PVN kalkulators vienmēr precīziem aprēķiniem 1

PVN jeb pievienotās vērtības nodoklis ir aktuāls ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas kaut ko pārdod vai pērk. PVN veido ievērojamu Latvijas budžeta daļu, tāpēc šī nodokļa aprēķiniem jābūt pareiziem, lai uzņēmēji neiedzīvotos nepatikšanās ar Valsts ieņēmumu dienestu, un pircēji nepārmaksātu par pirkumiem. Tieši šim mērķim ir paredzēts PVN kalkulators – vienkāršs tiešsaistes aprēķinu rīks, ko var brīvi izmantot ikviens interesents.

PVN tuvplānā: daži vārdi par nodokli
Pievienotās vērtības nodoklis tiek iekasēts par preces vai pakalpojuma ražošanu un pārdošanu un ir viens no senākajiem nodokļu politikas veidiem. Latvijā PVN tiek aprēķināts gandrīz visām biznesa aktivitātēm, izņemot dažas nozares, kur tiek piemērota 0% likme, tāpēc visiem uzņēmējiem ir svarīgi precīzi aprēķināt nodokļa apjomu, lai norēķinātos ar Valsts ieņēmumu dienestu un plānotu biznesa attīstību.

Ar PVN aprēķiniem galvenokārt nodarbojas uzņēmēji, taču arī pircējiem tas ir aktuāls nodoklis. Lai gan vairumā gadījumu PVN ir ietverts preces cenā, reizēm nodokļa apjomu jārēķina pašiem patērētājiem. Interneta veikalos, īpaši ārzemēs, preču cena var būt norādīta bez PVN vai izteikta formulā “cena + PVN”. Abos gadījumos precīziem aprēķiniem ir nepieciešams PVN kalkulators.

PVN aprēķini: kas jāņem vērā?
Daudzie cilvēkiem aprēķini asociējas ar Excel tabulām un formulām. Kā aprēķināt PVN Excel var viegli uzzināt ar meklētāja palīdzību, jo tā ir ļoti vienkārša procentu aprēķinu formula, taču vai Excel tabula ir labākā PVN aprēķināšanas metode? Dažos gadījumos jā, citos – nē, jo viena lieta ir vienā tabulā veikt aprēķinus 1000 dažādām precēm un pakalpojumiem, pavisam cita – aprēķināt nodokli konkrētai precei. Otrajā gadījumā lietderīgāk ir izmantot PVN kalkulatoru, vienkāršu tiešsaistes rīku, kas neprasa nekādas iepriekšējās zināšanas datorprogrammu lietošanā.

PVN kalkulators ir atsevišķs kalkulatora veids, kas nav piesaistīts darba algas un nodokļu aprēķināšanai. Tas ir arī viens no vienkāršākajiem kalkulatoriem, jo PVN būtībā ir procentu rēķināšana, ko ietekmē tikai nodokļa likme. Esam pieraduši pie PVN likmes 21%, jo tā tiek piemērota ikdienas patēriņa precēm, taču tas ir tikai viens no iespējamajiem PVN variantiem.

PVN kalkulators 2019. gadam
Kopš nodokļu reforma Latvijā ir stājusies spēkā, nodokļu aprēķini kļuva sarežģītāki un laikietilpīgāki, taču PVN aprēķins vēl joprojām paliek samērā vienkāršs, jo šo nodokli neietekmē ne diferencētais neapliekamais minimums, ne atvieglojumi, ne citi faktori, izņemot konkrētu procentu likmi dažādiem pakalpojumiem.

Pašlaik Latvijā ir spēkā PVN procentu likmes no 0% līdz 21%, un izplatītākā likme ir 21% – tā tiek piemērota preču iegādei un piegādei, pakalpojumu sniegšanai, preču importam, jaunu transportlīdzekļu iegādei un daudziem citiem darījumiem. Pazeminātas PVN likmes attiecas uz specifiskiem darbības veidiem, kas ir sadalīti trīs grupās: 12%, 5%, 0% PVN likme. Pilnu un precīzu nodokļa likmju un nodokļa bāžu aprakstu meklē Valsts ieņēmuma dienesta mājaslapā.

Ērts PVN kalkulators internetā
Pēc tam, kad esi noskaidrojis, kāda nodokļa likme tiek piemērota konkrētai precei vai pakalpojumam, ir jāatrod uzticams kalkulators. Vislabāk izvēlēties kalkulatoru specializētā platformā, kas ir pilnībā veltīta ikdienas aprēķiniem. Šādu pakalpojumu piedāvā Aprēķins.lv – pilnvērtīga kalkulatoru platforma. Aprēķins.lv PVN kalkulators nekad nekļūdās aprēķinos un var būt noderīgs gan tad, ja jāaprēķina PVN no konkrētas summas, gan tad, ja ir jāuzzina preces cena bez nodokļa.

PVN kalkulators garantē precīzus aprēķinus un palīdz atbrīvot laiku patīkamākām nodarbēm. Ienāc Aprēķins.lv, veic nepieciešamos aprēķinus pusminūtes laikā un aizmirsti par aprēķiniem uz papīra!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pajolītis

Turpinot tādā garā, pavisam drīz tiks radīts kalkulators arī dibena atslaucīšanas papīra izlietojuma daudzumam. Vai tad tiešām tauta jau ir kļuvusi tik glupa, ka pat rēķināt vairs neprot. Vēl jau kompetenču izglītība nav ieviesta!

pirms gada, 2019.06.06 18:51

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju