Kā sākt krāt naudu remontdarbiem?

Ikviens vēlas dzīvot sakārtotā un skaistā vidē, taču mājokļa uzturēšana prasa ievērojamus finansiālos ieguldījumus - laiku pa laikam aktuāli gan vienkāršāki darbi, piemēram, saplīsuša ūdens krāna salabošana, gan vērienīgāki uzdevumi, piemēram, mājokļa kapitālais remonts.

Ja līdzekļus mazākiem darbiem lielākoties var paņemt no ikdienas budžeta, tad lielāku ieceru īstenošanai nauda, visticamāk, jāiekrāj. Tomēr tas ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums – īpaši, ja vajadzīgā naudas summa ir salīdzinoši liela. Turpinājumā daži padomi, kas var noderēt.

Cik daudz naudas nepieciešams?
Pirmais jautājums, kas jāizvērtē – cik daudz naudas Jums nepieciešams. Tas atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, plānoto remontdarbu veida, izmantotajiem materiāliem un tā, vai šos darbus veiksiet pats, vai uzticēsiet kādam citam.

Viena no iespējām, kā uzzināt pēc iespējas precīzāku summu, ir veikt izpēti vai konsultēties ar speciālistiem, kuri noteikti spēs nosaukt aptuvenās summas, ar ko jārēķinās. Te gan jāņem vērā, ka remontdarbu laikā parasti rodas neparedzēti izdevumi, tādēļ labāk šim mērķim paredzēt vairāk līdzekļu.

Vēl labs ieteikums ir mājokļa remontam ik gadu atlikt 1 – 3 % no īpašuma pirkšanas cenas. Piemēram, ja Jūs iegādājaties nekustamo īpašumu par 50 tūkstošiem eiro, tas nozīmē, ka tā uzturēšanai ik gadu vajadzētu atvēlēt 500 - 1500 eiro. Mēnesī tie sanāk aptuveni 42- 125 eiro.

Daudzi šobrīd dzīvo no algas līdz algai, un uzkrājuma veidošana viņiem šķiet neiespējamā misija. Tomēr rēķināties ar mājas uzturēšanas izmaksām ir gudri, jo tās tik un tā kādā brīdī kļūst aktuālas – neplānojot šos tēriņus, var rasties daudz nepatīkamu situāciju.

Remontdarbu atlikšana
Vienkāršākais, taču noteikti ne labākais risinājums, ir remontdarbu atlikšana. Lai arī remonta atlikšana īstermiņā neko nemaksā, ilgtermiņā tā gandrīz vienmēr izmaksā vairāk, jo vairumā gadījumu problēmu novēršana izmaksā mazāk, ja par to parūpējas uzreiz, kad problēma pamanīta pirmo reizi.

Piemēram, elektriķa nolīgšana, lai viņš pārbauda nestrādājošas kontaktligzdas, izmaksā mazāk, nekā lielāku bojājumu vai pat ugunsgrēka seku novēršana.

Aizdevuma noformēšana
Daļa cilvēku nespēj iekrāt šim mērķim paredzēto naudas summu, tādēļ paļaujas uz aizņemšanos – vienalga, vai tā būtu kredītkarte, patēriņa kredīts bez ķīlas vai kāds cits aizdevuma veids. Lai arī tas var būt noderīgs risinājums vienu reizi vai steidzamos gadījumos, šo opciju nevajadzētu izmantot vienmēr.

Vienkāršā patiesība ir tāda, ka nekustamais īpašums vienmēr prasa laika un finanšu ieguldījumus. Mājoklī ik pa laikam ir nepieciešami remontdarbi, turklāt daļu no tiem nevar ieplānot iepriekš. Labākais veids, kā par to parūpēties, ir ik mēnesi šim nolūkam nolikt konkrētu naudas summu.

Atveriet atsevišķu krājkontu, uz kuru pārskaitīt šim mērķim paredzēto naudu. Laba iespēja ir interneta bankā pieslēgt automātisko maksājumu – tā nodrošināsiet, ka krājkonts tiek regulāri papildināts.

Stratēģijas, kā iekrāt vairāk
Ja Jūsu budžets jau ir diezgan ierobežots, jāatrod veidi, kā ietaupīt. Piemēram, varat biežāk veikt norēķinus skaidrā naudā un izdoto atlikumu ielikt krājkasītē remonta mērķim. Iespējams, šādā veidā nesakrāsiet daudz, bet ilgtermiņā tas varētu būt ievērojams remontdarbu budžeta papildinājums.

Arī internets var būt lielisks resurss, kur ne vien smelties iedvesmu, bet arī gūt atbildes uz praktiskiem jautājumiem, par to, kā vienu vai otru darbu paveikt paša spēkiem.

Viena no kategorijām, kur var krietni ietaupīt, ir izdevumi par pārtiku. Pat tāda vienkārša lieta, kā maltīšu plānošana un došanās uz veikalu ar iepirkumu sarakstu var nest ievērojamu naudas ietaupījumu. Ja, sastādot ēdienkarti, padomāsiet arī par pusdienām, ko paņemt līdzi uz darbu, ietaupījums būs vēl lielāks, jo nebūs jāēd pusdienas kafejnīcā, kur tās parasti izmaksā daudz.


Sakrāt naudu ātrāk var palīdzēt arī atbildīga rīcība  neplānotu ienākumu gadījumā. Prēmiju, pārmaksāto nodokļu atmaksu vai naudas dāvinājumu izmantojiet saprātīgi – vismaz daļu iemaksājot savā krājkontā.

Tāpat, ja ziniet, ka kāda lieta Jums būs vajadzīga tikai uz īsu laiku, apsveriet iespēju to aizņemties, nevis pirkt. Arī tas palīdzēs samazināt ikdienas tēriņus.

Savs personīgais mājoklis var būt svētība, taču tas var šķist arī kā lāsts, ja nespējat segt visas ar tā uzturēšanu saistītās izmaksas. Tādēļ svarīgi naudas novirzīšanu šim mērķim izvirzīt kā vienu no prioritātēm un risināt problēmas uzreiz, kā tās tiek pamanītas. Jo ilgāk gaidīsiet, jo dārgāks būs remonts.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju