Kāpēc svarīgi uzturā lietot zivju eļļu?

Zivju eļļa, iespējams, ir viena no senākajām un pazīstamākajām uzturvielām pasaulē. Īpaši iecienīta tā ir Skandināvu tautās, kuru iedzīvotāji kopumā uzturā lieto vairāk zivis nekā citās valstīs. Rūpējoties par sevi un savu veselību, iesakām izvērtēt, vai būtu nepieciešams zivju eļļu ieviest arī savā ēdienkartē.

Zivju eļļu var uzņemt, ēdot zivis vai lietojot speciālas zivju eļļas kapsulas. Zivis, kas ir īpaši bagātas ar omega 3 taukskābēm, ir skumbrijas, anšovi, sardīnes un brētliņas. Tomēr Latvijā cilvēki ikdienā zivis lieto reti, tāpēc vieglāk uzņemt nepieciešamās uzturvielas, lietojot uztura bagātinātājus.

Kādas ir zivju eļļas labās īpašības

Lielāko daļu tauku, kuri ir nepieciešami cilvēkam, mūsu ķermenis spēj sintezēt pats. Diemžēl vienu no šiem svarīgajiem taukiem – omega 3 mūsu ķermenis pats saražot nespēj, tāpēc to ir jāuzņem ar pārtiku.

Omega 3 sastāv no EPA un DHA taukskābēm. Šīs taukskābes veicina normālu sirds darbību. Labvēlīgo ietekmi var panāk, katru dienu uzņemot 250 mg EPA un DHA. Omega 3 taukskābes DHA palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību un normālu redzi.

Kā izvēlēties zivju eļļu

Izvēloties zivju eļļas kapsulas, jāņem vērā vairāki faktori. Zivju eļļas kapsulām parasti ir divi veidi – vienas ir iegūtas no mencu aknām un to sastāvā dabīgi atradīsies arī D un A grupas vitamīni un minerālvielas, otras tiek iegūtas no citām taukainām zivīm un to sastāvā nebūs citu vitamīnu, ja tie nebūs speciāli pievienoti.

Ja lietojat kādus citus vitamīnus, ieteicams lietot tādas kapsulas, kuru sastāvā nav citi vitamīni, bet ja lietosiet tikai zivju eļļas kapsulas, tad droši varat izvēlēties uztura bagātinātājus ar papildinātu sastāvu.

­­­

20210701-1451-zivju-ella-2.jpegFoto: pexels.com

Izvēloties zivju eļļu, ir svarīgi pārbaudīt, kāda ir to izcelsme un no kurienes nākušas zivis, kuras izmantotas to ražošanā. Piemēram, Ziemeļu Ledus okeāns joprojām skaitās viena no tīrākajām ūdenstilpnēm, tāpēc no turienes nākušas zivis nenesīs līdzi cilvēkam nevēlamu piesārņojumu. Pie tam, daļu no zivju eļļas iegūst no lielajām zivīm, kuras ūdeņos uzturas ilgāk un līdz ar to uzsūc sevī lielāku daudzumu smago metālu un citas kaitīgas vielas.

Tāpēc vislabāk izvēlēties zivju eļļu, kura iegūta no mazām zivīm – skumbrijām, anšoviem un sardīnēm. Iesakām meklēt zivju eļļas kapsulas, uz kurām norādīts, no kurienes konkrētā zivju eļļa nākusi un no kādām zivīm gatavota.

Zivju eļļa bērniem

Zivju eļļa īpaši ieteicama mazuļiem un bērniem. Zivju eļļa bērniem ir nepieciešama, jo tā ir svarīga smadzeņu un acu attīstības veicināšanai. Bērniem vislabāk meklēt zivju eļļu, kurai ir pievienota kādu augļu garša. Bērniem var nepatikt dabīgas zivju eļļas garša un aromāts, tāpēc tas ir labs veids, kā to nomākt.

Zivju eļļa grūtniecēm

Zivju eļļa ir nepieciešamas īpaši grūtniecības laikā, jo tā veicinās normālu sirds un smadzeņu attīstību mazulim.

Zivju eļļas lietošana grūtniecības laikā ir ne tikai veselīga mazulim, bet arī pašai mātei. Arī pēc bērna nākšanas pasaulē ir ieteicams turpināt lietot zivju eļļu, jo omega 3 taukskābes bērnam tiks nodotas zīdīšanas laikā.

Ja meklē uztura bagātinātājus sev vai savai ģimenei ielūkojies, ko piedāvā aptieka InternetAptieka.lv un iegūsti visizdevīgākos Piedāvājumus. Piegāde ir bez maksas.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju