Kā sagatavoties ceļojumam ar automašīnu?

Ceļošana vienmēr ir lieliska atpūta, it sevišķi, ja ir iespēja doties uz tālākām zemēm un ieraudzīt citu valstu dabu un kultūru. Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku dod priekšroku ceļošanai ar lidmašīnu, jo tas lielākoties ir ērtāk, kā arī ātrāk. Taču ceļojot ar automašīnu, iespējams apstāties visur, kur vien ir vēlme, līdz ar to arī apskatīt daudz vairāk, īpaši tas ir aktuāli šajā laikā, kad ceļošanai labāk izvēlēties pašu valsti.

Lai ceļošana ar automašīnu būtu pēc iespējas patīkamāka, nepieciešams pienācīgi un laikus sagatavoties gaidāmajam ceļojumam. Kas jāņem vērā, lai ceļošana ar automašīnu izdotos? Raksta turpinājumā atradīsiet pāris ieteikumus, ko vērts ņemt vērā.

Maršruta plānošana

Pat, ja galamērķis ir zināms, ir nepieciešams rūpīgi izplānot visu ceļu līdz tam. Nepieciešams noteikt galvenos pieturas punktus, kā arī izplānot, cik daudz laika var veltīt katrā no pieturas punktiem. Tāpat vajadzētu saprast, cik daudz kilometru iespējams nobraukt vienas dienas laikā.

Nevajadzētu pārpūlēties un braukt maksimāli ilgi. Jāņem vērā, ka var rasties nogurums, kas var ietekmēt gan ceļojuma izbaudīšanu, gan savu un pasažieru drošību. Ja būsiet vairāki šoferi, tad ieteicams ik pa laikam mainīties, lai vienam cilvēkam neuzkrātos nogurums. Vēl būtiski atzīmēt, ka atsevišķām valstīm var būt citādāki ceļu satiksmes noteikumi, līdz ar to vajadzētu iepazīties ar tiem laikus.

Ēdienreižu plānošana

Noteikti vajag izpētīt, kādas ir ēdināšanas iespējas Jūsu plānotajā maršrutā. Pierakstiet visas vietas, kurās Jūs varēsiet ieturēt maltīti, kad tas būs nepieciešams. Ja ceļojat kopā ar bērniem, tad noteikti vajadzētu parūpēties par dažādām uzkodām un dzērieniem, jo var gadīties, ka ceļā nāksies pavadīt ilgāku laiku kā iepriekš plānots, līdz ar to arī kafejnīcas apmeklējums aizkavēsies.

Ja būsiet ieplānojuši ilgāku laiku pavadīt kādā naktsmītnē, piemēram, īrētā dzīvoklī, tad ēdienu varēsiet pagatavot paši.

Naktsmītņu rezervēšana

Jo ātrāk rezervēsiet naktsmītni, jo labāku un izdevīgāku Jums to izdosies atrast. Naktsmītnes rezervēšanu noteikti nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, ja vien Jūs neesat ļoti spontāni un neparedzētu piedzīvojumu mīloši cilvēki.

Automašīnas sagatavošana

Pirms došanās ceļā noteikti vajadzētu pārbaudīt automašīnas tehnisko stāvokli. Automašīnas mēdz saplīst arī nepiemērotākajos brīžos, tomēr dažas no tehniskajām problēmām var novērst, ja automašīna laikus tiek aizvesta uz autoservisu. Ieteicams vismaz divas nedēļas pirms plānotā ceļojuma doties uz autoservisu, kur meistari pārbaudīs Jūsu auto. Ja būs nepieciešams veikt remontu, tad būs vēl laiks, lai to paspētu izdarīt.

Tāpat nepieciešams pārliecināties, vai automašīnai ir atbilstošas vasaras riepas, ja ceļojumā plānojat doties gada siltajā sezonā. Ja atklāsies, ka auto nepieciešamas jaunas riepas, bet nevēlaties pārmaksāt, tad lētas vasaras riepas var iegādāties 220.lv. Tāpat šajā interneta veikalā varēsiet iegādāties citas automašīnai nepieciešamās lietas.

Automašīnas apdrošināšana

Pirms doties ceļojumā obligāti jāpārbauda, vai automašīnai nav beigusies OCTA apdrošināšana. Ikvienam transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē tā ir vajadzīga. Tomēr ar OCTA apdrošināšanu var nepietikt, ja vēlaties justies pilnībā droši.

Lai pasargātu savu auto pēc iespējas vairāk, vajadzētu padomāt par KASKO apdrošināšanu. Tā palīdzēs arī auto zādzības gadījumā vai dažādu bojājumu gadījumā, kas radušies no dažādām dabas stihijām. 

Nauda

Dodoties ceļojumā, noteikti ir jāpadomā par norēķinu veidiem. Ir vietas, kur iespējams maksāt tikai ar skaidru naudu, ir vietas, kur iespējams maksāt gan ar skaidru naudu, gan norēķinu karti. Ir svarīgi, ka Jums ceļojumā līdzi ir gan skaidra nauda, gan norēķinu karte.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju