Labas vasaras riepas – Kādas tās ir?

Ja galvenais ziemas riepu uzdevums ir rūpēties par to, lai tiktu nodrošināta saķere ar sniegotu un apledojušu ceļu, tad vasaras riepas, protams, ir paredzētas drošai un ērtai braukšanai pa tīru un sausu vai slapju ceļu. Iegādājoties riepas, autovadītāji uzmanību pievērš marķējumiem, kas sniedz svarīgāko informāciju par riepu parametriem. Turpinājumā apskatīsim dažus nozīmīgus parametrus, kas raksturo labas vasaras riepas.

Trokšņu līmenis
Ikdienā mums apkārt ir daudz dažādas skaņas, un tieši transportlīdzekļi ir vieni no tiem, kas rada trokšņa “piesārņojumu”, mazinot apkārt esošo cilvēku un arī pašu autovadītāju komfortu. Tieši tādēļ ir svarīgi pievērst uzmanību šim parametram, kas tiek mērīts decibelos (dB), lai izvēlētās vasaras riepas būtu klusākas, proti, radītu mazāk trokšņa braukšanas laikā.

Rites pretestība
Šis ir vēl viens svarīgs parametrs, kas tiešā veidā saistīts ar degvielas patēriņu. Riepu rites pretestības indeksu norāda diapazonā no burta A līdz G. A nozīmē augstāko vērtējumu, proti, šādas vasaras riepas nodrošinās augstāko degvielas ekonomiju, bet ar G apzīmēs riepas, kurām ir zemākā degvielas ekonomija.

Saķere ar mitru ceļa segumu
Lai vasaras riepas spētu kvalitatīvi pildīt savu funkciju, tām ir jānodrošina pietiekami laba saķere gan ar sausu, gan slapju ceļu. Īpaši svarīga ir saķere tieši ar slapju ceļa virsmu, ko norāda ar vērtējumiem rangā no A līdz F. A apzīmē vislabāko saķeri, bet F –vājāko. Jo augstāks būs vērtējums, jo īsāks būs bremzēšanas ceļš uz slapjas virsmas.

Kur pirkt labas vasaras riepas?
Mūsdienās autovadītājiem nav laika pavadīt ilgas stundas, meklējot piemērotākās riepas savam spēkratam. Tā vietā vēlamies atrast tirdzniecības vietu internetā, kur viss ir ērti pārskatāms un saprotams. MMKserviss.lv komanda to ir ņēmusi vērā, piedāvājot plašu un daudzveidīgu riepu sortimentu – sākot no vissezonas un vasaras riepām, beidzot ar klāstu, ko piedāvā ziemas riepas izpārdošana.

MMK Riepu Serviss Rīgā sniedz arī tādus pakalpojumus kā:
•    Riepu maiņa un balansēšana;
•    Riepu remonts;
•    Auto disku tirdzniecība un remonts;
•    Riepu glabāšana;
•    Konsultācijas par riepu un disku izvēli.

Ienāciet MMKserviss.lv, lai iepazītu piedāvājumu tuvāk!

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju