Kādēļ invalīdu ratiņi var izrādīties ļoti noderīgi?

Traumas mēdz būt dažādas un arī atveseļošanās posmi mēdz būt garāki un īsāki, pavisam viegli un sarežģītāki. Piemēram, pēc gūžu operācijas vai smaga kritiena ārsts var noteikt izvairīties no ķermeņa svara balstīšanas uz kājām, taču to īstenot izrādās daudz sarežģītāk, nekā sākotnēji šķitis.

Viens no palīglīdzekļiem šajā gadījumā ir kruķi. Tie pieejami daudzveidīgā izvēlē un pielāgojami dažādām vajadzībām. Pieejami divu veidu kruķi – padušu un elkoņu. Padušu kruķi vairāk piemēroti īslaicīgai izmantošanai, savukārt elkoņu kruķi biežāk tiek izmantoti tad, ja atveseļošanās process ir ilgstošāks. Lai atvieglotu pārvietošanos un samazinātu traumu risku, pirms kruķu izmantošanas jākonsultējas ar ārstu vai citu ārstniecības personu, kas sniegs konsultācijas pareizā un drošā kruķu izmantošanā.

Tomēr dažkārt nākas secināt, ka kruķu izmantošana nenodrošina nepieciešamās ērtības – īpaši esot ārpus mājas un tad, ja jāveic lielāki attālumi. Ko darīt šādā situācijā? Vai visu atveseļošanās procesu pavadīt mājās, samierinoties ar ierobežojumiem? Nē, šādos gadījumos piemērots risinājums var būt ratiņkrēsls.

Invalīdu ratiņi – ne tikai cilvēkiem ar pastāvīgiem kustību traucējumiem

Pretēji pieņēmumam, ka invalīdu ratiņi piemēroti tikai personām ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, šo tehnisko palīglīdzekli var izmantot arī īslaicīgi – piemēram, lai atkoptos pēc operācijas. Ratiņkrēsls sniedz nepieciešamo brīvības sajūtu, atvieglo ikdienas darbības, palīdz lielāku attālumu veikšanā – doties uz darba vietu, skolu, veikalu vai jebkur citur.

Pieejami vairāku veidu ratiņkrēsli, tādēļ ikviens var izvēlēties savai situācijai piemērotāko risinājumu:
• universālie ratiņkrēsli – populārākais variants. Piemēroti personām, kuru ķermeņa svars nepārsniedz 120 kg. Šāda tipa ratiņi ir ērti salokāmi un pārvadājami automašīnā;
• multifunkcionālie ratiņkrēsli – nodrošina lielāku komforta līmeni. Tie ir ergonomiski, aprīkoti ar dažādām funkcijām un drošām, izturīgām bremzēm;
• vieglie ratiņkrēsli – gatavoti no īpaši viegla materiāla, atvieglojot to salikšanu un pārvadāšanu;
• pastiprināti ratiņkrēsli – piemēroti personām ar lielāku ķermeņa svaru.
 
Atkarībā no nepieciešamības un izvēlētā ratiņu modeļa, tos var vadīt manuāli vai ar citas personas palīdzību. Pieejami arī elektriskie ratiņkrēsli.

Lai saprastu, kurš no ratiņkrēsliem piemērotākais, jāizvērtē veselības stāvoklis, prasības un dzīvesveids. Izvēloties ratiņkrēslu, uzmanība jāpievērš arī tā aprīkojumam, funkcijām, nodrošinātajām iespējām – piemēram, kāju un roku balstiem, izmantotajiem materiāliem un citiem būtiskiem aspektiem, no kā atkarība drošība un ērtības. Ieteicams arī konsultēties ar ārstu vai fizioterapeitu, kas spēs ieteikt labāko risinājumu tieši konkrētajā situācijā un palīdzēs apgūt drošas ratiņkrēsla izmantošanas pamatprincipus.

Ratiņkrēsli un citi tehniskie palīglīdzekļi plašā izvēlē – Kid-Man.lv
Ja aktuāls ratiņkrēsls, vērts ieskatīties vietnē kid-man.lv, kur pieejama plaša invalīdu ratiņu un citu tehnisko palīglīdzekļu izvēle. Neatkarīgi no vajadzības un individuālajām prasībām, ikviens var atrast sev piemērotāko risinājumu. Piedāvājumā:
• kruķi un spieķi;
• staiguļi un staigāšanas rāmji;
• dažādu veidu ratiņkrēsli;
• kušetes un galdiņi;
• krēsli, gultas un tām piemēroti matrači;
• preces vannai;
• paaugstinājumi un turētāji;
• cita veida palīglīdzekļi.

Kid-man.lv nodrošinātās iespējas novērtē ne vien privātpersonas, bet arī slimnīcas un uzņēmumi, kas nodrošina pacientu aprūpi un rehabilitāciju. Visi šeit pieejamie palīglīdzekļi atbilst augstākajiem Eiropas kvalitātes standartiem, tādēļ ir droši un uzticami.

Situācijās, kad ratiņkrēsls vai kāds cits palīglīdzeklis nepieciešams īslaicīgai lietošanai, tā iegāde varētu šķist neizdevīgs ieguldījums. Tad noderīgi var būt nomas pakalpojumi – arī tos piedāvā Kid-man.lv.

Ērta pasūtījuma noformēšana
Pasūtījuma noformēšana interneta vietnē Kid-man.lv ir vienkārša. To var izdarīt jebkurā sev ērtā laikā – norādot visu prasīto informāciju un veicot apmaksu. Pasūtījuma piegāde visā Latvijas teritorijā tiek nodrošināta 2- 3 darba dienu laikā. Pasūtījumi virs 80 eiro tiek piegādāti bez maksas.

Neskaidrību gadījumā sazinies ar klientu konsultantiem – viņi sniegs atbildes uz jautājumiem, konsultēs, ieteiks piemērotākos risinājumus.

Izvēlies maksimālu komfortu
Ratiņkrēsls nav paredzēts tikai ilgstošai lietošanai – tas, gluži tāpat kā jebkurš cits tehniskais palīglīdzeklis, var sniegt atlabšanas procesā tik nepieciešamo atbalstu un neatkarību. Ratiņkrēsls palīdz tikt galā ar ikdienas darbībām un ātri nokļūt tur, kur nepieciešams. Protams, tas neatrisina visas problēmas, taču palīdz atlabšanas procesu padarīt daudz komfortablāku. Konsultējies ar ārstu vai fizioterapeitu, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu un atveseļojies veiksmīgāk!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju