Sakopts pagalms – kādai dārza tehnikai jābūt katram saimniekam?

Pagalmā darba nekad netrūkst, tāpēc jāparūpējas par labu dārza tehniku, ar kuras palīdzību veidot sakoptu un skaistu pagalmu. Veikalos tehnikas izvēle ir liela, bet kuras ir tās lietas, kas nepieciešamas ikvienam labam saimniekam?

Tehnika zāles pļaušanai

20200521-2151-2-zales-plaveji.jpg

Foto: 1a.lv


Nopļauts mauriņš pagalmu padara daudz pievilcīgāku un sakoptāku, to nu noliegt nevar! 

Mūsdienās pieejami visdažādākie zāles pļāvēji un ikviens var atrast maciņam atbilstošāko risinājumu.

Stumjamie zāles pļāvēji iedalās vairākos veidos.

● Elektriskie parasti ir lētāki, jo to jauda ir mazāka, bet kopšana ir salīdzinoši viegla.

● Benzīna ir piemērotāks lielākām teritorijām, tam ir lielāka jauda, bet par to būs vairāk jārūpējas.

● Mehāniskie ir videi draudzīgākais variants, tie ir klusi un nemaksā dārgi, bet biezāka zāle un lielāka platība pļāvējam būs īsts izaicinājums.

Zāles pļāvēji roboti ir aizņem maz vietas un ir ļoti parocīgi, jo visu izdara bez cilvēka klātbūtnes. Bet galvenais trūkums ir augstā cena, kā arī tas var netikt galā ar garāku zāli. 


20200521-2152-3-zales-plaveji.jpg

Foto: 1a.lv

Trimmeri arī būs piemērotāki mazākām platībām, bet tie ir lielisks palīgs pļaujot nelīdzenu zālienu vai grūti aizsniedzamās vietās, piemēram zem krūmiem.

Zāles pļāvēji traktori ir gandrīz tik pat ērta tehnika kā roboti, it īpaši, ja jātiek galā ar lielu platību. Salīdzinot ar trimmeri vai stumjamo zāles pļāvēju, sēdēšana uz maza traktora un tā vadīšana pat šķiet kā izklaide.

Laistīšanas iekārtas

Nepastāvīgie Latvijas laikapstākļi ne vienu reizi vien mūs ir pārsteiguši. Bieži vien vasarā novērojams ilgstošs sausums, kas nav pa prātam ne tikai puķēm un dārza labumiem, bet arī zālienam. Ja netiek nodrošināts pietiekams mitrums, sulīgi zaļais mauriņš var pārvērsties par laukumu ar sakaltušiem zāles stiebriem, veidojot dzeltenīgi brūnus plankumus.

Laistīšanas iekārta ir lielisks risinājums šai problēmai. Lai lieki netērētu laiku, stāvot un laistot zāli, labāk izvēlēties automātiskos laistītājus, ko pieslēgt pie šļūtenes. Ja finanses atļauj, var iegādāties “gudro” laistītāju, kuru iespējams vadīt ar mobilā telefona aplikācijas palīdzību.

Dzīvžoga cirpēji un zāģi

Daudzi privātmāju īpašnieki izvēlas teritoriju nodalīt ar dzīvžogu, reizēm nepadomājot, ka par to būs papildus jārūpējas. Atkarībā no veida un vecuma, divas vai pat vairākas reizes gadā tas ir jāapgriež. Šo darbu visātrāk un ērtāk varēs paveikt ar dzīvžoga cirpēju. Tie tiek iedalīti 3 veidos: akumulatora, elektriskais vai benzīna. Pavisam vienkāršus cirpējus var iegādāties par 50 eiro, bet jaudīgākie maksās vairākus simtus. 

20200521-2152-4-zales-plaveji.jpg

Foto: 1a.lv

Neiztikt arī bez motorzāģa, lai atbrīvotos no vecajiem zariem un krūmiem vai sagatavotu malku. Arī tie iedalās elektriskajos, akumulatora un benzīna motorzāģos. Elektriskie motorzāģi ir piemēroti koku zaru vai krūmu apzāģēšanā, bet tiem līdzi stiepjas vads, tāpēc akumulatora zāģi ir parocīgāki. Visjaudīgākie ir ar benzīna motoru, ar tiem bez raizēm var nozāģēt resnus kokus.

Tehnikas kopšanas piederumi

Ikviens kārtīgs saimnieks zina, ka par tehniku ir jārūpējas un tā ir jākopj, lai ilgi kalpotu. Piemēram, benzīna zāles pļāvējiem regulāri jāuzpilda degviela un jāmaina eļļa, mehāniskajiem jāasina asmeņi, motorzāģiem jāasina ķēde. Galvenie tehnikas kopšanas darbi veicami ne tikai pavasarī un rudenī, bet arī vasaras mēnešos, atkarībā no tā, cik bieži un kā ar tehniku strādā.

Dārza tehnika ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc izvēlei jābūt pārdomātai. Interneta veikalā 1a.lv pieejami dažādi zāles pļāvēji, dārza traktori, krūmgrieži, motorzāģi un daudzas citas noderīgas preces, lai ikviens pagalms izskatītos lieliski!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju