Kāpēc bērna matrača izvēle ir jāpārdomā

Bērns, it īpaši jaunā vecumā, lielāko dienas laiku pavada guļot. Tāpat īpaši jaunā vecumā, bērns ļoti strauji attīstās. Pētījumos ir pierādīts, ka slikts miegs rada negatīvu iespaidu uz bērna atmiņas spēju un imūnsistēmas veidošanos. Tādēļ bērni, kas bērnībā ir slikti gulējuši, vēlāk dzīvē piedzīvo problēmas skolā. Tāpat miegs ir ļoti būtisks jūsu bērna labsajūtas un garastāvokļa faktors. Ja miegs būs bijis slikts, bērns būs kreņķīgs un nenomierināms, tādēļ katrs vecāks parūpēsies par to, lai bērna miegs būtu kvalitatīvs.

Kvalitatīva bērna matrača iegāde
ir īpaši būtiska tieši šo iemeslu dēļ. Vecākiem ir ļoti svarīgi visus bērna matrača pirkumus izsvērt un izvērtēt, lai nepieļautu būtiskas kļūdas, kas var traucēt bērna miegu. Bērni ļoti ātri aug, tādēļ bērnības laikā, līdz kārtīga izmēra gultas iegādei, būs nepieciešami vairāki matrači. Bērna matracis vairs nebūs nepieciešams tikai pusaudža vecumā, kad bērns jau būs pastiepies pieauguša cilvēka augumā.

Zīdaiņa vecumā bērna matracis būs ļoti mazs un tā izmērs būs jāpielāgo gultai, kurā bērns guļ. Tādēļ pirms bērna matrača iegādes noteikti jāsaprot, cik lielu matraci var ievietot gultā, jo pārāk liela vai pārāk maza matrača iegāde radīs problēmas to komfortabli lietot. Šie faktori jāņem vērā arī cita vecuma bērna matrača iegādē, iepriekš saprotot gultas izmēru, kurā šis matracis tiks ievietots.

Noteikti jāņem vērā matrača cietība. Zīdaiņiem noteikti nedrīkst pirkt pārāk mīkstus bērnu matračus, jo tas var radīt riskus bērnam matracī grimt, kas savukārt palielina iespēju, ka zīdainis sāks smakt, jo nespēs matracī pareizi iekārtoties.

Laba izvēle ir iegādāties organiska izstrādājuma bērnu matraci. Daudziem bērniem agrā vecumā ir dažādas alerģijas. Ja ir iespējams, vecākiem jāizvairās no vidēm, kas varētu būt alerģiskas viņu bērniem, tajā skaitā bērna matracis. Plašajā matraču izvēlē ir daudz un dažādas materiālu un to kombināciju izvēles, kas satur dažādus materiālus, dažkārt ķīmiskus savienojumus. Organiska matrača iegāde samazina alerģijas risku no bērna matrača, jo šādi matrači sevī iekļauj mazāku daudzumu ķīmiski apstrādāta materiāla.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju