Vai iespējams iznomāt automašīnu ar sliktu reputāciju?

Auto līzings ar sliktu kredītvēsturi. Auto līzings ar jebkuru kredītvēsturi un pirmo iemaksu.

Vai iespējams iznomāt automašīnu ar sliktu reputāciju?
Negatīva kredītvēsture vai tās pilnīga neesamība dara piesardzīgu jebkuru kreditoru. Banka, līzinga vai finanšu kompānija ne pārāk uzticas šādiem klientiem un ja arī atļauj noformēt kredītu vai līzingu, tad ar lielu vērību seko līdzi tā finanšu saistību izpildei. Latvijā atradīsies pietiekami daudz cilvēku, kas nevar lepoties ar ideālu kredītvēsturi un maksātspējas līmeni, un šo iedzīvotāju finanšu kļūmēm ir dažādi mērogi: kāds nav savlaicīgi apmaksājis mobilo sakaru pakalpojumus, kāds jau vairākus mēnešus netiek galā ar hipotekārā kredīta atmaksu.

Ņemot vērā, ka kredītdisciplīnas pārkāpēju skaits ir daudz lielāks, nekā ideālo maksātāju skaits, kreditoriem neatliek nekas cits, kā tikt galā ar katra pieteicēja pārkāpumiem. Ja potenciālais klients šodien ir iesniedzis līzinga pieteikumu, bet pirms dažiem gadiem viņam ir bijuši kavēti maksājumi, kurus viņš tomēr ir nomaksājis, tad šādam klientam ir vērts apstiprināt auto līzingu. Negatīvu atbildi var saņemt tikai nestrādājoši iedzīvotāji ar neatmaksātām finanšu saistībām.

Kreditoram nav grūti pārbaudīt katra pieteicēja kredītvēsturi. Tāpēc izveidotas vairākas datu bāzes, kurās tiek apkopota informācija par katru Latvijas iedzīvotāju un tā finanšu saistību izpildi (komunālo maksājumu, nodokļu, nodevu, kredīta, līzinga utt. apmaksa).
 
Kā noformēt auto līzingu ar sabojātu kredītvēsturi?
Oficiāli jebkura kredītkompānija, kas publicē savas auto līzinga programmas nosacījumus, norāda, ka piedāvājums ir pieejams tikai klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi. Bet tā ir tikai tieša LR spēkā esošo likumu izpilde, jo finanšu kompānijām nav tiesības publiski paziņot, ka viņu auto līzinga piedāvājumi ir pieejami ar cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi. Praksē šāds reglaments noved pie tā, ka daļa pieteicēju ar sliktu kredītvēsturi saņem akceptu līzingam, bet lielākā daļa no šīs klientu grupas saņem atteikumu. Protams, ja salīdzina abas aizņēmēju grupas - ar sliktu kredītvēsturi un labu, tad pēdējā gadījumā atteikumu skaits ir minimāls.
Auto līzinga noformēšanas mehānisms visiem klientiem ir vienāds (neatkarīgi no to kredītvēstures raksturojuma).

Sabojāta kredītvēsture nav ātri izlabojama, bet klients var savam kreditoram piedāvāt garantiju par parāda apmaksu, tādējādi samazinot līzinga kompānijas riskus. Kā var rīkoties šajā gadījumā:
• veikt lielu pirmo iemaksu;
• piedāvāt ķīlu. Visbiežāk ķīla ir klienta esošais auto;
• apliecināt savus oficiālos ienākumus.

Aplūkojot šo situāciju saistībā ar procentu likmēm, klienti ar labu kredītvēsturi var noformēt auto līzingu ar 2% gadā, bet klientiem ar sabojātu kredītu dosjē būs pienākums maksāt likmi līdz 20% apmērā no automašīnas cenas. Tomēr veiksmīgi atmaksāts auto līzings noteikti uzlabos jūsu kredītvēsturi un nākotnē jūs jau varēsiet cerēt uz daudz lojālākiem piedāvājumiem.

Viens no šādiem kreditoriem, kas atļauj noformēt auto līzingu klientiem ar jebkādu kredītvēsturi, ir Latvijas Kredītu Centrs. Jautājums ir tikai par procentu likmes apmēru. Šobrīd Latvijā ir pietiekami daudz līzinga kompāniju, kas bez problēmām izsniedz automašīnas lietošanā pat nestrādājošiem klientiem, kuri nevar lepoties ar savu kredītvēsturi. Tām ir individuāla pieeja katram klientam, rūpīgi pētot klienta pagātnes kļūdas.

Vai auto līzingam ar sliktu kredītvēsturi ir alternatīva?
Ja esat iesniedzis pieteikumu auto līzingam un jums tika atteikts sabojātas kredītvēstures dēļ, jūs vienmēr varat izmantot savu radinieku vai tuvinieku atbalstu. Nepieciešams, lai šis cilvēks pilnībā atbilstu auto līzinga programmas prasībām. Tāpat pievērsiet uzmanību, ka daži auto līzingi neparedz automašīnas pārpilnvarojumu. Tas nozīmē, ja jūsu brālis noformēs auto līzingu uz sava vārda jūsu vajadzībām, tad braukt ar šo automašīnu varēs tikai viņš un neviens cits. Bet jūs varēsiet braukt ar šo auto tikai kā pasažieris. Tāpat pseidoaizņēmējam ir jābūt pilnībā pārliecinātam, ka jūs tiksiet galā ar parāda atmaksu. Pretējā gadījumā jūs riskējat ne tikai atvadīties no auto, bet arī sabojāt attiecības ar tuvu cilvēku.

Nevar teikt, ka auto līzings aizņēmējiem ar sabojātu kredītvēsturi ar kaut ko atšķiras no parasta. Tas tiek noformēts, tiek parakstīti standarta dokumenti, tieši tāpat kā ar klientiem ar ideālu kredītvēsturi. Atšķirība ir tikai vienā: aizņēmējiem ar sliktu kredītvēsturi līzinga kompānija piedāvās augstāku procentu likmi, kas var šķist neizdevīga. LR finansiāli paklausīgie iedzīvotāji var cerēt uz vislētākajiem līzinga kompāniju pakalpojumiem, kurus bieži var pielīdzināt preču iegādei uz nomaksu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju