs tieši laikā!

Tā kā ragaviņu veidu mūsdienās ir daudz, kā arī to piedāvājums veikalos, piemēram, 220.lv, šeit ir plašs, turpinājumā iepazīstināsim ar to, kā izvēlēties piemērotākos piederumus, lai slidināšanās no kalna būtu aizraujoša un droša.


Ragavu tips

Visas ragavas nav vienādas. To tipi lielākoties atšķiras pēc dizaina. Ir veidi, kuri tiek izmantoti biežāk, taču tirgū ienāk arvien jauni modeļi, kas sniedz aizraujošu pieredzi un vienlaikus arī rūpējas par lietotāja drošību, par kuru īpaši jādomā, slidinoties no kalna.

Lūk, populāri ragavu veidi, kas pašlaik pieejami arī interneta veikalā 220.lv:

● Klasiskās ragavas – tās noteikti ir redzējis ikviens. Parasti izgatavotas no koka, plastmasas, metāla vai šo materiālu savienojumiem. Var būt aprīkotas arī ar rokturiem un atzveltni. Uz augšu liektā priekšpuse nodrošina labāku slīdamību. Ja salīdzina, kura materiāla ragavas ir ātrākas, tad parasti uzvar plastmasas modeļi savukārt metāla un koka ragaviņas lielākoties ir izturīgākas.

● Paliktnis – viena no pazīstamākajām formām ir “ābolītis”, taču šie vienkāršie paliktņi mūsdienās pieejami dažādās formās un krāsās, ar vairākiem rokturiem. Salīdzinoši lēts, taču ne visai drošs un izturīgs risinājums.

● Slīdnis – izbaudi cita līmeņa izklaidi uz kalna, izmantojot piepūšamos sniega slīdņus! Tie pēc izskata līdzinās peldriņķiem, kas aprīkoti ar rokturiem, pieejami arī citi dizaini.

● Sniega matrači – lielisks piederums izklaidēm uz kalna! Piepūšamie sniega matrači ražoti no stingra materiāla, kas piemērots lietošanai sniegā, kā arī aprīkots ar rokturiem. Uz šāda matrača no kalna vienlaikus var slidināties pat vairāki cilvēki.

Dažādas ragavas, kā arī citas preces bērniem interneta veikalā 220.lv šobrīd pieejamas par lieliskām cenām, tādēļ ir vērts ielūkoties piedāvājumā, jo, iespējams, atradīsi dāvanu Ziemassvētkos kādam īpašam cilvēkam!


Svarīgākie kritēriji, kas jāņem vērā, pērkot ragavas

● Izturība – ideālā variantā, kalns, pa kuru slidināmies, būtu pilnībā gluds, klāts ar mīkstu, pūkainu sniegu. Taču, kā zināms, realitātē tā nenotiek. Uz kalniem ir gan dažādi šķēršļi, gan bedres un akmeņi. Tieši tāpēc izturība ir ļoti svarīga, pērkot ragavas, jo nebūtu patīkami, ja pēc pirmās sezonas ragaviņas jau būtu jāmet atkritumos. Tāpat, protams, izturība lielā mērā ir saistīta ar drošību, tāpēc nevajadzētu iegādāties vislētāko modeli, ja vēlaties parūpēties par to, lai lietotājs justos droši, slidinoties no kalna.

● Komforts – lai mēs pilnībā izbaudītu ziemas priekus uz kalna, ir svarīgi justies ērti. Tas nozīmē, ka ragavām jābūt ne tikai atbilstošā izmērā, bet arī aprīkotām, piemēram, ar viegli satveramiem rokturiem, stūri (ja tāda ir), sēdekli un citiem papildinājumiem, atkarībā no modeļa.

● Izmērs – tāpat, kā ir pieejamas dažādu tipu ragavas, atšķiras arī to izmēri. Lielākā daļa modeļu ir paredzēta vienam cilvēkam, un lietošanas procesā to arī vajadzētu ievērot, pretējā gadījumā riskējat gūt traumas vai izraisīt tās citiem. Taču ir iespēja iegādāties arī lielākus modeļus, kurus var lietot, piemēram, pieaugušais un bērns vai vairāki bērni. Vienmēr izvērtējiet drošības aspektus, pirms iegādājaties ragavas vairākām personām!

● Svars un pārnēsājamība – šis ir vienlīdz svarīgs faktors, jo ragavas ir jānogādā gan uz kalnu, gan arī jāatved mājās, turklāt piepūli prasa arī to uzvilkšana atpakaļ kalna augšā. Tas būtu jāņem vērā, it īpaši, ja iegādājaties ragaviņas mazākam bērnam. Jāraugās, lai viņš tās paša spēkiem varētu pārvietot, kā arī tās ērti varētu ielikt, piemēram, mašīnas bagāžniekā.

Uzziniet vairāk par ragavām, to modeļiem un cenām interneta veikalā 220.lv!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Guntis

Agrāk ar plēvi laidām no kalna, tagad jau pa šiko :D

pirms gada, 2019.11.27 09:47

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju