Priekšrocības, izvēloties dārza traktoru

Privātmāju un lauku teritoriju īpašniekiem pavasaris un vasara nozīmē lērumu dažādu darbu, lai uzturētu savu zemes pleķīti sakoptu. Un kā jau tas mēdz būt, daži darbi prasa lielāku piepūli nekā citi. Zāles pļaušana un dārza kopšana var būt nogurdinošs un laikietilpīgs process, ja darbam tiek izmantota nepiemērota tehnika. Šajā rakstā apskatīsim vienu no zāliena kopšanā bieži izmantotu līdzekli – mauriņa traktoru, un kādas priekšrocības tie sniedz dārza un pagalma darbos.
 
Augsts komforta līmenis
Šis ir diezgan svarīgs faktors, pēc kura izvēlēties atbilstošu pļāvēju savas teritorijas kopšanai. Zālāja traktori piedāvā augstu komforta līmeni, ļaujot tā vadītājam ērti sēdēt krēslā, kamēr aparāts veic tam paredzēto darbu. Īpaši noderīgi tas ir ļoti karstās vasaras dienās, kad stundām ilga staigāšana dedzinošā saulē ir pēdējais, ko gribētos darīt. Lai gan parastās pļaujmašīnas ir aprīkotas ar pašgājēja funkciju, to lietotājam tāpat nākas pielietot pietiekami daudz fizisko spēku, it sevišķi, ja kopjamajai teritorijai ir liela platība.
 
Laika ietaupījums
Pat ja teritorija nav liela, traktora izmantošanai ir lielas priekšrocības laika ietaupījuma ziņā. Īsāks pļaušanas laiks ļauj vairāk pūles veltīt citiem dārza darbiem, kuriem dažkārt vairs neatliek laiks un enerģija. Laika ietaupījumu rada traktora ātrums un tā plašais pļaušanas rādiuss. Vidēji šādi traktori var sasniegt 6-8 km/h lielu ātrumu, kas viegli ļauj izbraukāt arī plašus zālienus salīdzinoši īsā laikā.

Arī pļaušanas rādiuss ļoti atvieglo šī darba veikšanu. Vidēji šāda traktora asmeņu pļaušanas diapazons ir viens metrs, kas ir aptuveni uz pusi lielāks nekā standarta stumjamajiem zāles pļāvējiem. Tā kā pļaujot ar traktoru netiek pielietots vadītāja fiziskais spēks, pļaušanas ātrums visu darba veikšanas laiku ir diezgan konstants, ļaujot darbu veikt ātri un bez piepūles.

Papildinājumi un palīgierīces
Ļoti noderīgs ieguvums, izmantojot dārza traktorus, ir iespēja tiem pievienot dažādas palīgierīces. Gandrīz jebkuram traktoram varēsiet pievienot ratiņus vai nelielu piekabi, kurā pārvadāt dārza inventāru, mēslojumu vai ko citu, ko rokās nest būtu sarežģīti. Citu darbu veikšanai pie atsevišķiem mauriņa traktoriem iespējams pievienot arī zāliena veltni vai aeratoru, kas nodrošinās skābekļa piekļuvi zālienam. Un iegādājamas ir arī palīgierīces, kas noderēs ne tikai pavasara un vasaras darbiem. Sniega pūtējs vai sniega šķūre būs noderīgs palīgs piemājas celiņa tīrīšanai pēc pamatīga sniegputeņa.

Vienkārša zāles un lapu savākšana
Dārza traktori ļauj zāli ne vien ātri un efektīvi nopļaut, bet to pēc tam arī savākt. Ne visi vēlas, lai pēc pļaušanas zemi klāj zaļa, sasmalcināta masa, tāpēc īpaši noderīgi būs tādi palīglīdzekļi kā savācējgrozi. Gaisa vilkme, kas rodas pļaušanas rezultātā, sasmalcināto masu ātri novada uz savācējgrozu vai maisu, ko pēc tam var ērti iztīrīt, vai masu izmantot kā dabīgu mēslojumu.
Šāda savākšanas metode der arī rudens mēnešos, kad nepieciešams atbrīvoties no kritušajām lapām. Tās vākt ar traktoru ir daudz vienkāršāk nekā ar grābekli, tostarp lapas savākšanas brīdī tiek sasmalcinātas, aizņemot mazāk vietu maisos.
 
Traktori ir īpaši noderīgi, ja jākopj ir teritorija ar lielu zālāja platību. Tādējādi jūs ietaupīsiet gan laiku, gan enerģiju. Tas nebūt nenozīmē, ka parastās pļaujmašīnas darbu dara sliktāk, tās tikai paredzētas konkrēta tipa zālienu iekopšanai. Pļaujmašīna būs daudz labāka izvēle, ja mauriņš ir neliela izmēra, ar ievērojamu slīpumu vai arī asiem leņķiem un sarežģīti piekļūstamām vietām. Silto mēnešu darbiem ritot pilnā sparā, gan stumjamos pļāvējus, gan traktorus meklē interneta veikalā 1a.lv! Tur atradīsi ne vien tehniku, bet arī dažādiem darbiem nepieciešamos palīglīdzekļus.


Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju