Kā rīkoties autoavārijas gadījumā?

Nevienam to nevar novēlēt, bet ja nu tomēr esat iesaistīts autoavārijā, pastāv iespēja, ka jūsu transportlīdzeklis ir jāevakuē.

Šis raksts sniegs atbildes uz dažiem pamatjautājumiem par to, kas notiek, kad jūsu auto ir jāpārvieto, kā arī palīdzēs samazināt evakuācijas izmaksas un riskus.

Pirms sākat nodarboties ar evakuācijas jautājumu sakārtošanu, ir ļoti svarīgi vispirms pārliecināties par savu un pasažieru veselības un drošības stāvokli. Ja tikko esat bijis iesaistīts ceļi satiksmes negadījumā, pārliecinieties, ka esat sveiks un vesels un vajadzības gadījumā vēršaties pie mediķiem.

Cik lielas ir autoevakuācijas izmaksas?

Evakuācija var izmaksāt dārgi, un bieži vien cilvēkiem nav iespējas iepriekš saskaņot izmaksas. Ja jūsu transportlīdzekli nevar pārvietot un jūs esat rīcībnespējīgs, policija var to aizvilkt uz tuvējo stāvlaukumu un vēlāk jūs būsiet atbildīgs par rēķinu apmaksu.

Ja jūs nenorādīsiet servisu vai stāvlaukumu, konkrētu vietu, jūsu automašīna tiks aizvesta uz līguma stāvlaukumu, kur tiks iekasēta stāvēšanas maksa.

Autoevakuatora izmaksas savukārt ir atkarīgas no vairākiem faktoriem - pārvietojamais attālums, nepieciešamie priekšdarbi, lai auto novietotu uz autoevakuatora platformas un citi.

Kas maksā par izmaksām?

Par vilkšanas izmaksām atbildīgā apdrošināšanas sabiedrība ir atkarīga no negadījuma vaininieka noteikšanas, šis process var ilgt vairākas dienas vai pat nedēļas. Ja esat pie vainas, maksāsiet jūs vai jūsu apdrošināšanas kompānija. Ja otrs šoferis tiks atzīts vainīgs, otra puse būs atbildīga. Tomēr dažreiz vainīgais var būt nezināms.

Ja esat ticis nelaimes gadījumā, jūsu apdrošināšanas sabiedrība var apmaksāt auto evakuatora izdevumus, bet tas ir atkarīgs no tā, kāda veida apdrošināšanas polise jums ir: ja iegādājāties polisi bez pašriska, izmaksas parasti tiek segtas pilnībā pēc negadījuma neatkarīgi no vainas. Protams, ja izvēlaties polisi ar pašrisku, jums vispirms būs jāmaksā jūsu polisē norādītā summa.

Kur vest auto, kas to darīs?

Pēc negadījuma policija var izsaukt nolīgto velkošo autoevakuatora kompāniju. Tomēr nav obligāti jāpiekrīt policijas izvēlei. Jums ir visas tiesības izsaukt savu autoevakuatora servisu. Jūs, iespējams, varat pajautāt savam apdrošināšanas brokerim par ieteicamo autoevakuācijas uzņēmumu.

Kad mašīna ir uz evakuatora, varat pieprasīt, lai tā tiek aizvesta uz jūsu izvēlētu vietu, nevis uz plānoto stāvlaukumu. Tādējādi jūs varat ietaupīt uz uzglabāšanas izmaksām.

Mēs iesakām nogādāt jūsu transportlīdzekli pie kāda, ar kuru iepriekš esat strādājis un kurš zina jūsu automašīnu. Ja jums nav sava auto mehāniķa, uzticiet to tam, kas specializējas jūsu tipa transportlīdzeklī. Ja vēlaties, lai jūsu auto aizvestu pie uzticama mehāniķa, dariet to zināmu autoevakuatora servisam.

Uzmanieties no krāpniekiem. Lielākā daļa evakuācijas uzņēmumu ir godīgi, bet reizēm avārijas vietā ierodas evakuators, kas nav lūgts, paņem transportlīdzekli un beigās maksā pārāk daudz naudas. Izmantojiet sev zināmu autoevakuatoru, apdrošināšanas sabiedrības ieteikto vai kādu, ko policija uzskata par uzticamu autoevakuatoru.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju