Kādu motorolleri izvēlēties – lietotu vai jaunu?


Pērkot automašīnu, ļoti iecienīta izvēle ir lietota auto iegāde, bet kā ar motorolleriem? Tie cenas ziņā ir daudz pieejamāki, taču sludinājumu portālos netrūkst arī lietotu modeļu. Laiks noskaidrot, kad pirkt jaunu un kad – lietotu motorolleri!

Četri aspekti, kas Tev noteikti jāņem vērā

Pirms lem par labu jaunam vai lietotam motorolleram, apkoposim galvenos parametrus, kas jāpatur prātā, veicot izvēli:

1.    Cena – nenoliedzami, ka lietots motorollers maksā mazāk, un tas ir galvenais iemesls, kāpēc lūkoties lietotu modeļu virzienā. Tomēr jāņem vērā, ka bieži vien šāds pirkums ir lētāks īstermiņā, bet n­e ilgtermiņā. Proti, lietotam motorolleram laika gaitā var atklāties dažādi defekti, un arī garantijas termiņš parasti ir beidzies, kas bieži vien rezultējas papildu izdevumos;

2.    Motorollera stāvoklis – jauns motorollers, ja vien tas nav brāķis, būs teicamā stāvoklī, bet, pērkot lietotu transportlīdzekli, tostarp arī motorolleri, vienmēr pastāv iespēja, tautas valodā runājot, iegrābties. Pārdevējs dažādus defektus var būt prasmīgi noslēpis vai veicis paviršu remontu, tāpēc lietots motorollers ir rūpīgi jāpārbauda, kā arī jāveic testa izbrauciens. Ideālajā gadījumā motorollers jāatrāda arī speciālistam. Tās būs papildu izmaksas, bet tādējādi varēsi būt krietni drošāks par to, kādā stāvoklī ir motorollers;

3.    Tavas prasmes – virkne defektu, kas mēdz būt raksturīgi lietotiem motorolleriem, ir visai vienkārši novēršami. Ja ar motocikliem un motorolleriem neesi uz Jūs, lūkoties lietota modeļa virzienā ir drošāk nekā tad, ja motorolleram māki vien piepumpēt riepas;

4.    Vērtības krišanās – ja neesi par 100% pārliecināts, ka motorolleri tuvākajā laikā nepārdosi, vērā jāņem prognozējamais vērtības kritums. Jaunam transportlīdzeklim tas būs ievērojami straujāks, savukārt, nopērkot lietotu motorolleri, reizēm to pēcāk iespējams pārdot par teju tādu pašu vai pat augstāku cenu. Protams, ja esi to labi uzturējis un novērsis defektus.


20210628-1056-2-lietots-motorolleris-jauFoto: Freepik.com


Lietotiem motorolleriem ir vēl kāda visai būtiska priekšrocība – konkrētie modeļi tirgū ir pieejami jau dažus gadus (tas, protams, atkarīgs no tā, cik lietotu motorolleri grasies iegādāties). Līdz ar to tie ir labi zināmi, un internetā vari iepazīties ar modeļu priekšrocībām un trūkumiem. Kopumā vērtējot, katrai praksei (lietota vai jauna motorollera iegādei) ir savi plusi un mīnusi.


Kad izvēlēties jaunu un kad – lietotu motorolleri?

20210628-1110-3-lietots-motorolleris-jau
Foto: Freepik.com


Ja esi gatavs atvēlēt motorollera iegādei prāvāku naudas summu un gribi drošību (lasi – garantiju), kā arī neesi eksperts transportlīdzekļu remontdarbos (un vairāk vai mazāk regulāri servisa apmeklējumi Tevi neuzrunā), izvēlies jaunu motorolleri.

Savukārt gadījumos, kad neesi pārliecināts, vai motorolleri izmantosi ilgstoši, vēlies ietaupīt vai arī jūties droši par savām zināšanām un prasmēm motorolleru remontdarbos, labāk lūkoties lietotu modeļu virzienā.

Kad esi izlēmis par labu jaunam vai lietotam motorolleram, laiks nākamajiem soļiem, lai atrastu sev piemērotāko modeli. Kādi tie ir? To uzzināsi, dodoties uz Vivus.lv bloga sadaļu un iepazīstoties ar jaunāko rakstu Motorolleris & četri padomi tā izvēlē!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju