Kas jāzina par gudrības zobu ekstrakciju?

Gudrības zobi jeb trešie dzerokļi ir zobi, kas laika gaitā izšķiļas pēdējie. Savu nosaukumu tie ir ieguvuši pateicoties faktam, ka parastie tie parādās jau «apzinātā» vecumā – vidējo no 17 līdz 25 gadiem. Lai arī kāds tiem būtu nosaukums, dažreiz gudrības zobi nepavisam nav «gudri».

Kādos gadījumos gudrības zobi sagādā problēmas?

Laika gaitā cilvēkiem ir ļoti mainījušies ēšanas paradumi. Mēs esam sākuši uzturā lietot termiski apstrādātu gaļu, kā arī ikdienā ieviesām tādus piederumus kā nazis un dakša. Visas šīs inovācijas ir padarījušas pārtiku vieglāk sakošļājamu, līdz ar to mūsu žoklim ir ievērojami samazinājusies slodze. Tieši šī iemesla dēļ evolūcijas gaitā gudrības zobi ir zaudējuši savu galveno funkciju – pārtikas sakošļāšana, tāpēc tie pamazām sāk nozaudēt savu vietu žokļa kaulā.

Mūsdienu cilvēkam gudrības zobi var izšķilties pavisam, tikai daļēji vai neizšķilties vispār. Vietas trūkuma dēļ gudrības zobi nereti bojā blakus esošos zobus. Tie var augt slīpi, bojājot sakodienu un spiežot pārējo zobu saknes. Slīpi augošo gudrības zobu dēļ var būt apgrūtināta zobu higiēna, kuras rezultātā mutes dobumā vairojas nelabvēlīgas baktērijas. Gudrības zobos, tāpat kā pārējos zobos, var veidoties kariess, kuram sarežģītas zobu anatomijas dēļ ir praktiski neiespējami piekļūt klāt.

Šajos gadījumos vienīgais efektīvais risinājums ir gudrības zobu ekstrakcija.

Kas jāzina par gudrības zobu ekstrakciju?

Vairumā gadījumu jau profilaktiskas vizītes laikā zobārsts pacientam var pateikt, ka tam būs nepieciešama gudrības zobu raušana. Regulāras ārsta vizītes palīdzēs jau savlaicīgi pamanīt un novērst gaidāmas zobu problēmas.

Gatavojoties gudrības zobu izraušanai, ir jāņem vērā, ka kādu laiku pēc operācijas, iespējams, būs nepieciešama atpūta. Dažreiz pēc zobu ar sarežģītu sakņu struktūru ekstrakcijas ir nepieciešams lietot antibiotikas un pretsāpju medikamentus, tāpat pastāv iespēja, ka veidosies neliels pietūkums un sāpes kustināt žokli. Parasti šīs sajūtas mazinās pāris dienu laikā.

Gudrības zobu ekstrakcija ir mūsdienīga procedūra, kuras laikā tiek novērsta virkne dažādu problēmu, kuras izraisa nepareizi augoši zobi. Tā ir pilnīgi droša un maksimāli efektīva.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības klīnika specializējas īpaši sarežģītu zobu operāciju veikšanā. Atsaucīgs un pieredzējis klīnikas personāls 24 stundas diennaktī ir gatavs sniegt plānveida un akūtu palīdzību gan lielajiem, gan mazākajiem pacientiem!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju