Mājokļa labiekārtošana pēc jaunākajām interjera tendencēm 2020. gadā

Mūžīgā klasika interjerā ir nenovērtējama un nemēdz konkurēt ne ar vienu citu stilu, tomēr, ja ieviešat jaunu dvesmu savā mājoklī un vēlaties ieviest jaunas modes tendenču nianses, kas ir aktuālas šajā gadā, tad šis raksts ir tieši Jums - apskatīsim, kas ir galvenās vadlīnijas interjera dizainā šobrīd, kādas krāsu gammas vai elementi varētu atsvaidzināt Jūsu mājokli un radīt to modernu.

Jebkura mājokļa labiekārtošanas mērķis ir to padarīt mājīgu, viesmīlīgu un funkcionālu. Mājoklis ir vieta, kurā tiek pavadīts ļoti daudz laika un īpaši svarīgi tas ir atpūtai vakaros un brīvdienās.

Pasaulē atzīti interjera dizaineri jau pagājušā gada nogalē prognozēja tradicionālā un vienkāršā atgriešanos, turklāt, tāpat kā pagājušajā gadā, svarīga ir ekoloģija un zaļās dzīves principi arī mēbelēs, tekstūrās un materiālos. Būtisks uzsvars tiek likts uz ilgtermiņa jeb mūždzīvojošiem materiāliem, kas spēj kalpot pat vairāku gadu desmitus, un visdrīzāk mājokļa saimnieki morāli noveco no tiem, nevis tie fiziski saplīst vai nokalpo.

Topā ir vinila vai šķidrās tapetes ar vieglu, gandrīz nepamanāmu rakstu.

2020. gada interjera krāsa ir klasiski tumši zilā un zaļā, kas sasaucas ar dabas pamatprincipiem - ūdens un debess zilajiem toņiem, bet zaļie toņi liek atsaukties uz meža, zāles un dabas struktūrām. 

Atsaucoties uz dabas elementiem, modē šogad atgriežas ziedu, zāļu un citu dabas elementu atspoguļojums interjera priekšmetos un mēbelēs. Piemēram, tapetes ar džungļu vai pļavas motīviem, gultas pārsegi ar dzīvnieku elementiem vai pat materiāls, kas atgādina dabas pieskārienu. Ņemot vērā, ka šie akcenti visbiežāk ir raibi, tad jābalansē pārējā telpā ar vienkāršotu krāsu un rakstu, lai rezultātā dominējoši telpa nekļūtu nepārskatāma un raiba.

Vērts pieminēt arī vienu no galvenajiem elementiem mājoklī – mēbeles. Modē ir klasiska interjera apdare, kur galveno lomu spēlē mēbeles, piemēram, koši dīvāni kā akcents vienkāršā mājoklī. Starp citu, dīvāni interneta veikalā 220.lv ir pieejami sākot no ekonomiskās klases līdz ekskluzīvākiem modeļiem, kas nozīmē, ka jauna dīvāna meklēšana ir pavisam ērta, pārskatāma un jebkuram maciņam pieejama.

Turpinot par citām mēbelēm, ierastas un mūsdienīgas atkal kļūst koka mēbeles – sekcijas, žurnālgaldiņi, skapji un kumodes. Mūsdienu mēbeles ar dizaina elementiem tiek papildinātas arī ar melnu metālu, tā atstājot dabīgo, bet ieviešot mūsdienīgas korekcijas. Metāls parādās arī daudzos citos mājokļa elementos – lampās, galda dekoros, aizkaru stangās un pat drēbju pakaramajos. Minimālisms ir šī gada atslēgvārds, tāpēc jo mazāk izcelto elementu būs mājoklī, jo atbilstošāks tās stils būs šodienas tendencēm.

Virtuvēs savu slavas gājienu ir uzsācis marmors - galda virsmas vai dizaina elementi ir tie, kas raksturo virtuves interjeru 2020. gadā. Papildus jāpiebilst, ka virtuves mēbelēm un iekārtām būtu jābūt klasiskām, vienkrāsainām un vislabāk, ja tās ir no koka vai koka imitācijas. Ja neizvēlaties koka elementus, tad 2020. gadā iesaka nebaidīties no tumšajām krāsām, piemēram, tumši pelēka virtuves iekārta ar balta marmora dizaina galda virsmu. Akcenti jāliek uz detaļām - virtuves skapīšu rokturiem, ikdienā lietojamiem traukiem, žalūzijām un pat ledusskapja.

Ja vēlaties sekot modei un ieviest modernas vēsmas savā mājoklī, tad pieturieties pie klasiskiem elementiem un ilgtermiņa mēbelēm, kuras savu funkcionalitāti un modernismu nezaudēs arī pēc trim vai pieciem gadiem. Atcerieties, ka galvenās mēbeles Jūs varat iegādāties vienkrāsainas un vienā stilā, bet pārējo dizainu pielāgot ar aktuāliem un mūsdienīgiem aksesuāriem.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju